Skocz do zawartości

Mozaika piór Łabędzia


Tiamat

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Ostatni raz fotografowałem niebo ponad miesiąc temu. Brrr.

Niestety wszystko dzięki fatalnemu zbiegowi okoliczności. Prawie za kazdym razem, gdy było pogodne niebo to nie było mnie w Krakowie. Właściwie to mogłem przewidywać patrząc na ICM, że jeśli kroi się dobre niebo to znaczy, że dokądś wyjadę w najbliższym czasie:)

Mam nadzieję, że teraz wszystko wróci na swoje miejsce.

Chciałem od dłuższego czasu dokończyć mozaikę zdjęć z Łabędzia wykonaną obiektywem Nikkor ED180. Dwa najważniejsze zdjęcia z tego obszaru pokazywałem już na AF. Wczoraj w końcu udało mi się dorobić mniej ciekawą resztę, tak aby powstał z tego jako taki prostokąt.

 

Tutaj jest większa rozdzielczość 2800 na 2090 pikseli. Oryginalny plik w PSD ma rozmiar ponad 200mb i ma wymiary prawie 8 na 6 tysięcy.

Niteczki do uszycia mozaiki zostały wydziergane w PS, czyli bez żadnego dedykowanego programu do robienia mozaiki.

Pozdrawiam serdecznie

 

Tiamat

mosaico_Cygnus_small_2.jpg

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację! Przy większej rozdzielczości kopie w jaja.... Takie zdjęcie, jest idealne na niepogodę, Sciągasz, otwierasz piwo i spędzasz godzinki z Wszechświatem...

 

 

 

tak 3maj i dobrej zabawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim bardzo serdecznie!

 

To jest jedno z moich marzeń. Żeby można było wyjść sobie i tak pooglądać na żywo kosmos. Pocieszam się w ten sposób: Biotechnologia idzie mocno do przodu. Może dożyjemy takiego momentu, kiedy bedzie można sobie przed np. wypadem na Kudłacze albo do Roztok zakroplić oczy rekombinowanym RNA. Materiał RNA wniknie do naszej siatkówki i tam spowoduje namnożenie specyficznego, bardzo wrażliwego na światło białka, które zwielokrotni naszą wrażliwość. Po kilku godzinach RNA ulegnie degradacji, a my wrócimy do codziennych zajęć. Science fiction? Niekoniecznie :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki!

Tiamat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim bardzo serdecznie!

 

To jest jedno z moich marzeń. Żeby można było wyjść sobie i tak pooglądać na żywo kosmos. Pocieszam się w ten sposób: Biotechnologia idzie mocno do przodu. Może dożyjemy takiego momentu, kiedy bedzie można sobie przed np. wypadem na Kudłacze albo do Roztok zakroplić oczy rekombinowanym RNA. Materiał RNA wniknie do naszej siatkówki i tam spowoduje namnożenie specyficznego, bardzo wrażliwego na światło białka, które zwielokrotni naszą wrażliwość. Po kilku godzinach RNA ulegnie degradacji, a my wrócimy do codziennych zajęć. Science fiction? Niekoniecznie :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki!

Tiamat

 

Tylko uważaj żeby nie wyrósł ci ogon ;) skutki uboczne są bardzooooooo różne jeżeli chodzi o rekombinowanie RNA i bardzo indywidualne .....

 

P.S. Chociarz patrząc na to całościowo to w sumie ja bym się poświącił, z ogonem da się żyć :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.