Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie widoczności to kilkanaście minut temu w ok.Opola były dobre warunki na Sudety,

jak pokazywała opolska webkamera .

 

Teraz się coś popsuło,chyba obniża się pułap chmur i gdzieniegdzie zaczyna padać, ale

wcześniej było nieźle, widać to było również w kamerce nad Jeziorem Nyskim.

Życzę udanych łowów! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uzupełnienia tylko dodam (bo resztę załatwił Mateusz), że ta górka to hałda koło miejscowości Golce/Truskolasy. Zresztą pisałem o tym miejscu kiedyś.

 

Ponieważ jestem nie w temacie zapytam tylko czy z tej hałdy jest szansa na Jeseniky?

 

Symulacja na http://www.heywhatsthat.com/ z wys.318 m. pokazuje wyraźnie Pradziada.

Pytanie tylko czy miejsce to jest dostępne do obserwacji i czy nie jest zalesione??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem nie w temacie zapytam tylko czy z tej hałdy jest szansa na Jeseniky?

 

Symulacja na http://www.heywhatsthat.com/ z wys.318 m. pokazuje wyraźnie Pradziada.

Pytanie tylko czy miejsce to jest dostępne do obserwacji i czy nie jest zalesione??

 

Jest punkt obserwacyjny. Można kiedyś jechać zapolować na Pradziada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na szybko z okolic Libiąża.

 

Tatry :)

tatry2af.jpg

 

Widok na Beskid Śląsko-Morawski (widać parę jakiś interesujących górek z prawej strony)

bes_mor2af.jpg

 

Babia Góra

a2.jpg

 

Kosztowy

a1.jpg

 

O ile się nie mylę to z lewej 2 kominy Elektrowni Detmarovice, dalej KWK Zofiówka, no i jakieś 2 bliżej nie zidentyfikowane kominy (?)

a3.jpg

 

Jak byłem na mojej miejscówce to jakiś starszy Pan widząc, że robię zdjęcia powiedział, że rzeczywiście ładnie widać góry. A jak mu zwróciłem uwagę, że widać też Tatry i że to jakieś 100 km to powiedział, że to niemożliwe i to raczej widać Turbacz :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Katowicami widać i słychać pierwsze symptomy nadchodzącej burzy. Sytuacja pogodowa w naszym regionie to dzisiaj istna ruletka, z resztą przewidywana przez ICM.

@Northwood - proponuję jednak wcześniejszy wyjazd.

 

M.

 

 

O 13:00 z Magurki Wilkowickiej było widać Szarlotę, Wielkiego Roudnego, Jeseniki majaczyły niestety nie całe pasmo, tak jakby po drodze padało. P.S. Fota z telefonu na której i tak nic nie widać ;-)

20090607_008_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13:00 z Magurki Wilkowickiej było widać Szarlotę, Wielkiego Roudnego, Jeseniki majaczyły niestety nie całe pasmo, tak jakby po drodze padało. P.S. Fota z telefonu na której i tak nic nie widać ;-)

Szewc bez butów chodzi :D A my zbieramy się do Niegowonic, poźniej zahaczymy o Sławków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z cyklu: RAPORT Z 10-tego PIĘTRA 302 m.n.p.m.

 

Witam,

Dzisiaj pogodowa ruletka nie mniej jednak przejrzystość powietrza bardzo dobra dlatego spieszę z raportem o dobrej widoczności.

Zdjęcia z przed pół godziny. Gdy je robiłem nie było widać Tatr jednak teraz widzę je przez refraktorek.

 

Klasyka gatunku: :)

 

IMG_3094_a.jpg

 

...i coś dla miłośników industrialu z Beskidem Śląskim w tle:

 

IMG_3097_a.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

spóźniłem się, ale zdążyłem jeszcze przed deszczem. Widać słabo, ale one tam są. Dzisiaj to jest jakaś ruletka - z balkonu Babia jak w piosence - pojawia się i znika i znika i znika.

tn.jpg

Udanych obserwacji, dzień się jeszcze nie skończył.

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okolic Pszczyny widok na Beskidy 10/10:) Tatry widoczne gołym okiem :D jednak coraz mniejsze ilości śniegu na północnych stokach dają już niestety niepożądane efekty. Życze powodzenia na polowaniu i czekam na zdjęcia:)

Edytowane przez Himek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport ze Świętej Doroty: Beskid Śląski i Żywiecki 10/10, Morawski 9/10, Jesieników brak.(ale to przez słońce)

 

Wracam właśnie z rodzinnych stron czyli trasa Czeladź>Rogoźnik>Twardowice>G.Siewierska>Dorotka>Czeladź

W trakcie zaczęło solidnie lać więc tylko z samochodu stwierdziłem w okolicach wsi Siemonia że drzewa na górkach koło Lubszy (G.Grójec) można gołym okiem policzyć :lol:

A co z przeciwnej strony świata?

Dzięki tej ulewie (i tu Mateuszu odpowiedź na Twoje pytanie skąd te warunki!), póki jeszcze promienie słoneczne nie zaczęły załamywać się na parującej powierzchni ziemi aż musiałem się zatrzymać pod szczytem żeby na spokojnie strawić to co widzę :D Tatry podano na tacy :D

 

Wieczorem jak wróci mój sprzęt prawdopodobnie wybiorę sie na polowania na Pradziada ponownie na Dorotę, ktoś chętny ?

 

 

Burza nad Dąbrową i Olkuszem - godz.16:50 - Mateusz i Nortwood pewnie gdzieś tam mokną ;) z prawej Polica i Babia.wierchy ledwo majaczą bo to tylko 2Mpx z telefotofonu :P

1.jpg

Śląski z parkingu pod Dorotą:

2.jpg

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pierwsze dalekie zdjęcia z

Wapiennej Góry

 

1. Panorama Jeseników, opsiałem ile mogłem, niestety na bliższych górkach poległem ...

2. Panorama Beskidu Morawskiego :)

3. Babia Góra 122km

4. Hałdy w Czerwionce dostają ostro w łeb od Równicy :D

5. Polica 121km

6. Pilsko + otoczenie tamtejsze i 20km bliższe :)

 

i jeszcze kilka zoomów:

 

7. Radiostacja Gliwice vs. Elektrownia Łaziska

8. Góra św. Anny

9. Pradziad

10. Elektrownia Rybnik

 

Niestety na Tatry ani Małą Fatrę nie wystarczyło przejrzystości ...

_JesenikiOpisane.JPG

_MorawskiOpisany.JPG

_BabiaWapF.JPG

_R_wnicaF.JPG

_PolicaF.JPG

_PilskoRomF.JPG

__aziskaRadiostacjaF.JPG

_GSAF.JPG

_PradziadF.JPG

_RybnikF.JPG

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.