Skocz do zawartości

Wyciąg Crayforda 2" do SW 200/1000


Jazz

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie to jakby taka ekonomiczna wersja crayfordów robionych przez WO czy Baadera. Zasada działania oczywiście ta sama, ale jak widać po zdjęciach wykonanie nieco bardziej ekonomiczne, obudowa chyba nie jest wykonana z aluminium jak większości crayfordów, tuleja wyciągu wygląda tak samo jak oryginalne wyciągi Oriona. No i ma oryginalną stopke co ułatwia montaż. Ale najważniejsze żeby działał jak należy :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zastanawiam się nad wymianą wyciągu w moim telpie 200/1000, co sądzicie o wyciągu Oriona z Astrokraka http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...57dabf0595388ae.

 

Czy duża jest różnica w jakości między tym Orionem a standardowym.

 

Pzdr

Jazz

 

Sądzic to chyba jeszcze nikt sie nie podejmie. Nawet jak ktoś już to kupił (a jest w ofercie od niedawna) to musi minac trochę czasu nim ktos uzna, ze jest gotów napisać odpowiedzialną recenzje. Czy będzie różnica do standardowego? Jeżeli jest jakości tych badeerowskich to bedzie... bardzo duża. Osobiscie zamarkowałem go na swoim celowniku, jak tylko pojaiw sie jakas wolna kasa, pewnie sie skuszę i po jakimś czasie bedzie wiadomo, czy to ta sama fabryka w kraju środka, czy jednak inna.

 

Pozdrwaiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę pewne podobieństwo konstrukcji, a moze nawet wykonania tego 2"wyciągu i wyciągu który znajduje się w Orionie 80 ED, czy ktoś jeszcze ma podobne odczucia ?

 

 

Jest test na Astronocach Oriona 80ED i wyciąg wypadł raczej średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny jak w ED80 SW, tylko że w wersji newtonowskiej. Daleko mu do wyciągu Baadera pod względem użytych materiałów i wykonania, ale do wizuala ujdzie za te pieniądze.

 

Ale rozumiem Lemarc że od standardowego wyciągu z SW jest duża różnica i warto będzie wymienić czy dać sobie spokój z zamianą bo różnica będzie nie warta kasy.

 

Pzdr

Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Koledzy, zastanawiam się nad wymianą wyciągu w moim telpie 200/1000, co sądzicie o wyciągu Oriona z Astrokraka http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...57dabf0595388ae.

 

Czy duża jest różnica w jakości między tym Orionem a standardowym.

 

Pzdr

Jazz

 

A'propos.

Rozmawialem na temat tego wyciagu z Pomoca Techniczna Oriona, bo myslalem nad upgradem Synty 8".

 

Podalem im niezbedne parametry i wymiary, na co otrzymalem odpowiedz, ze ich wyciag ma nieco inny profil i nie nie spasuje z dziurami wywierconymi w tubie Synty, a co gorsze, ma zakres 70-110mm, a synciany ma 100-140mm. Nie zogniskuje :(

 

Mowiac za TechSupp:

I'm sorry to say it's not a direct bolt-on replacement to your telescope.

 

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiednim zamiennikiem wyciągu Synty SW czy Celestrona w newtonach będzie podobno to:

 

newt%201%20sq.jpg

do kupienia tu: http://www.scopesnskies.com/prod/antares/t...an/crayford.hml

 

ale samego sklepu raczej nie polecam, powieważ od 2 miesięcy od złożenia zamówienia, nie otrzymałem jeszcze przesyłki, a dopiero parę dni temu pobrali kasę z konta, więc pewnie za tydzień - dwa, coś bliżej będę mógł o nim powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumas, ale tam tez jest napisane:

The overall length of the focuser (minus the 1.25" to 2" eyepiece adaptor), measuring from the edge of the mounting flange is 72mm. Racked out the total focuser tube extension(again minus the eyepiece adaptor) is 107mm.

 

Nie zogniskujesz w popularnej Syncie 8"!

Synta ma 100-140mm.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumas, ale tam tez jest napisane:

The overall length of the focuser (minus the 1.25" to 2" eyepiece adaptor), measuring from the edge of the mounting flange is 72mm. Racked out the total focuser tube extension(again minus the eyepiece adaptor) is 107mm.

 

Nie zogniskujesz w popularnej Syncie 8"!

Synta ma 100-140mm.

 

Podniesie sie lustro i tyle.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesie sie lustro i tyle.

 

Pozdrawiam.

 

O 3cm?

A co na to stozek swiatla?

 

PS. i czeka nas wiercenie otworow i powiekszanie dziury w tubie. Wielu szuka zamiennika o bezinwazyjnym montazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 3cm?

A co na to stozek swiatla?

 

PS. i czeka nas wiercenie otworow i powiekszanie dziury w tubie. Wielu szuka zamiennika o bezinwazyjnym montazu.

