Skocz do zawartości

Merkury, Jowisz, Mars


Gość Vader

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie miałeś bardzo dużo szczęścia. Przy obecnej pogodzie to ciężko o bezchmurne niebo, szczególnie nisko nad horyzontem. Ostatnio jedyne obserwacje jakie prowadzę to obserwacje Księżyca, bo ten się jeszcze przebija przez cienką warstwę chmur. Wczesnym wieczorem trafia się czasem niezła pogoda, ale już w nocy niebo zachodzi chmurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zrobione kilka minut wszcześniej niż to w poście powyżej. (Dopiero wysyłam, bo rano nie miałem zabardzo czasu). Międzyczasie zrobiłem jeszcze kilka fotek, ale dopiero w domu zauważyłem ze AF nie ustawił ostrości :angry: . No ale coż, tak bywa. Miałem szczęście w nieszczęściu. :rolleyes:

post-2563-1165690590_thumb.jpg

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zrobione kilka minut wszcześniej niż to w poście powyżej. (Dopiero wysyłam, bo rano nie miałem zabardzo czasu). Międzyczasie zrobiłem jeszcze kilka fotek, ale dopiero w domu zauważyłem ze AF nie ustawił ostrości :angry: . No ale coż, tak bywa. Miałem szczęście w nieszczęściu. :rolleyes:

 

 

Jakim aparatem robiłeś zdjęcia?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła cyfrówka: panasonic lumix dmc-fz7. Są to ekspozycje po kilka sekund, a robiłem na zomie optycznym, dlatego wyszły linie, a nie "kropki". Jutro jeszcze rzuce fotki, nie skopiowałem wszystkich z karty, a na innych tez cos jednak widać.

 

 

 

Przez lornetke było dobrze widać i wiedziałem gdzie jest marsik. A na zdjęciach też widać tylko troche gorzej :szczerbaty: . Pozatym jak przesuwam fotke na góre i dół to jakoś mi łatwiej zauważyć :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tylko na tych dwóch fotkach poniżej dość dobrze widać marsa.

 

Jedno zdjęcie jest "ruszone", pewnie włączyłem aparat bez wyzwalacza. A na drugim zdjęciu nie zaznaczyłem marsa, choć i tak go łatwo znaleźć. Ale mimo wszystko taka mała zagadka "Gdzie jest mars?"

Patryk masz szanse poszukać sam :rolleyes:

post-2563-1165858264_thumb.jpg

post-2563-1165859022_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Znalazłem w swoim archiwum taką fotkę. Zrobiłem ją 02 maja 2002. Aparat Nikon F70. Negatyw; Kodak 400, czas ekspozycji 20 sek. Jak widać jest tu pięć planet, wszystkie widoczne gołym okiem. Niestety, przedstawiony skan jest marnej jakości (tylko 49 kb). Zdjęcie w oryginale na papierze jest o wiele lepsze.

Pi___planet_jednocze_nie____03.05.2002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było takie spotkanie pięciu planet w maju 2002. Pisały o nim gazety i w telewizji wzmianki były. Wystarczyło wziąć aparat i już. Zdążyłem jeszcze popatrzeć wtedy na te planetki przez MTO. To rzadkość zobaczyć je wszystkie na jednym kawałku nieba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.