Skocz do zawartości

Ratunkuuuuuuu


mar121

Rekomendowane odpowiedzi

Całą zimę spędziłem tylko ze Skyluxem i Tałem Alkorem. Nie był to czas stracony! Jeśli Mar121 będziesz chciał nauczyć się wyszukiwania obiektów, pooglądania piekna Drogi Mlecznej, Saturna - też po jakimś czasie tak będziesz uważać. Można z obserw tak małym telepem wyciągnąć sporą radochę. Co tu gadać- jeszcze kilkanaście lat temu Skylux był szczytem marzeń w naszym kraju!

 

A prześmiewcy niech zdadzą sobie sprawę, że nie każdy MUSI mieć od razu 8, czy 16 cali!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to Wiesiek. Ktos może mieć refraktor nawet 50mm i być bardzo zadowolony bo wie czego się może spodziewać po takim sprzęcie. Najgorzej jesli ktoś kupił sprzet i czuje się kompletnie zawiedziony bo oczekiwał czegoś zupełnie innego. W ten sposób mozna się zrazić do całego hobby. (czego oczywiście nie życzę) :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą zimę spędziłem tylko ze Skyluxem i Tałem Alkorem. Nie był to czas stracony! Jeśli Mar121 będziesz chciał nauczyć się wyszukiwania obiektów, pooglądania piekna Drogi Mlecznej, Saturna - też po jakimś czasie tak będziesz uważać. Można z obserw tak małym telepem wyciągnąć sporą radochę. Co tu gadać- jeszcze kilkanaście lat temu Skylux był szczytem marzeń w naszym kraju!

 

A prześmiewcy niech zdadzą sobie sprawę, że nie każdy MUSI mieć od razu 8, czy 16 cali!

 

 

 

Oczywiście Say masz racje. Nawet ten teleskop daje wiele frajdy, ale nie wtedy gdy patrzy przez niego ktoś kto chce widzieć tak jak na zdjęciach... do tego mając juz ponad sto postów na tym forum...

 

Myślę, że Mar121 po 74rech dniach na forum miał okazje poczytac to i owo... więc skąd to rozczarowanie?

 

Może niech początkujący więcej czasu spędzą na szukaniu informacji na forum niz na mnożeniu postów...

 

 

 

Ori

 

 

 

Ps: Wiem, że każdy czasem napisze coś z off'a, ale bez przesady.

 

Mar121 zanim mnie znienawidzisz przeproś sie ze swoim telepem. On robi co może i daj mu pokazać troche nieba... a potem kupisz sobie cos lepszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to zaczynałem od rury (no name) - power telescope 60/700 i gdy dołączyłem doń ruski okular 14x to zobaczyłem pierścienie Saturna i oniemiałem z zachwytu. Ty startujesz z wyższej półki. A tak nawiasem mówiąc

umieszczanie na kartonie Lidlowym takich malowniczych zdjęć astro uważam za łamanie praw konsumenta.

Bo robią młodym wodę z mózgu.

:Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saywiehu ma rację! Należy się cieszyć s tego co się ma. Podziwianie kosmosu zawsze daje radochę. 70/700 też daje fajne obrazy nieba. Uważam, że to bardzo dobry sprzęt, wart swojej ceny. Koledze jednak, jeśli dobrze zrozumiałem chodziło o to, że M42 nie objawiła się jakoi kolorowy obiekt, tylko szaro-bura mgiełka.

Dlaczego tak jest, napisałem już parę postów wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem mówiąc

umieszczanie na kartonie Lidlowym takich malowniczych zdjęć astro uważam za łamanie praw konsumenta.

Bo robią młodym wodę z mózgu.

:Beer:

Hehe, Hamal na Astro4u pokazywał nie gorsze fotki robione swoim Skyluxikiem ;)

 

Ale nie chciałbym, żeby ktoś się tym kierował- Hamal mikroskop to i z Lego wykombinował... i kolimowanie metodą Hamala :rolleyes:

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to zaczynałem od rury (no name) - power telescope 60/700 i gdy dołączyłem doń ruski okular 14x to zobaczyłem pierścienie Saturna i oniemiałem z zachwytu. Ty startujesz z wyższej półki. A tak nawiasem mówiąc

umieszczanie na kartonie Lidlowym takich malowniczych zdjęć astro uważam za łamanie praw konsumenta.

