Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Sylwester i Nowy Rok spędzałem na Wielkiej Raczy licząc przy okazji na jakieś ciekawe zdjęcia z tamtejszego wspaniałego tarasu widokowego, niestety przez łącznie 3 dni warunki do obserwacji tragiczne Taras widokowy , Schronisko, jedyne co udało się raz dostrzec późnym wieczorem to światełka na Skrzycznem. Szkoda ale mam nadzieję jeszcze tej zimy na złapanie inwersji w górach, choćby takiej jaką udało się zastać na Klimczoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie panorama została wygenerowana z punktu zawieszonego w powietrzu, okolice Frydlantu nad Ostrawicą (Beskid Śląsko-Morawski). Żaden realny szczyt tu nie pasuje.

 

Wspomogłem się Kashmirem i wychodzi na to, że to punkt na wysokości około 1000 m n.p.m. nad Czeladną (kilka kilometrów od Frydlantu).

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ten układ wygląda, bez zabawy w Microdemie ale przy pomocy Google maps, na widok z Inoveca albo Velkey Javoriny.... :huh: Muszę się chyba sam poprawić, bo wypowiedż elcupy nie dała mi spokoju. To musi być gdzieś w Austrii ale teraz to już linijkę przyłożę do mapy i.... ja wiem :) kto spróbuje...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie panorama została wygenerowana z punktu zawieszonego w powietrzu, okolice Frydlantu nad Ostrawicą (Beskid Śląsko-Morawski). Żaden realny szczyt tu nie pasuje.

 

Wspomogłem się Kashmirem i wychodzi na to, że to punkt na wysokości około 1000 m n.p.m. nad Czeladną (kilka kilometrów od Frydlantu).

 

Jesteś blisko, ale panorama jest ze szczytu góry ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś blisko, ale panorama jest ze szczytu góry ;-)

 

Mam przeczucie, że chodzi Ci o Skalke (964 m n.p.m, ładna szczyt, niewysoki, ale wyraźnie góruje nad Frydlantem) ale na panoramie ona sama też się złapała, więc przypuszczam, że źle wprowadziłeś koordynaty. Znam ten rejon osobiście, lotnicze podróże w google earth też tam odbywałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś blisko, ale panorama jest ze szczytu góry ;-)

 

Smrk

 

Choc tez nie pasuje. To nie moze byc ze szczytu :) Raczej z lotu ptaka miedzy Lysa, Smrkiem i Skalaka. Gdzies nad Czeladna. A moze wlasnie ze Skalki :) Tylko jakos podejrzanie za wysoko...

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ten układ wygląda, bez zabawy w Microdemie ale przy pomocy Google maps, na widok z Inoveca albo Velkey Javoriny.... :huh: Muszę się chyba sam poprawić, bo wypowiedż elcupy nie dała mi spokoju. To musi być gdzieś w Austrii ale teraz to już linijkę przyłożę do mapy i.... ja wiem :) kto spróbuje...

Ale namieszałeś Merti... . Elcupa ma rację, to jest punkt zawieszony w powietrzu w okolicach Celadnej pomiędzy Smrkiem a pasmem Skalka -Ondrejnik, a Rafał prawdopodobnie przez pomyłkę wprowadził do programu złe koordynaty. Oto symulacja z tego miejsca na Hey-u: http://www.heywhatsthat.com/?view=EFUL6S39 wszystko z grubsza się zgadza. Skalka i Ondrejnik odpadają ponieważ same załapały się na Rafałowej panoramie (ponadto z Ondrejnika nie zobaczy się Tatr).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być gdzieś w Austrii ale teraz to już linijkę przyłożę do mapy i.... ja wiem :)

Już chyba rozumiem Merti, skąd wniosek z tą Austrią. Pewnie po prostu miałeś przed nosem atlas historyczny z mapą tych rejonów ze stanem na rok 1914... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smrk

 

Choc tez nie pasuje. To nie moze byc ze szczytu :) Raczej z lotu ptaka miedzy Lysa, Smrkiem i Skalaka. Gdzies nad Czeladna. A moze wlasnie ze Skalki :) Tylko jakos podejrzanie za wysoko...

 

Bardzo blisko ;-) Symulacja jest z Lysej Hory.

