Skocz do zawartości

350D + długie czasy


philips

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ci ja tego 350D. Wszystko w nim pieknie działa jak się stosuje program "Digital Photo Proffesional" z opcją "EOS Capture". Trzaska fotki w wersji RAW przez kabel USB ( oczywiscie do 30s ), dekoduje je na wersje kolorową..... malina.

 

1. Skąd wziąć nie ATMowy kabel na serial co by jednak mieć więcej niż te 30s ?

Znam juz link ten - http://www.covingtoninnovations.com/dslr/CanonRelease.html ..... ale to ATM ( choć prosty jak drut )...

oraz DSUSB za $71.00 - http://www.store.shoestringastronomy.com/products_ds.htm .....ale jednak troche to drogie ....

Interesuje mnie tylko opcja z kompa.

 

2. Tak jak w programie Canona dekodowanie RAWów działa tak, że nawet nie wiem kiedy się dzieje, tak w MAXDSLR już dekodowanie dziala raczej do d.... znaczy robie sobie fotkę, ściaga się jako RAW i jest sobie guzik CONVERT RGB, wartości RGB ustawiłem wg Helpa ( R 194, G 100, B 135 ) i niby działa ( dekoduje ), ale "docelowe" kolory jednak są troche nie te co powinny... ma ktoś jakieś doświadczenia w tym programie ?

 

3. Mirror Lock Up rozumiem, że działa w 350D dopiero z kablem na serial ( bo na USB nie działa mi narazie ) ?

 

4. Już widzę, że bateryjka jednak chyba nie starcza na specjalnie długo....da się zakupić zasilacz z wtyczką w postaci bateryjki czy mam się posiłkować kieszenią wypchaną armią bateryjek ?

Jest niby cos takiego - http://www.fotoexpert.pl/canon-ack-700-kam...odukt-2541.html ale moze wystarczyło by miec samo to plastikowe co idzie do korpusu i do tego jakis zasilacz typowy, co by jednak nie wydawać 260zł.

 

5. jaka jest różnica w karcie CF w wersji szybszej i wolniejszej... warto pchać się w te szybsze ( w kontekście astrofoto )

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ci ja tego 350D. Wszystko w nim pieknie działa jak się stosuje program "Digital Photo Proffesional" z opcją "EOS Capture". Trzaska fotki w wersji RAW przez kabel USB ( oczywiscie do 30s ), dekoduje je na wersje kolorową..... malina.

 

1. Skąd wziąć nie ATMowy kabel na serial co by jednak mieć więcej niż te 30s ?

- Znam juz link ten - http://www.covingtoninnovations.com/dslr/CanonRelease.html ..... ale to ATM ( choć prosty jak drut )...ktoś go używa? jakieś problemy ? ( mam tu na myśli tą wersję z optoizolatorami )

- oraz DSUSB za $71.00 - http://www.store.shoestringastronomy.com/products_ds.htm .....ale jednak troche to drogie ....

Interesuje mnie tylko opcja ze sterowaniem z kompa poprzez COM lub USB

 

2. Mirror Lock Up rozumiem, że działa w 350D dopiero z kablem od BULBa ( bo na USB do 30s nie działa mi narazie ) ?

 

3. Już widzę, że bateryjka jednak chyba nie starcza na specjalnie długo....da się zakupić zasilacz z wtyczką w postaci bateryjki czy mam się posiłkować kieszenią wypchaną armią bateryjek ?

Znalazłem takie - http://www.fotoexpert.pl/canon-ack-700-kam...odukt-2541.html - ale troche drogie...moze jest opcja z kupieniem "pustej bateryjki" z wyjściem na zasilacz i do tego jakiś zasilacz domowy... wyszło by troche taniej..... jest coś takiego ?

 

4. W kontekście focenia w HA potrzebuje głównie czerwone pixele. Niestety MaxDSLR nie jest w stanie chyba rozdzielić fotki w RAW na kolory ( jest opcja Tricolor, ale dotyczy już fotek zdekodowanych z RAW na RGB ). MAXDSLR zapisuje wszystko do FITSa, więc operacja wymaga dekodowania i zapisania fotki ... tak więc czerownego "materiału" nie da się tu wyciagnąć jak to można zrobić w IRISie z CR2.

Pytanie - Czy DSLRFocus zapisuje fotki do CR2, FITSa czy czego .... bo zaczynam tu się zastanawiać nad sesnem MaxDSLRa....