 

Trza by pomierzyć wysów crayforda baadera z DO i Crayforda z AK dla newtonów... A przy podnoszeniu lustra, oczywiscie trzeba by przeliczyc winietowanie na wtórnym.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem, ze Pawlik kupil wyciag bez bazy i dokrecil go na srubach dystansowych do bazy starego wyciagu i ogniskuje???

 

Hmmmmmmmmmmmmmmm..................................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem, ze Pawlik kupil wyciag bez bazy i dokrecil go na srubach dystansowych do bazy starego wyciagu i ogniskuje???

 

Hmmmmmmmmmmmmmmm..................................................

 

Korci crayfordzik co? :rolleyes: Ja juz w C102 wymieniłem... warto!

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem, ze Pawlik kupil wyciag bez bazy i dokrecil go na srubach dystansowych do bazy starego wyciagu i ogniskuje???

 

Hmmmmmmmmmmmmmmm..................................................

 

 

Od krawędzi tubu do krawędzi tulei razem z redukcją na 1.25" odległość wynosi 9cm a wysunięty 12.5cm. Dodatkowo odkręcając bardziej jedną ze śrub regulacyjnych wyciągu odległość zwiększa sie do 13cm. Ogniskuje dobrze ale jak używam Swana 33mm to musze go lekko wysunąć z wyciągu zeby zogniskował.

 

 

Edit: w syncie 10" ognisko wypada jakies 8cm od krawędzi tuby, jeśli podobnie jest w 8" to nie powinno być problemu.

Edytowane przez Pawlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że te wszystkie crayford-y mają chyba identyczny rozstaw śrub jak ten który jest obecnie sprzedawany z Soligorem MT800. Ten z Soligora nie pasuje do Synty między innymi rozstawem mocowania. Co do wysokości wyciągu to najprawdopodobniej (nie rozbierałem go ale oglądałem jak jest mocowany do bazy ) można go przedłużyć przez dołożenie pomiędzy bazę a wyciąg jakiegoś pierścienia dystansowego.

 

W Soligorze 2" ruchoma tuleja ma wkręconą śrubę ograniczającą max wysuniecie tu chyba też można wygospodarować kilka mm.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiednim zamiennikiem wyciągu Synty SW czy Celestrona w newtonach będzie podobno to:

 

do kupienia tu: http://www.scopesnskies.com/prod/antares/t...an/crayford.hml

 

ale samego sklepu raczej nie polecam, powieważ od 2 miesięcy od złożenia zamówienia, nie otrzymałem jeszcze przesyłki, a dopiero parę dni temu pobrali kasę z konta, więc pewnie za tydzień - dwa, coś bliżej będę mógł o nim powiedzieć

 

 

Kurcze, Sumas szkoda że nie wiedziałem! Trochę w tym mojej winy bo zapomniałem uprzedzić że ten sklep od jakiegoś czasu daje ciała. Gdybym wiedział że coś chcesz tam zamówić to bym do nich najpierw zadzwonił i powiercił im dziurę w brzuchu. Oni mnie dobrze znają i raczej nie marzą o kolejnej rozmowie ze mną :szczerbaty:

Jakiś rok temu to był przyzwoity sklep, który naprawde dbał o klienta. Teraz to wygląda na to że mają wszystkich w :Ass:

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzięki :)

nie odpowiadali na maile, więc już sobie ich nawet odpuściłem, a tu cyk pobrali z konta, więc nie mam już za bardzo innego wyjścia

 

ale właśnie mi przyszło do głowy, żeby zrobić listę polecanych i niepolecanych sklepów internetowych, ale żeby nie wywoływać pewnych emocji, sklepów tylko zagranicznych

 

bo może przydała by się każdemu, kto chciałby kiedyś dokonać jakiegoś zakupu sprzętu astro właśnie w zagranicznych sklepach internetowych

pozdrowienia :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzięki :)

nie odpowiadali na maile, więc już sobie ich nawet odpuściłem, a tu cyk pobrali z konta, więc nie mam już za bardzo innego wyjścia

 

ale właśnie mi przyszło do głowy, żeby zrobić listę polecanych i niepolecanych sklepów internetowych, ale żeby nie wywoływać pewnych emocji, sklepów tylko zagranicznych

 

bo może przydała by się każdemu, kto chciałby kiedyś dokonać jakiegoś zakupu sprzętu astro właśnie w zagranicznych sklepach internetowych

pozdrowienia :Beer:

 

Bardzo to smutne że trzeba będzie zrobić taką "czarną liste" ale chyba nie ma wyjścia.

I chyba mamy pierwszy sklep zagraniczny: www.scopesnskies.com :burza:

Myślałem że tylko mnie nie odpisują na maile bo mnie nie lubią. Bujałem się z nimi w grudniu przez dwa tygodnie, bo nie potrafili mi wysłać właściwej rzeczy, którą zamówiłem aż w końcu przestałem być miły i pojechałem z grubej rury - oczywiście telefonicznie. Nagle pojawiły się z powrotem pieniążki na moim koncie a zamówiona rzecz została już u mnie jako "prezent od firmy" , która i tak się nadaje tylko do śmieci (wyciąg 2" do SCT). :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.