Skocz do zawartości

teleskop U


sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jesteś zawzięty (czyt. Noszenie dobsa do lasu to dla ciebie pikuś) to zbieraj na to

 

http://www.teleskopy.net/sklep/product_inf...products_id=687

 

Wiem, kupa kasy, ale zobacz, bywa na forach za tyle, ile masz:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=17568 (tu akurat tylko OTA, ale za taką kase to jest wykonalne)

 

Po opisie twojego balkonu, skreśliłem go. Piszesz, że masz możliwość wychodzenia za miasto. No to nie ma co. Za takie pieniądze nic lepszego nie upolujesz, a targanie większego sprzęta na plecach, to tylko wydaje się wykonalne. Na dłuższą mete, to nie ma sensu. Filuj na forach, co jakiś czas się trafia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko odemnie do jakiegos odludzia dobrze zaciemnionego jest jakies minimum 15minut autem a na nogach to bym chyba zdechł wiec chcialbym cos takiego o dosyc dobrych parametrach ale zebym mugl isc z nim gdzies w miejsce tak wmiare zaciemnione bo do takiego miejsca mam 20min na nogach i jat w miare ok...

Edytowane przez sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbierasz na to?

 

http://www.teleskopy.net/sklep/product_inf...roducts_id=2703

 

Powinno dać sięzmieścić w większym plecaku razem ze statywem i głowicą. Masa 11.5kg, dla youngera tysz nie powinna być przeszkodą.

 

Tylko widzisz, taki refraktor to już jest minimum aperturowe.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wszyscy tak wybrzydzacie koledze jego teleskop. Niech się na razie nacieszy tym co ma. Ja wytrzymałem półtora roku z refraktorem 60/700. I zamiast zniechęcić to zachęcił do kupna lepszego sprzętu.

Wiadomo, pokaże mało ale na początku cieszy samo zobaczenie pierścieni Saturna czy pasów Jowisza. No i poza tym Ksieżyc też robi wrażenie. I pod ciemnym niebem jeszcze jest sporo DSów w zasięgu. Skyluxa moim zdaniem nie warto teraz kupować, tylko od razu zbierać na coś większego np. Syntę 130/650.

Aha i jeszcze ważne czy kolega mieszka w centrum miasta czy gdzieś na uboczu gdzie ma np. 10 minut drogi do przyzwoitej miejscówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze z uzbieraniem to nie problem tylko to troche potrwa;) A morze rodzice by mi to zafundowali gdyby widzieli ze coraz bardziej sie tym interesuje :) i jeszcze jeden wariant hehe gdybym mial bdb wyniki w nauce to no problemo a ja smigam na 3 i 4 hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznie to nie jest centrum lecz prawie a do dobrej miejscówki to tak 20-25min z buta sie idzie ;) Ale nocą to wsumie mugłbym z wuzkiem popierniczać tylko strach bym miał tak iść na takie zadupie sam :D A do takiej wmiare ok mam jakies 10min drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian odcinając sobie te dwie, trzy setki i stawianie granicy na 450pln nie spowoduje że będziesz miał sprzęt 10% gorszy tylko o 50% gorszy. Jak już jednak musi być coś tak taniego, to ostatnia szansa (ale robie to wbrew sobie i nie zalecam)

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...e542504c50cd19e

 

Kurde, pali ci się pod podeszwami? Nie śpiesz się z wyborem. Tu zalecana jest długi proces. Śpieszyć to ma się dostawca po zamówieniu sprzętu, a nie klient przy zamawianiu. Zbieraj na tego większego.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a puźniej sie coś kupi... jak sie uzbiera xD :)

 

Nie chcę być złośliwy ale może niech będzie to w pierwszej kolejności słownik ortograficzny? Jeżeli chcesz pisać na forum to rób to jak przystało na Polaka... <_<

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złośliwy ale może niech będzie to w pierwszej kolejności słownik ortograficzny? Jeżeli chcesz pisać na forum to rób to jak przystało na Polaka... <_<

dokładnie...

Sebastian - robisz okropne błędy :blink:

Jak czytam, to niektóre wyrazy muszę po kilka razy, bo nie mogę dojść o co Ci chodzi.... popracuj nad tym, albo korzystaj ze słownika...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wszyscy tak wybrzydzacie koledze jego teleskop. Niech się na razie nacieszy tym co ma. Ja wytrzymałem półtora roku z refraktorem 60/700. I zamiast zniechęcić to zachęcił do kupna lepszego sprzętu.

Wiadomo, pokaże mało ale na początku cieszy samo zobaczenie pierścieni Saturna czy pasów Jowisza. No i poza tym Ksieżyc też robi wrażenie. I pod ciemnym niebem jeszcze jest sporo DSów w zasięgu. Skyluxa moim zdaniem nie warto teraz kupować, tylko od razu zbierać na coś większego np. Syntę 130/650.

Aha i jeszcze ważne czy kolega mieszka w centrum miasta czy gdzieś na uboczu gdzie ma np. 10 minut drogi do przyzwoitej miejscówki.