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam jeszcze jedno małe i głupie pytanie.... podłączywszy aparat przez USB do kompa pokazuje się w "Mój komputer" ikonka aparatu... klikam na nią 2x i mamy podgląd zdjęć ale ni cholrey nie moge przekopiować tych zdjęć na dysk ( są jakby zablokowane ). Aby je przekopiować używałem jak narazie windowsowego "pobierz obrazy"..... a nie da się tego jednak jakoś metodą "przeciągnij i upuść " ?

I czemu nie widzę plików CR2 w ten sam sposób ? - CR2 narazie zgrywałem za pomocą programu "Digital Photo Professional" trzaskając te fotki za pomocą EOS Capture..... ale jak chciałbym jednak zrobić po prostu fotkę w RAW za pomocą spustu na aparacie a potem podłączyć aparat do kompa przez USB i je zgrać a potem sobie je przekonwertować na JPGi.... i nie wiem jak... :oco:

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kolejne pytania:

 

Mam ci ja ED80... jak narazie "próbowałem" nim focić webkamerką SC3 na zasadzie "extendera" zrobionego z rurki aluminiowej z końcówką 2" - 1.25"..... ta rurka musiała mieć długość około 50mm aby dało się zoogniskować kamerkę.

Plan jest jednak taki, że focimy z flattenerem który skraca ogniskową o te 0.8..... a 0.8 x 560mm to jakieś 488mm - czyli telep bedzie mi ogniskował na dlugości 488mm od soczewki, tak ? ( bo w np barlow'le to ogniskowa jakby się nie zmienia hardware'owo tylko "cyfrowo"... i jednak nie trzeba robic extendera o długości ogniskowej)

 

Krótko mówiąc - czy z flattenerem dalej będe potrzebował extendera 50mm czy juz nie ?

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"skraca ogniskową o te 0.8..... a 0.8 x 560mm to jakieś 488mm - czyli telep bedzie mi ogniskował na dlugości 488mm od soczewki, tak ?"

 

Ke?

 

Ej, coś nie kumam, focal reducer działa wedle mojej wiedzy tak samo jak barlow (tylko w druga mańkę). Punkt ogniska nie wjeżdzą w głąb refraktora. Jak bredze to prosze mnie poprawic.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"skraca ogniskową o te 0.8..... a 0.8 x 560mm to jakieś 488mm - czyli telep bedzie mi ogniskował na dlugości 488mm od soczewki, tak ?"

 

Ke?

 

Ej, coś nie kumam, focal reducer działa wedle mojej wiedzy tak samo jak barlow (tylko w druga mańkę). Punkt ogniska nie wjeżdzą w głąb refraktora. Jak bredze to prosze mnie poprawic.

 

Pozdrawiam.

Przecie ten refraktor ma ogniskową 600mm. a nie 560 (f:7,5 przy fi=80) flattener skraca ogniskową nie o te 0,8, tylko x 0,8. Punkt ogniska wjeżdża w głąb refraktora niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omal nie padłem, ze śmiechu jak to przeczytałem...

hehe.... ja w sumie też..... ale wiadomo o co chodzi...

Przecie ten refraktor ma ogniskową 600mm. a nie 560 (f:7,5 przy fi=80) flattener skraca ogniskową nie o te 0,8, tylko x 0,8. Punkt ogniska wjeżdża w głąb refraktora niestety.

No nie bardzo... jak masz popularne ED80 F7.5 to masz ogniskową 600... ja mam Stellarvue ED80 F7 ( http://www.stellarvue.com/svnhng.html ) czyli 560.... a możesz mieć tez i ED80 F6 i będziesz miał ogniskową 480 ( http://www.teleskop-service.de/William/William.htm#Zen80 - i tak na mrginesie zastanawiam się nad tym telepem do focenia, a Stellarvue na guider.... jeszcze to przemysle... narazie na Stellarvue pierwsze fotki chce robić co by przetestować jego sprawność w HA....)

Oczywiście chodzi mi o x0.8 a nie o 0.8....sorki...

 

To jak z tym flattenerem ?.... zmienia ogniskową tak że matryca ma być faktycznie bliżej soczewki teleskopu ( nie potrzeba extendera ) czy działa jak barlow i matryca dalej jest oddalona o 560mm o soczewki ( potrzeba extendera pomniejszonego o grubość samego flattenera ) ?

