Skocz do zawartości

Kiedy będzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Owszem ludziska! Gdy się pojedzie za Kielce z 15 Km na jakąś wioche to już niebo jest naprawdę git tak że Kudłacze raczej nie zrobiły na mnie wrażenia. W Parku Świętokrzyskim zimą gdy przejeżdżam przez las przy b. dobrej pogodzie m42 aż razi po oczach. Jest parę schronisk z zapleczem w Górach Świętokrzyskich tak gdzieś na wysokości ok. 400-500 mnpm np Św. Katarzyna ale nigdy tam nie byłem nocą i nie wiem jak z okolicznymi światłami :idea: ? Wiem że mogło by być to dobre miejsce na obserwacje gdyż prawie w centrum Polski i każdy łatwo mógłby dojechać choć znów z Poznania czy Wrocławia kawałek jednak jest. Nie wiem, nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Miras nie bój nic, my i klasztor ??? :twisted: :twisted:

Nie koniecznie w św Kaśce może Ameliówka może jakieś inne mniejsze miejscowości w okolicy w których są schroniska a leżą na paśmie gór... hmmm trzeba by polookać na jakiejś szczegółowej mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy przyjaciele podstawowym kryterium nie jest: ciemność, baza, ludzie, a POGODA i jeszcze raz POGODA. na zlotach nie wykonuje sie jakiś bardzo wyrafinowanych obserwacji co innego spotkania w wąskim gronie 6-8 osób.

 

Ale zauwaz, ze wlasnie poziom >1000 metrow i wiecej, daje szanse znalezienia sie powyzej syfu i chmur, wiec i pogoda gwarantowana.

 

Czarne niebo na zlotach tez jest wazne bo daje super klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Strbskim Plesie jest conajmniej kilka hoteli( np. w *** nocleg kosztował około 50 zł) ,kilkanaście pensjonatów do najbliższej miejscowości kilkanaście kilometrów do miasta jeszcze więcej , postaram się niedługo tam pojechać jeszcze raz i zostać na noc a wtedy zobaczymy co widać na 1350 m n.p.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując widoki z Tatr i Bieszczadów zauważyłem, że taki fioletowawy smog zostawia się pod sobą pokonując pewną wysokość zależną od warunków pogodowych. W Tatrach ta granica przebiega jednak wyżej, gdzieś na wysokości 1500-2000 m n.p.m., a w Bieszczadach wystarczy wyjść powyżej 1000 m n.p.m. i "paskudztwo" ma się już pod sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że na zlotach najważniejsi są właśnie LUDZIE!!! Spotkania z Wami są najważniejsze w formule zlotu. A niebo, pogoda i inne pierdoły są mniej ważne. Prawdę mówiąc, skoro Adamo mógł dojechać do Jodłowa to my z Wrocławia też możemy gdzieś dalej skoczyć. Tylko nie zawsze się to udaje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.