Bo robią młodym wodę z mózgu.

:Beer:

 

Ja też zaczynam od refraktora 60/700, który dostałem jako prezent. I też byłem byłem szczęśliwy jak zobaczyłem pierwszy raz przez niego pierścienie Saturna, kratery na Księżycu czy kilka DSów. I nadal oglądanie obiektów przez ten refraktor sprawia dużo radości (tylko namierzanie czasem denerwuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie właśnie jara to namierzanie, skakanie od gwiazdki do gwiazdki. To jak łowienie w bezkresnych wodach granatowego oceanu. A co do kolorów to pamiętam jak spojrzałem pierwszy raz przez lornetkę na plejady, nie mogłem wzroku oderwać. Wszechświat ma wiele "barw" wszystko zależy jak do tego podejdziesz i nie mówię tu o kolorach z fotografii. Pozdrawiam i życzę wielu niezapomnianych chwil sam na sam z absolutem.

Edytowane przez Mateusz_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeszcze go nie przeprosiłem. Zimno mi w nogi :szczerbaty:

Ale zaraz pójde.

Narazie i dzieki za pomoc szczególne ABC :notworthy:

Teraz ide na M44

 

Nie ma za co :D Przynajmniej teleskop uratowany :szczerbaty: .

Nie martw się, ja też kiedyś jak wkurzyłem, gdy nie mogłem namierzyć paru eMek też ledwo powstrzymałem się od wymierzenia w teleskop potężnego kopa. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zaczynam od refraktora 60/700, który dostałem jako prezent. I też byłem byłem szczęśliwy jak zobaczyłem pierwszy raz przez niego pierścienie Saturna, kratery na Księżycu czy kilka DSów.

to ja też dorzucę swoje 3gr ;) zejdę jeszcze niżej do 2".

Zanim dołączyłem do forum to nie mogłem uwierzyć czytając Wasze posty że "trzeba znać swój sprzęt",wiedzieć czego się można po nim spodziewać,itp.Przecież to tylko przyrządy-myślałem.Okazało się że mieliście racje.

 

Księżyc niesamowity - podczas fazy częściowej ... super po prostu.Pierścionków w uszatym się nie rozdzieli,ale DS'y zapełniają niedosyt po Saturnie.

 

Z 2" tyle zabawy,nauki i radości a w przyszłości wiadomo że coś większego min.8"

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, mar121, że twój teleskop 76/700 to jednak reflektor a nie refraktor. Tak przynajmniej wynikało z naszej rozmowy.

Na dole pierwszej strony sprostowałem ze to REFlEKTOR.

A wczoraj tak sie tu z wami zasiedziałem ze mi pogoda uciekła, I juz nie było szans na M44.

 

Co do mojego"zdenerwowania" musze sie jakos wytłumaczy. Otórz ja astronomie kocham a wczoraj zostałem "zawiedziany przez miłosc. Ale jakos się wyciągne z tego dołka :szczerbaty:

 

 

 

 

Pozdrawiam i dziekuje za wszystko

Tomasz

 

A teraz mała sonda (nie moge sie powstrzymac) JAK MYSLICIE ILE MAM LAT?

Prosze o odpowiedzi wszystkich którzy brali udział w tym temacie oraz zaparaszam do "głosowania" osoby które nie brały udziału w temacie.

Edytowane przez mar121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. KamilekX sie pewnie nie obrazi zacytuje jego text z GG...

 

zapytałem go na kiedy chce ten teleskop.

 

Odpowiedź: "musze go miec minimum do lutego bo chce zobaczyć 2p/Encke"

 

chłopak ma niecałe 14 lat i wie co od niego chce, gdzie to jest i wogóle....

 

A co to za teleskop? Bo Encke to bardzo wymagająca kometa.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No strzelac dalej. Poprawną odpowiedż podam jutro jak wróce z koscioła. Po co taka "sonda" zebym sie mógł posmiac :szczerbaty:

 

Czyli mamy Ci służyć za rozrywkę?? Jesli masz więcej niz 15 lat to nawet się do tego nie przyznawaj bo treść Twoich postów jest mniej więcej na tym poziomie. Po raz drugi współczuję. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.