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, ale są też różne flattnery (zazwyczaj są projektowane w zależności od ogniskowej własnie). Ja np używam z ED80 TeleVue 0,8xL i potwierdze słowa Lemarcja, ognisko sporo wjeżdża wgłąb. Kolejna sprawa to, że sam teleskop nijak ma >się do sprawności w Ha< to w decydując sposób zależy od detektora (i jego sprawności w określonej długosi fal).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, ale są też różne flattnery (zazwyczaj są projektowane w zależności od ogniskowej własnie). Ja np używam z ED80 TeleVue 0,8xL i potwierdze słowa Lemarcja, ognisko sporo wjeżdża wgłąb. Kolejna sprawa to, że sam teleskop nijak ma >się do sprawności w Ha< to w decydując sposób zależy od detektora (i jego sprawności w określonej długosi fal).

OK... dzieki za info.

 

A co do "sprawności" to chodzi mi raczej o światosiłę.... z flattenerem mój Stellarvue będzie miał F5.6 a taki ED80 F6 z flattenerem będzie mial już F4.8.... niby tylko 0.8 przesłony.... ale Qbanos twierdzi, że to już dużo.... no nie wiem ... chyba sam sprawdzę....

 

A ktoś mi coś powie na temat kabelka do bulba, mirror lockupa, zasilania, szybkości kart CF ?

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phillips ja używam flattenera od WO i też mi punkt ostrzenia wjeżdża w głąb.

Popatrz tutaj. Jeśli ten flattener pracuje z SW ED i WO SD to i z Twoim powinien pracować bez problemu.

Nie ma bata, najlepiej jakbyś się umówił z kimś, kto ma takie coś i po prostu sprawdził.

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i już wyczaiłem o co chodziło z dekokowaniem RAWów w MAXDSLR'rze... tam sa takie pstryczki OFFSET X i Y w "Convert RGB"... jak się je zaznaczy to kolory są takie jak powinny.

W Helpie mówią, ze lepiej odejmować darki, flaty i biasy w wersji RAW i potem konwertować obrazki już skalibrowane do RGB... niby jest lepiej wtedy.

W Maxdslrrze jestem za to zachwycony metodą robienia biasów... klikasz "rób biasa" i gotowe ( oczywiście zasłaniając wcześniej obiektyw deklem )....

 

PS... jakby ktoś chciał przetestować sobie Maxdslra przez czas dłuższy niż 30 dni... to podpowiem, że jest dostepna wersja trail-szare-ware-na_emule-sobie-znajdź-samemu.... ;)

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek do BULB tutaj.

To jest wersja minimalistyczna, ale lepiej jak będziesz miał sterowanie w pełni automatyczne.

 

Pozdrawiam :Beer:

Tak... ale mi chodzi o wersję na COM lub USB co by tym sterować z kompa...np taki : http://www.hapg.org/astrocables.htm ... może jest taki w Polsce gdzieś do nabycia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... ale mi chodzi o wersję na COM lub USB co by tym sterować z kompa...np taki : http://www.hapg.org/astrocables.htm ... może jest taki w Polsce gdzieś do nabycia ?

albo taki : http://www.cyanogen.com/buy/DSLRcable.htm

 

cos czuje, że nie ma co się chrzanić z ATMem i lepiej ścignąć je ze stanów... ktoś by się pisał na taki zakup wiekszej ilości sztuk ( w celu oszczędności na przesyłce, info na PW co by nie rozciągać wątku ) ?

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Już widzę, że bateryjka jednak chyba nie starcza na specjalnie długo....da się zakupić zasilacz z wtyczką w postaci bateryjki czy mam się posiłkować kieszenią wypchaną armią bateryjek ?

Znalazłem takie - http://www.fotoexpert.pl/canon-ack-700-kam...odukt-2541.html - ale troche drogie...moze jest opcja z kupieniem "pustej bateryjki" z wyjściem na zasilacz i do tego jakiś zasilacz domowy... wyszło by troche taniej..... jest coś takiego ?

