Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się dzisiaj ze Zbyszkiem (northwood-em) na Dorotce w Będzinie z zamiarem złapania Śnieżnika, który powinien wystawać po lewej stronie Biskupiej Kopy.

Ja osobiście nie widzę aby tam coś wystawało.

8e219efa.jpg

 

Jeszcze ALTUS z Dorotki, po lewej stronie światełko na Łysej Górze!!!

 

12375cc9.jpg

 

Fotki robione pomiędzy 21:30 a 22:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga fota fantastyczna, w sam raz na otwierającą na wystawie :) A to światełko na Lysej Horze w końcu czegoś warte. 100 km, a wygląda jak oświetlenie na budynku wojewódzkim :)

 

No a na fotce BK faktycznie nie ma Śnieżnika. W miejscu gdzie powinien się pojawić idzie grzecznie stok Kopy i nie ma zamiaru się "wyoblić". Widocznie w geście społecznym musimy zniwelować las na Dorotce i wtedy ze szczytu go dostaniemy.

 

Dzięki Chłopaki za raport z terenu i fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się dzisiaj ze Zbyszkiem (northwood-em) na Dorotce w Będzinie z zamiarem złapania Śnieżnika, który powinien wystawać po lewej stronie Biskupiej Kopy.

Ja osobiście nie widzę aby tam coś wystawało...

... bo musiał byś mieć chyba jakąś Synte albo "działko" od Adama Jesiona, a i to nie jest pewne czy dojrzał byś choćby czubki drzew na zboczu Śnieżnika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga fota fantastyczna, w sam raz na otwierającą na wystawie :) A to światełko na Lysej Horze w końcu czegoś warte. 100 km, a wygląda jak oświetlenie na budynku wojewódzkim :)

 

No a na fotce BK faktycznie nie ma Śnieżnika. W miejscu gdzie powinien się pojawić idzie grzecznie stok Kopy i nie ma zamiaru się "wyoblić". Widocznie w geście społecznym musimy zniwelować las na Dorotce i wtedy ze szczytu go dostaniemy.

 

Dzięki Chłopaki za raport z terenu i fotki :)

To w takim razie ja mam prośbę do Fryty o symulację całego Jeseniku z GSD dla 400-500mm (z opisem oczywiście) + mocny zoom na zachodnie zbocze Biskupiej Kopy cobyśmy się dowiedzieli jak Śnieżnik się prezentuje.

symulacja w heyu z rzeczonego zachodniego PO na GSD: http://www.heywhatst.../?view=ITOTPDKC

współrzędne: latitude 50° 21.1162' N longitude 19° 5.8378' E

 

Z góry Bóg zapłać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Śnieżnik z Dorotki jest praktycznie nie do wyłapania. Co prawda wg symulacji widać, że ledwo ledwo jego  zbocze wystaje nad BK, ale na zdjęciu jest to zbyt zlane. Jednak teoretycznie Śnieżnik został uwieczniony:

 

02.jpg

 

Tradycyjnie Pradziad:

 

01.jpg

 

Góra Żar:

 

03.jpg

 

Góra Skrzyczne:

 

04.jpg

 

Hrobacza Łąka:

 

05.jpg

 

Lysa Hora:

 

06.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ja mam prośbę do Fryty o symulację całego Jeseniku z GSD dla 400-500mm (z opisem oczywiście) + mocny zoom na zachodnie zbocze Biskupiej Kopy cobyśmy się dowiedzieli jak Śnieżnik się prezentuje.

symulacja w heyu z rzeczonego zachodniego PO na GSD: http://www.heywhatst.../?view=ITOTPDKC

współrzędne: latitude 50° 21.1162' N longitude 19° 5.8378' E

 

Z góry Bóg zapłać :)

 

Moja symulacja potwierdza tą zrobioną przez Zbyszka (Northwooda):

beznazwyuoi.th.jpg

 

Całe Jeseniki:

jesenikigsd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, świetne zdjęcia! NAjbardziej podoba mi się Pradziad z tymi szczegółami nie wieży :)

 

A co do Śnieżnika. Chyba po raz pierwszy paradoksalnie mamy problem z za małą ogniskową do wyłapania takich niuansów na brzegach gór. Nawet te Wasze długie lufy nie dają mozliwości dostrzeżenia różnic w czerni oddalonych od siebie masywów górskich. Sprawę najprawdopodobniej rozwiązałby byle teleskop z 15 cm lustrem i półtora metrową ogniskową. Coś takiego zbiera tyle światła, że na matrycy wyłapuje się absolutnie wszystko. Spróbuję na następny wypad DO skombinować takie cudo ze złączką do foto albo wezmę swojego 10 cm Yukona :)

 

PS. Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby komuś tak dokładnie wyszedł podświetlony krzyż na Hrobaczej :o

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Fryta! :notworthy:

 

