Skocz do zawartości

lornetka z Allegro - mamy chyba rekordzistę :)


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

Nic dodać nic ująć: kolejny "kwiatek" z Allegro, szczególnie polecam wam ten model, bo powiększenia aż 360x!! :ha::ha::szczerbaty::Boink:

http://www.allegro.pl/item180604104_profes...00_gigant_.html

No po prostu brakuje im emotikonek, żeby to wyrazić. Ja 360x to parę razy do roku w Intesie 150mm daję

A tu proszę! w lornetce....

Eh, poczekam na taką 50-650x "to se kupie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow niezły sprzecior ta lornetka!! normalnie leprza niz moj teleskopik(optisan star 80060) Ale w najblizszym czasie kupie sobie cos leprzego bo z tym to juz nie moge wytzrzymac- chociaz wczoraj udalo mi sie podziwiac saturna...piekne pierscienie jak w bajce.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa.. jakby to było coś nadzwyczajnego.. chociaż na allegro może i tak :szczerbaty:

Być może w ofercie jest też wersja z optyką plastikową, z powiększeniami tylko 15-250x - sami wiecie; coś dla początkujących :helo::szczerbaty:

Edytowane przez Marcin_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry powerek to podstawa, pamietam jak pare ladnych jat temu bawilem sie moim ubotem z soczewka barlowa.

Nastawilem telepa na lampe, zeby cos widac bylo i dojechalem do ponad 1000x.

Nie bylo to najszczesliwsze rozwiazanie ale za to jak mnie ktos pyta jakie mam powiekszenie w teleskopie to bez wachania odpowiadam, ze ponad 1000x. :D:Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, lornetka ma logo Bresser... Niby chińszczyzna, ale można chyba Bresser'a uznać za jako-taką markę (proszę mnie poprawić, jeśli jestem w błędzie :Boink: )?... Sposób reklamowania tej lornetki budzi uśmiech politowania, zoom raczej dyskwalifikuje ją do astro, podany power to już oczywiście żart :szczerbaty:, nie mniej ciekaw jestem opinii kogoś, kto takie "cudo" posiadł... Było nie było 80 mm (a z gumami nawet 100! :ha:)... Pytanie czy wykonanie leży na całej linii, czy może są jakieś pozytywy i da się jednak z tego coś wycisnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, lornetka ma logo Bresser... Niby chińszczyzna, ale można chyba Bresser'a uznać za jako-taką markę (proszę mnie poprawić, jeśli jestem w błędzie :Boink: )?... Sposób reklamowania tej lornetki budzi uśmiech politowania, zoom raczej dyskwalifikuje ją do astro, podany power to już oczywiście żart :szczerbaty:, nie mniej ciekaw jestem opinii kogoś, kto takie "cudo" posiadł... Było nie było 80 mm (a z gumami nawet 100! :ha:)... Pytanie czy wykonanie leży na całej linii, czy może są jakieś pozytywy i da się jednak z tego coś wycisnąć...

 

Też jestem ciekawy. Gdyby była jeszcze trochę tańsza to kupiłbym ją w ramach eksperymentu. W sumie wszyscy się z niej śmiejemy (lub z opisów), ale może ma jakieś plusy. Może to taka "lidletka" w skali makro B) Niektórzy dystrybutorzy tego sprzętu mają chyba swoje sklepy, np. w Warszawie (tak wynika z opisów). Może ktoś zajrzy i pomaca tę pancer-lornetę (6 kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst mnie zabił :ha:

Spoczywaj w pokoju :notworthy:

Przy okazji: z aukcji wynika, że dwie osoby "łyknęły haczyk" i kupiły ten sprzęt (jedna osoba nawet 2 szt :szczerbaty: ). Ciekawe po co? Może chce mieć powiększenie 720x :Boink: A możeby warto obejżeć to cudo? Czy ktos z Warszawiaków mógły to obejżeć i wypowoedzieś cię obiektywnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a ja się tylko bezczelnie tak zastanawiam jak by to było, gdybym zakupił taką lornetkę i okazałoby się 'zupełnym przypadkiem', że lornetka nie ma takich osiągów, jak sprzedawca zachwala. Czy to się kwalifikuje pod jakieś paragrafy?? Czy są szanse na duże odszkodowanie po procesie 'za szkody moralne'? ;)

 

W końcu chciałem mega zoom a okazało się być mega rozczarowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ze sklepów znajduje się na Wileńskiej 35

 

A tutaj jeden z komentarzy z Allegro (negatywny)

 

zakupiona lornetka nie odpowiada parametrom podanym przez sprzedajacego, a mianowicie srednica obiektywu nie wynosi 100mm jak zapewnia producent i sprzedajacy, lecz tylko 80mm, co stanowczo pogarsza jej parametry.Prosze na przyszlosc pisac prawde.

 

[Odpowiedź z:wto 13 mar 2007 16:28:55 CET] Nastąpiła pomyłka w opisie aukcji, błąd wynikł z tego że producent podał średnicę obiektywu razem z obudową. Opis aukcji zostanie poprawiony jak tylko będzie możliwość ingerencji w jej treść. Za błędne dane PRZEPRASZAMY

 

A więc mamy lornetę o średnicy 80 mm i wadze 6 kg. Rzeczywiście rekordzistka :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys te cudo tzn. ta lornetke co niby ma 360x poweru jak spojrzalem przez nia to tak jakm bym patrzyl przez mydlo obraz calay metny jak zamydlony a jak sie da zoom to niby cos tam przybliza ale ostrosci traci tyle ze szkoda gadac a ciezka jak dobra cegla pozniej kupilem kronosa 20x60 i szok jak popatrzylem to bylem w szoku ze kronos jest tak maly lekki a power leprzy niz te cudo techniki chinskiej no a teraz to wogole mam powera bo mam kronosa 26x70 to jest jazda nie brudzcie sie takimi wynalazkami chinskimi lepiej za ta sama cene kupic kronosa 20x60 duzo wiecej sie zobaczy niz przez to monstrum Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.