Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarza sie wam czasem oslupiec na widok jakiegos sprzetu?

 

Mnie zupelnie zatkalo jak zobaczylem to:

 

c14turt1.jpg

 

WOW

 

Eyepiece set? :szczerbaty: Dla standardowego (czyt. biednego) teleskopyu to to ma dwie wady. 1. Masa - ty wiesz ile wazy komplet sześciu naglerków :rolleyes: 2. - Parowanko

 

No i oczywiście kaska kaska. Al e szczerze to chciałbym miec taka karuzele przy wyciagu. B)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Mnie już byle co nie ruszy!

Przez ponad tydzień stał u mnie w domciu montaż Parallax Instruments PI-125 z napędem na 2 osie, którego waga z przeciwwagami wynosiła ok. 50 kg :blink: Sprzęt przeznaczony pod chyba każdą amatorską "krowę", niesamowicie precyzyjny i dokladny. Oczywiście jedyny problem w tym, że to NIE BYŁ mój montaż :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już byle co nie ruszy!

Przez ponad tydzień stał u mnie w domciu montaż Parallax Instruments PI-125 z napędem na 2 osie, którego waga z przeciwwagami wynosiła ok. 50 kg :blink: Sprzęt przeznaczony pod chyba każdą amatorską "krowę", niesamowicie precyzyjny i dokladny. Oczywiście jedyny problem w tym, że to NIE BYŁ mój montaż :Boink:

 

Czyżbyś się teraz Wiehu zajmował "praniem brudnych montaży"? :ha: Jakaś dziupla się u Ciebie zrobiła z "niemoim" sprzętem. :szczerbaty::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Nie no, dziupli nie czynię z domu mojego :szczerbaty:

Nic nie mierzyłem, bo to byłoby chyba zniewagą dla tego tego monta. Hmm... jest nawet specjalny klub jego użytkowników, oczywiście w USA. Każdy mont ma swój numer, a wieści o zmianie właściciela idą w świat. Cóż- niełatwo go sprzedać "na lewo" ;)

Dopowiem jeszcze tyle, że ten montaż był u mnie w drodze do swego nowego właściciela, któremu został... podarowany! Tak, tak- takie gesty zdarzają się w astro-światku. Szkoda, że jest równie dużo sytuacji wprost przeciwnych.... Ech, nasze polskie "piekiełko" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem - to gadżet bardziej utrudniający życie, niż pomagający.

Hmmm.... a mógłbyś rozwinąć tę myśl

 

 

 

Chyba, że chodzi o montowanie takiej karuzeli w Syncie na Dobsonie - to, raczej mało szczęśliwy pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy ciekawostkach sprzętowych,

 

Pojawiły się w sprzedaży nowe okulary Celestrona z serii Ultima LX, i jestem ciekawy czy jakością i charakterystyką, będą przypominały udaną poprzednią serię

 

No i ciekawe, kiedy będą u polskich dystrybutorów

 

ważniejsze dane:

pole 70 st

ogniskowe - 5, 8, 13, 17, 22, 32mm

ogniskowe 22, i 32 to okulary 6 elementowe, pozostałe 8 elementów

ER wszystkich modeli 16 mm

 

9216_m.jpeg

 

jestem ciekawy, czy tytuł wątku będzie pasowł do tych okularów - ''marzenia astroamatora'' :D

Edytowane przez Moralez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem - to gadżet bardziej utrudniający życie, niż pomagający.

 

Wiesz co, kiedyś zetknąłem się gdzieś z taką "grzechotką" i powiem Ci, że po jakimś czasie trochę irytuje. A trzeba zauważyć, że nie była tak imponujących rozmiarów. W naturze panuje jasne prawo - prawo prostych rozwiązań, a to jest trochę przerost formy nad treścią. Aż tak często zmieniasz okulary w trakcie obserwacji, że potrzebujesz mieć wydajność rzędu okular na sekundę :)? Do 1,25" może to mieć jeszcze sens, ale przy 2" robi się mega potwór.

 

To jest ciężki gadżet, a zapakowany okularami będzie jeszcze cięższy. Pojawi się problem wyważenia sprzętu, bo zależnie od tego, jak przekręcisz naganta, to z którejś strony będzie cięższy. No chyba, że dookoła wsadzisz tego samego Naglera, ale to chyba nie o to chodzi.

 

No ale to jest moje zdanie i zakładam, że komuś może coś takiego się podobać.

Edytowane przez Adam J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.