 

Pierścienie Saturna, może i tak ale w wydaniu naleśnika- w dobrych porywach, pasy na Jowiszu to już tylko marzenie tym sprzętem :unsure:

 

Sebastian, oddaj tego UBOTA jak najprędzej i zapomnij o nim bo jak nie to szybko zapomnisz o astronomii i już nigdy nie będziesz miał powrotów :o

Jak kolega wcześniej pisał- masz dobrą książkę i lornetkę to dobry start, do szczęścia brakuje ci jeszcze 1000zł

i trochę więcej wiedzy na temat sprzętu astro- czytaj czytaj czytaj to forum :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie Saturna, może i tak ale w wydaniu naleśnika- w dobrych porywach, pasy na Jowiszu to już tylko marzenie tym sprzętem :unsure:

 

Sebastian, oddaj tego UBOTA jak najprędzej i zapomnij o nim bo jak nie to szybko zapomnisz o astronomii i już nigdy nie będziesz miał powrotów :o

Jak kolega wcześniej pisał- masz dobrą książkę i lornetkę to dobry start, do szczęścia brakuje ci jeszcze 1000zł

i trochę więcej wiedzy na temat sprzętu astro- czytaj czytaj czytaj to forum :Salut:

 

No z tymi pasami trochę nie sprecyzowałem - widać będzie 1 może 2 pasy. Tyle widziałem w swoim R 60/700.

Ale skoro dostał tego Ubota w prezencie to po co ma od razu oddawać. Może na sam początek wystarczy (skoro już ma), wymagania rosną z doświadczeniem. Przynajmniej u mnie. Zresztą swój R 60/700 też dostałem w prezencie. :D Ale oczywiście dobrze by było, aby Sebastian pojechał na jakiś zlot, albo spotkał się z jakimś astroamatorem mieszkającym w pobliżu i mającym jakiś solidniejszy teleskop. Wówczas zobaczyłby dysproporcje jaką dzieli taki mały U od np 8 " Newtona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bdania na pweynm anelgiksim uneriwstyecie wyzakaly ze nie ma znczeania w jaikej kleojnosci napsziemy lietry wenawtrz wryazu blye tlkyo pirwesza i otstatina lreita blyy na soiwch mijsecach. Rtszea mzoe byc doniwole poszamiena a mmio to bmęizdey w stniae pczyrzetac tkest bez wikszeego prleobmu. Diezje sie tak dlteago ze nie cztaymy kzdaej z lteir odelndziie ale wrayz jkao cloasc.

 

Miał ktoś problemy z przeczytaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do poczatku czyli do teleskopu firmy ktorej nazwy nie wymienie.

Przez bodajze 5 lat dysponowalem takim sprzetem w troche nowszej wersji i na paralaktyku i powiedziec musze...

Widzialem sporo.

Na jowiszu po 4 pasy i wyrazne roznice miedzy tlem a tym co widze.

Na Saturnie uwaga udalo mi sie dojrzec Cassiniego.

Gromadek kulistych nie rozdziela bo wiadomo za mala apertura ale w Pannie na galaktyczkach mozna bylo polatac.

Okularow standardowych nie ma co uzywac. Ja obserwowalem na okularach Erfle'a z lornetki i bylo jak dzien do nocy.

W kazdym badz razie rada z mojej strony jedna.

Pozbadz sie tego sferyczno pryzmatycznego szajsu jak najszybciej byle Skylux da ci lepsze obrazy ale radzilbym odrazu isc co najmniej na 8"

Optyka optyka a i tak tylko sie srednica liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co tak kresliliscie ten sprzet ze nic niezobacze i mnie zniecheci a jednak sie myliliscie...

gdy były wmiare nienajgorsze warunki wyszedłem z tym ''czymś'' zobaczyć jak działa itp... zaczołem oglądać totalnie wszystko co sie dalo i bylem zachwycony jeszcze jak przez przypadek na cos natrafilem z poczatku sie pogubilem zgupialem niewiedzialem co to ale puźniej jak szukałem w ksiązce okazalo sie iz to byla prawdopodobnie mgławica Crescenta jej połozenie by się zgdzało i wygląd wmiare podobny...

Więc jak wrucilem nad ranem do domu i pomyslalem ze jesli ten sprzęt jest do niczego a mi sie wszystko spodobalo to co ja bede widzial przez synte8'' albo cos takiego i to mnie zmobilizowało aby zacząć zbierać i rodzice tez zauwarzyli ze te moje zachcianki nie są przejsciowe...

 

 

 

panowie doradzajcie wywalania ludziom tych pseudo teleskopów bo to morze ich zmobilizowac do kupna czegos lepszego. powiedzcie tylko ze ten sprzet jest słaby i zachęcie do ogladania tym co mają dopuki czegos niekupia;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie doradzajcie wywalania ludziom tych pseudo teleskopów bo to morze ich zmobilizowac do kupna czegos lepszego. powiedzcie tylko ze ten sprzet jest słaby i zachęcie do ogladania tym co mają dopuki czegos niekupia;p

 

No widzisz, nie wszyscy nowi niedoświadczeni napaleńcy są tacy jak Ty, po prostu nie zobaczą przerwy w pierścieniach Saturna sprzętem z obiektywem 70mm i po astronomii.

Dlatego nieraz trzeba powiedzieć prawdę co i jka żeby się za prędko nie zniechęcali :Salut:

 

A Ty to co innego, bardzo innego :szczerbaty::blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez przypadek na cos natrafilem z poczatku sie pogubilem zgupialem niewiedzialem co to ale puźniej jak szukałem w ksiązce okazalo sie iz to byla prawdopodobnie mgławica Crescenta jej połozenie by się zgdzało i wygląd wmiare podobny...

 

W Uniwersale 90/900 bez filtra dostrzegłeś Crescenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powarznie ja na początku myslałem ze tylko ksierzyc przez to zobacze i to jeszcze kiepsko... a tu przez przypadek Crescenta i niewierzylem myslalem ze to cos z okularem nie tak ale jak zaczolem krecic itp to coraz wyrazniej to widzialem i w ksiazce zgadzalo sie jego polozenie i wyglad morze zwykły fart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.