 

Filip, zdaje się Czarek Wierucki kiedyś pokazywał mi taki zasilacz z "bateryjką" zrobioną z jakiejś modeliny z wklejonymi stykami jak w oryginalnej baterii. Można by takie ustrojstwo, równie dobrze zrobić ze zniszczonej baterii... Może jest jakieś info o tym ATMie na astro4u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radził bym zamiast pytać o wszystko zerknąć sobie w bazie forum, przecież temat obróbki, sterowania i cała masa innych porad odnośnie fotografowania DSLR a w tym 350D, jest od lat poruszana na forum. Filip nie jesteś pierwszym, który ma ten aparat, więc nie dziw się, że ludziom nie chce się po raz kolejny pisać wszystkiego od nowa...

 

kabelek jest np tutaj:

http://www.dslrfocus.com/help/eoscable.htm

 

!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o czymś takim?

Wiem że Ci chodzi o sterowanie z kompa, ale jak np padnie bateria w laptopie to stracisz tylko guiding a nie wszystko na raz. Ale to taka moja mała dygresja.

Pozdr :Beer:

nie nie nie.... to jest zupelnie nie możliwe... wtedy nie działa ci ostrzenie za pomocą np Robofocusa z MAXDSLRa czy DSLRFocusa.. ta opcja odpada....

 

... mój laptop nie działa już na baterii od dłuższego czasu, więc nie obawiam się o nią

 

PS. Robofocusa chyba też ściagam w najbliższym czasie ( powiedzmy miesiąc, może krócej )... ktoś sie dopsuje do ewentualnej przesyłki ( na PW )?

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, zdaje się Czarek Wierucki kiedyś pokazywał mi taki zasilacz z "bateryjką" zrobioną z jakiejś modeliny z wklejonymi stykami jak w oryginalnej baterii. Można by takie ustrojstwo, równie dobrze zrobić ze zniszczonej baterii... Może jest jakieś info o tym ATMie na astro4u?

No własnie o czymś takim mysle... hmmm.... poszukam....dzięki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do EOSa 350D zasilacz sieciowy to CANON ACK-700

 

canack700_R.big.logo.jpg

do kupienia np. tu: http://www.fotoexpert.pl/canon-ack-700-kam...odukt-2541.html

 

chociaż zdaje się jest już wycofany z producji, teraz nazywa się to Canon ACK-DC20

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo taki : http://www.cyanogen.com/buy/DSLRcable.htm

 

cos czuje, że nie ma co się chrzanić z ATMem i lepiej ścignąć je ze stanów... ktoś by się pisał na taki zakup większej ilości sztuk ( w celu oszczędności na przesyłce, info na PW co by nie rozciągać wątku ) ?

 

Z ATMem nie ma co, ale nie lepiej mieć fajnego relayboxa przez który podepniesz się do aparatu i do innych części astroukładanki?

 

W twoim ukladzie będziesz miał oddzielny kabel do wszystkiego:

- kamerka guidujaca + dlugie czasy

- dslr

- guiding

- robofocus

- ...

 

Dużo tego - wszystko na usb ?

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ATMem nie ma co, ale nie lepiej mieć fajnego relayboxa przez który podepniesz się do aparatu i do innych części astroukładanki?

 

W twoim ukladzie będziesz miał oddzielny kabel do wszystkiego:

- kamerka guidujaca + dlugie czasy

- dslr

- guiding

- robofocus

- ...

 

Dużo tego - wszystko na usb ?

 

W sumie sam musze to przemysleć... ale tak:

- USB - EOS_USB

- USB + konwerter COM->USB - Robofocus

- USB - Vesta SC3 ( Vesta bo ta jest mniej USB-żerna od ToUCama ( bo mam jeszcze drugiego SC3 na ToUCamie :unsure:, ToUCam idzie do Pepelito ))

- LPT - guiding + długie czasy na SC3 ( tak mi teraz to działa i jest OK )

- COM - długie czasy w EOSie ( też może być przez konwerter COM->USB )

 

dodatkowa kabelkologia:

- dwa pasy grzejące na oba telepy + sterownik "ręczny" temperatury - już mam

- ewentualnie motofokus Leszka na guider ( narazie Skylux a potem Stellarvue ) + sterownik "ręczny" - już mam.

- zasilanie zielonego lasera - już mam

 

i to tyle.... trochę tych kabelków jest ....

 

Co do laptopa to aktualnie mam jeden tylko port USB z "rozgałęziaczem" ( ale w planuje dokupić USB2.0 na PCMCIA z 3ma kolejnymi wyjściami nie wiem tylko czy taki stary laptop pociągnie USB 2.0), 1xCOM i 1xLPT...... będzie chyba działać OK.....

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.