Co do Śnieżnika. Abstrahując od sprzętu mam pewien pomysł. Jesieniki łapiemy z polany na NW od szczytu GSD żeby nic nam horyzontu nie zastawiało. A gdyby tak przejść jeszcze bardziej na północ albo maksymalnie między drzewa na południe aby ten komin widoczny przed BK usunął się gdzieś na bok, może wtedy byłoby łatwiej odróżnić zbocza Śnieżnika od Biskupiej ? Muszę to przetestować przy najbliższej okazji, czy komin "drgnie" w którąkolwiek ze stron tak aby "odsłonić" Śnieżnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Fryta! :notworthy:

 

Co do Śnieżnika. Abstrahując od sprzętu mam pewien pomysł. Jesieniki łapiemy z polany na NW od szczytu GSD żeby nic nam horyzontu nie zastawiało. A gdyby tak przejść jeszcze bardziej na północ albo maksymalnie między drzewa na południe aby ten komin widoczny przed BK usunął się gdzieś na bok, może wtedy byłoby łatwiej odróżnić zbocza Śnieżnika od Biskupiej ? Muszę to przetestować przy najbliższej okazji, czy komin "drgnie" w którąkolwiek ze stron tak aby "odsłonić" Śnieżnika ;)

 

Jedyna opcja to wyciąć drzewa i focić ze Szczytu.

 

Tutaj zdjęcie robione z okolicy słupa elektrycznego znajdującego się po lewej stronie, zaraz po wyjściu na stronę zachodnią. Z tego miejsca BK była między krzewami/drzewami.

61b57824.jpg

Tutaj zdjęcie gdy poszliśmy trochę głębiej(ok 10-15m), wzdłuż pola aby mieć całą ekspozycję na Panoramę Jesenika. Teren minimalnie szedł w dół. Na oko przewyższenie pomiędzy punktem 1 a 2 było rzędu 2m.

4c05c61c.jpg

 

W praktyce widać, że te 2m robi wielką różnicę.

 

Jeszcze jedna fotka z godź 21:45 gdy trzeba było naświetlać po 30s, widać światełka z OVCARNY

bb1c5e9a.jpg

 

P.S. Z pozdrowieniami z Pradziada. Dzisiaj było widać z Pradziada Śnieżkę, Ślężę, majaczyła Lysa Hora. Postaram się coś wrzucić jak będę w K-ce, ale tylko z małpki.

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy Beskid Śląski z Lubszy (100km):

 

to w sobotę takie warunki były? Świetne, w dodatku z tym Bytkowem pod Skrzycznem. Trzeba to wysłać regionalnej TVP :)

 

PS. Możesz wrzucić na forum albo najlepiej od razu na stronę panoramkę w kierunku na Katowice? Ciekaw jestem skąd u nas da się zobaczyć Lubszę.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hostynske Vrchy z Szarloty IMGP9939opis small.jpg

No widzę, że to Twoje drugie podejście do G. Hostyńskich z Szarloty. Pierwsze znalazło sie nawet na DO, ale nie wiedzieć czemu po wpisaniu w wyszukiwarkę "G. Hostyńskie" pojawia się co prawda panorama Hostyńskich, ale już po kliknięciu na miniaturkę zdjęcia wyświetla się fota pt. "Widok na Kelcsky Javornik ze Śnieżnika".

Fajne zdjęcie - przy okazji warto przypomnieć, że szczy Hostynia, a przede wszystkim Kelcskego Javornika są chyba najlepszymi punktami do uchwycenia Schneeberga znajdującymi się w zasięgu mieszkańców Górnego Śląska. A że są również blisko - to pokazuje niniejsze zdjęcie.

Edytowane przez luki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając zdjęcia z Szyndzielni natknąłem się na skoczków na tle Katowic, wydaje się, że jeden jeszcze nie otworzył skrzydła ;-O

 

39dda0f4.jpg

 

Skoczkowie, szczególnie ten z otwartym spadochronem, wyglądają jak domalowani do zdjęcia ;) Ciekawe, czy lecą na lotnisko do B-B, bo są dosyć od niego daleko.

Ale zostawmy skoczków, panorama Katowic jest rewelacyjna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wczoraj ktos robił zdjęcia bo warunki były znakomite.

 

Mega-panorama Jury K-Cz. z zamku w Chęcinach (77zdjęc, azymut 212'-280' 34.2MB)

ROZMIAR ORYGINALNY

Podgląd

jura600.jpg

 

Bardzo ciekawi mnie ten obiekt. Wygląda jak baszta jakiegoś zamku, ale azymut na Ogrodzieniec mi nie pasuje

obiekt1.jpg obiekt2.jpg

 

Na panoramie jest też trochę "kominowatych" obiektów.

 

Góra Kamieńsk?

kamieńsk_600.jpg

 

BTSy przy "7" w Miechowie

miechow600.jpg

 

i kilka dalekich obiektów - kierunek na Małogoszcz

DSC_0110.jpg

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo ciekawi mnie ten obiekt. Wygląda jak baszta jakiegoś zamku, ale azymut na Ogrodzieniec mi nie pasuje

obiekt1.jpg obiekt2.jpg

 

 

 

 

Ogrodzieniec to na pewno nie jest, sądząc po kształcie ewentualnie Olsztyn ale nie mam w tej chwili narzędzi żeby to zweryfikować, nawet nie wiem czy jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.