Skocz do zawartości

Ratunkuuuuuuu


mar121

Rekomendowane odpowiedzi

Ratunku.

Prosze pomórzcie.

Szukam M42 wszystko się zgadza wszystkie dane. Cos tam widze ale to nie to.

Mam refrektor 70/700 czy ktos ma podobny teleskop i obserwował juz M42? Prosze opiszcie jak wygląda tzn wielkosc i jakich kolorów mam sie spodziewac. (nie gniewajcie sie za wygląd posta ale jestem strasznie wkurzony) Prosze o szybkie odpisanie. Lub kontakt pon nr gg 9619005 Bede czekał około 10 min później ide dalej szukac.

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

Tomasz

Edytowane przez mar121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty: kolory masz dwa czarny i biały ( no i wszystkie pomiędzy nimi)

 

Dawno sie tak nie uśmiałam...

 

 

 

Ori

 

Ps: Sorki, ale tą aperturą to tylko jak komuś przydzwonisz to kolory tenże ujrzy...

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolory... :szczerbaty: to nie za bardzo ale w lornetce widać tak jakby jaśniejszą mgiełkę na tle nieba ( jeśli masz dobre warunki ) w zasadzie to taka jakby poświata... w każdym bądź razie idzie odróżnić od tła.Na więcej nie licz.

 

to Twoje coś tam to właśnie M42 :szczerbaty:

Edytowane przez .przemas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ta lupa to nie zobaczysz za wiele...

A kłoloru to na pewno nieee. Jak se fotke zrobisz to może kołorki da się złobaczyć...

 

Tak poważnie. Kolego nie licz na kolory przy obserwacjach tzw. wizualnych. Aby zobaczyć kolory wymyślono astrofocenie...

Pozdrawiam i życzę czystego jak kryształ nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty: kolory masz dwa czarny i biały ( no i wszystkie pomiędzy nimi)

 

Dawno sie tak nie uśmiałam...

 

 

 

Ori

 

Ps: Sorki, ale tą aperturą to tylko jak komuś przydzwonisz to kolory tenże ujrzy...

:ha: No teraz to i ja padłem ze śmiechu... ktoś chętny żeby mu przydzwonić Skyluxem? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sobie jakąś fajną fotkę na stałe przykleić do okularka ;)

 

Tylko wtedy będziesz mniej "strasznie wkurzony" :D

 

Ale: nawet w 16" lustrze nie będzie kolorów, tylko trochę więcej tych takich farfocli. Inni nie są wkurzeni, a wręcz przeciwnie :)

 

EDIT: piszę o WYRAŹNYCH, ostrych kolorach.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolory... :szczerbaty: to nie za bardzo ale w lornetce widać tak jakby jaśniejszą mgiełkę na tle nieba ( jeśli masz dobre warunki ) w zasadzie to taka jakby poświata... w każdym bądź razie idzie odróżnić od tła.Na więcej nie licz.

 

to Twoje coś tam to właśnie M42 :szczerbaty:

 

W dobrych warunkach to widać też M43 ( taka mniejsza poświata :szczerbaty: ).

 

 

Czytałem, że kolory M42 widać ale dopiero przy zwierciadle min. 350 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

115 postów żeś natrzaskał ale 115 raczej żeś z archiwum nie przeczytał :)

 

ps. KamilekX sie pewnie nie obrazi zacytuje jego text z GG...

 

zapytałem go na kiedy chce ten teleskop.

 

Odpowiedź: "musze go miec minimum do lutego bo chce zobaczyć 2p/Encke"

 

chłopak ma niecałe 14 lat i wie co od niego chce, gdzie to jest i wogóle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe przypominają mi się moje początki z M42 :Boink:

 

Dziwiłem się czamu ona wygląda tak słabo :ha: i w dodatku trzymając kolorowe zdjęcie w ręce próbowałem porównać zdjęcie z obrazem i za nic nie mogłem pojąć co jest nie tak, potem się okazało ze zdjęcie jest odwrócone xD

 

P.S. Raz w środku Krakowa był tak dobry seeing że zauważyłem M43 wyraźnie w mojej synci :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam M42 wszystko się zgadza wszystkie dane. Cos tam widze ale to nie to.

 

Może Ci tak pomogę, tu jest moja fotka która zrobiłem po prostu przytykając cyfraka do okularu (jakości powiedzmy ekonomicznej,) tak to powinno z grubsza u Ciebie wyglądać tzn. bez kolorów i w mniejszej skali. jak rozpoznasz kształt tej chmurki to będzie właśnie m42, i nie łam się bo następne m-ki pójdą jak z procy.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że nabyłeś refraktor 70/700 wbrew własnej woli?? Współczuję. :Salut:

 

 

 

to sie nazywa chińskie tortury... :szczerbaty:

 

Przepis: weź napalonego astroamatora, pokaż mu zdjęcia z Hubbla, wejdź na Allegro, kup świetny i profesjonalny teleskop astronomiczny przez który zobaczysz wszystkie księżyce Wenus (70/700), wystaw rurę przez okno i podziwiaj wszechświat... :szczerbaty:

 

 

 

w sumie to jest tragiczne.

 

 

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze oko źle widzi kolor w nocy. A słabego i nikłego światła M42 i wszystkich innych obiektów M... nie jesteśmy w stanie zobaczyć w kolorze, prowadząc obserwację wizualną. Kolor zobaczymy dopiero wykonując fotografię. Błona fotograficzna okazuje się lepiej od naszych oczu rejestrować kolor.

Tak niestety jest skonstruowane nasze oko. Inne receptory są odpowiedzialne za widzenie w dzień, a inne za widzenie w nocy. Ilość kolorowego światła z obiektów mgławicowych docierająca w nocy do naszej siatkówki jest zbyt słaba abyśmy mogli ją zarejestrować. Jaśniejsze obiekty, takie jak gwiazdy i planety (dostarczają nam do oka większą porcję światła), dzięki temu jesteśmy w stanie widzieć w kolorze.

Na szczęście z pomocą przychodzi nam astrofotografia. To dzięki niej możemy dostrzec bogactwo kolorów DS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.