 

P.S. Kto chce kupić obiektywik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dobrze składa, że wybieram się tam w czwartek porobić kilka efekciarskich zdjęć z morzem chmur w roli głównej, przy okazji ustrzelę jakąś panoramkę na tyle szeroką, żeby móc ją zestawić z Twoją. Zobacz, Rafał, jaki szczyt widnieje u Ciebie pod Pilskiem, właśnie Lysa, co prawda można ją pomylić z Travnym, ale to jednak Lysa. Wnioski nasuwają się same.

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elcupa ponownie ma rację. Spójrz Rafał na tą panoramę jeszcze raz. Symulacja nie może być z Lysej, bo ona widnieje tu na pierwszym planie na lewo od widocznych w tle Tatr.

 

Poniżej oryginalna panorama znaleziona w internecie, w prawym górnym rogu pisze Lysa...a jak jest naprawdę, to tylko Kashmir wie ;-D

lysa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej oryginalna panorama znaleziona w internecie, w prawym górnym rogu pisze Lysa...a jak jest naprawdę, to tylko Kashmir wie ;-D

Jak przypuszczam, Kashmir, tak jak każdy inny program pokazuje to, co kiedyś wklepał w niego jakiś człowiek. Tak więc ktoś kiedyś pomylił się we współrzędnych Lysej Hory i efekt jest taki, jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z Nową panoramą jaka pojawiła się na DO, okazuje się że Czarna Góra jest doskonałym pkt.

Łatwy dostęp na sam szczyt + widzialność na 198km (Klinovec)

http://www.heywhatsthat.com/?view=HBVBEN73

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się zbyt wychylać i nie zakładałem nowego tematu nowego tematu. Przeglądając różności w sieci wpadłem na pomysł, żeby poszukiwać najstarszych dalekich obserwacji. Jeśli będzie więcej zainteresowanych to stworzy się osobny temat. A jeśli pomysł podupadnie to skończy się na tym jednym poście. Na zachętę daje Babia góra z Klimczoka, a na prawo od niej jakby majaczące Tatry ; ). Rok 1920-1929. http://www.historia....re_zdjecie.html

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z Nową panoramą jaka pojawiła się na DO, okazuje się że Czarna Góra jest doskonałym pkt.

Łatwy dostęp na sam szczyt + widzialność na 198km (Klinovec)

http://www.heywhatst.../?view=HBVBEN73

 

Na lewo od Klinovca powinny się przy niższej inwersji jeszcze dwa mniejsze pagóry pokazać, co dałoby 208km. Ale to już wyzwanie tylko dla kogoś z mega zoomem, bo to małe plamki na mapie teoretycznej widoczności ;)

 

btw: z tej symulacji wynika że Fichtelberga nie powinno być widać :rolleyes:

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z Nową panoramą jaka pojawiła się na DO, okazuje się że Czarna Góra jest doskonałym pkt.

Łatwy dostęp na sam szczyt + widzialność na 198km (Klinovec)

http://www.heywhatsthat.com/?view=HBVBEN73

Dokładniej z tego miejsca, z którego zaznaczyłeś, to niewiele da się zobaczyć (las), ale na szczycie Cernej Hory jest rozhledna: http://www.rozhlednyunas.cz/rozhledny/cerna-hora-u-janskych-lazni/ ,na której wysokość tarasu widokowego wg. powyższego to 21 m. Z tego miejsca symulacja na Hey-u: http://www.heywhatsthat.com/?view=F420F2GB .

P.S. Vrg: Niewiele to zmienia jeśli chodzi o widoczność Fichtelberga, bo na DO jest zdjęcie nie z Cernej, a z Lysej Hory (która jest wyższa, a poza tym jest bardziej na zachód i Fichtelberg jest tam niezasłonięty), aczkolwiek Cerna Hora też faktycznie jest niezłym punktem widokowym (i do tego też łatwo dostępnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wrzucam kilka zdjęć z dzisiejszego poranka na Pradziadzie :)

 

Inwersja tak na 1200 m, więc żadnej rewelacji nie ma. Najlepiej było przed wschodem słońca, a o 8 to już tylko Lysa była na horyzoncie <_< Ogólnie to warunki niemal takie same jak podczas ostatniego wypadu na Pradziada tj. 31.10.2009

 

Tu link do panoramy od Babiej po Kněhyně

 

1. Wschód słońca

2. Tatry na 200 mm

3. Babia i Skrzyczne na 500 mm

4. Łomnica na 500 mm

5. Miraż Tatr Zachodnich na 500 mm

 

:Salut:

wschód.JPG

tatry2.JPG

babia,skrzyczne.jpg

łomnica.jpg

zachodnie miraż.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.