Skocz do zawartości

Nowa zabawka: STL 11kM


Tiamat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po dłuższej przerwie.

 

Po kilku tygodniach, po skompletowaniu nowego zestawu do astrofoto udało mi się w końcu wydobyć z niego pierwsze światło. Obrazki są tylko w rozdzielczości 1024 na 668, gdyż jeszcze nie rozwiązałem do końca sprawy ustawienia w teleskopie reduktorai- flattenera. Widoczna więc jest niestety przy tzw kropie czyli 4008 na 2672 pixele koma na brzeżnych gwiazdach. Mam nadzieję, że będzie już niedługo ok.

A więc moim nowym nabytkiem jest kamera SBIG STL 11000M.

Przez ostatnią noc udało mi się złapać trzy obiekty. Kiepsko zrobione flaty- trzeba bedzie je powtórzyć, ale to już z finalnie ustawionym reduktorem- flattenerem.

W przypadku pelikan powinno być więcej materiału- tu raptem trzy ekspozycje po 30 minu. Prawie o świcie. (Dzięki Bogdanie J. za towarzystwo :) )

Męczy mnie grypa. "Załatwiłem się" ustawiając nowy sprzęt w przedostatnią noc. Astrofoto to zabójstwo:)

Jest noc. Idę spać. Porządni ludzie w nocy spią.

Pozdrawiam serdecznie

Tiamat

 

Pierwsza fota: NGC 5070

Druga fota: Markarian chain

Trzecia fota: Rozeta

pelikan_01_edit_AF.jpg

m86__fina_.jpg

ros_00_edit2_AF.jpg

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna rozgrywka! A że astrofoto to zabójstwo to tyż prawda! :Beer:

 

dokładnie, tak walicie tymi fotami, że kto nie spojrzy to pada na twarz: :notworthy:

przy takich fotkach, powiedzonko "Zobaczyć Neapol i ..." niema już głębszego sensu :)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne foty i jeszcze fajniejsza zabawka (chyba pierwsza w Polsce). Michal pozwolil mi ja chwile potrzymac... :D

Jak odleglosci flatnerstwa od czipu zaczna sie zgadzac to pelna klatka dopiero pokaze mozliwosci zestawu!

Jak widac jest duuuzo lepiej, niz poczatkowo sie zapowiadalo.

 

Gratulki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i oferuje cudowny bajer, że z pełnej klatki zdjęcia pomniejszone do rozmiarów "normalnych" wyglądają masakrycznie! Canonem to my nigdy tego nie osiągniemy... :huh:

 

A co ja mam powiedzieć z moim DSI? A? Na wyjsciu mam 648x489 :angry: W ze swoimi Canonami dyskwalifikujecie mnie na starcie :Boink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki niesamowite.Na mnie,oprocz piekna mglawic, wrazenie robi punktowosc gwiazd,gratuluje!

 

Ps.

qbanosowi gratuluje nowego avatara.. :rolleyes:

 

Ps.1

Kurcze,ja dopiero zrozumialem-czemu Pelikan to Pelikan.Widac,trzeba mi bylo wyraznej fotki:)

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję Wszystkim za miłe słowa :notworthy:

 

Dziś doczepiłem trzycalowy rotator, który pozwala na łatwiejsze poszukiwanie gwiazdy prowadzącej oraz kadrowanie. Podczas jego przykręcania paskudnie przeciąłem palec. Lejąca się krew itd.

Ale to był dopiero początek nieszczęśc. Bogdan, który akurat wpadł po swój teleskop i trzymał kamerę w rekach mówi, że coś mu się w niej nie podoba....

Okazało się, że pod wpływem zmian temperatury jeden z 50-cio milimetrowych filtrów po prostu sobie pękł.

Jakoś flaty do niebieskiego wydawały mi się szczególnie dziwne :) Teraz juz wiem dlaczego. Z wielką ostrożnością przykręcałem szkła do koła i nigdy bym nie pomyślał, że coś takiego może się stac. Tym bardziej, że pomiędzy śrubą a szkłem jest elastyczna plastikowa podkładka.

 

Mam nadzieję, że panowie z USA uznają mi to na gwarancji i szybko doślą nowy filterek.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki,

Tiamat

 

2 częśc

IMG_0144.JPG

IMG_0145.JPG

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Okazało się, że pod wpływem zmian temperatury jeden z 50-cio milimetrowych filtrów po prostu sobie pękł.

Jakoś flaty do niebieskiego wydawały mi się szczególnie dziwne :) Teraz juz wiem dlaczego. Z wielką ostrożnością przykręcałem szkła do koła i nigdy bym nie pomyślał, że coś takiego może się stac. Tym bardziej, że pomiędzy śrubą a szkłem jest elastyczna plastikowa podkładka.

 

uch ale to niefart :(

a to może Tiamacie, tak na wszelki wypadek, poluzuj trochę śrubki pozostałych filtrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uch ale to niefart :(

a to może Tiamacie, tak na wszelki wypadek, poluzuj trochę śrubki pozostałych filtrów

 

Dzięki Sumas za radę, ale już to zrobiłem:) Odkręcając sprawdziłem dokrecenie pozostałych i utwierdziłem sie w przekonaniu, że wszystkie przykręcone były "z rozwagą".

Jestem juz po rozmowie z Amerykanami. Wysłałem zdjęcia. Jutro mam mieć odpowiedź kiedy przyślą filtr i czy uznają gwarancję.

Pozdrawiam

Tiamat

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.