Skocz do zawartości

Dziwna przypadłośc


Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy przeinstalowałem system z Windows Vista na Winows XP komputer zaczyna mi mulić przy otwieraniu zdjęć oraz gdy wyskakują mi reklamy. Wszystko dzieje się tylko gdy przeglądam internet, gdy otwieram zdjęcia w np. infranview wszystko jest oki. Mam za starą przeglądarkę czy to coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że wina leży po stronie flasha. Wejdź na stronę http://www.adobe.com/

Kliknij banner GET ADOBE FLASH PLAYER, odznacz na nastepnej stronie Google Toolbar (chyba, że chcesz mieć ten syf to zostaw jak jest), na dole - I agree to the... i instal.

 

Mówisz o reklamach i zdjęciach, stawiam, że na 99% wina flasha, wiele osób ma jeszcze go ze starej Macromedii, flash od Adobe jest znacznie szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, a właściwie moje córki, mają inne kłopoty w Wiście. Przywiozłem im z Anglii kompa i po podłączeniu do Telekomuny dosyć często są kłopoty z internetem. Wygląda to tak, jakby serwer nazw fiksował, bo przeglądarka nie znajduje stron po symbolicznym adresie. Czasem pomaga (ale tylko na jakiś czas) jawne podanie w konfiguracji adresu serwera nazw. Kiedy indziej należy to zmienić znowu na automatyczne poszukiwanie serwera nazw. A podanie bezpośrednio IP skutkuje połączeniem.

Używam routera ADSL, ale te same objawy sa po podłączeniu przez USB-owy modem z TEPSY.

Trudno mi to zdalnie zdiagnozować, podejrzewam, że mogą być jakies nieodinstalowane moduły z trialowych zabezpieczeń (Internet Security), które już nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem ostatnio "downgrade" z Visty na XP. Chciałem być nowoczesny i zakupiłem sobie Vistę. Chodziła parę tygodni i podjąłem decyzję: Wracam do XP, a Vistę zainstaluję sobie za dwa lata gdy już będzie odpowiednio wyposażona w serwis packi, nie będzie się gryzła w sieci z innymi komputerami posiadającymi XP i ogólnie stanie się bardziej popularna i to nie wśród graczy z komputerami z hipermaketu tylko w poważnych zastosowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vistę Microsoft wydał, żeby kolejny raz klienci zapłacili za bajery-rowery. Jak im się spodobają fontanny w zegarku itp AERO, to i wysupłają kasę na nowy sprzęt, bo oczywiście znane z wykopalisk stwierdzenie pana Gatesa "640 kb wystarczy każdemu" można tylko wspominać z nostalgią.

Zresztą cała koncepcja "przyjaznego" interface wizualnego skompromitowała się dawno, gdy każdorazowo przy zmianie systemu operacyjnego na NOWĄ, LEPSZĄ, BEZPIECZNIEJSZĄ, ŁATWIEJSZĄ W OBSŁUDZE wersję wymaga zmiany całego sprzętu i przy okazji wyrzucenia na śmietnik sporej ilości dobrego, użytecznego i sprawdzonego software.

 

Oczywiście, wszystko jet łatwiejsze pod warunkiem, że chcemy zrobić właśnie to, co dla nas wymyślił projektant. Superinteligentny interface zawsze wie lepiej ode mnie, co mam zamiar zrobić, i nijak się nie daje odwieść od tego przekonania!

 

Niestety, XP stopniowo upadnie wraz z zaprzestaniem serwisowania (nieustający w wysiłkach bezinteresownego albo i interesownego szkodzenia hackerzy i wirusomakerzy skutecznie wspierają Billa pomysł na mnożenie miliardów), procucenci sprzętu też przestaną dostarczać sterowniki, tak, że zostaniemy i tak zmuszeni do przesiadki.

 

 

Prawo Kopernika rulez! Pieniądz słabszy wypiera lepszy, świecidełka wypierają brylanty. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam od kilku dni office 2007 i też nie jestem zachwycony. Mi osobiście wystarczyłby stary dobry word 97. Ale pewnikiem będziemy zmuszeni do korzystania z nowego oprogramowania, więc się przyzwyczajam powoli. Mój kuzyn, absolutny pro w zakresie informatyki też narzeka na vistę i twierdzi, że nie ma to jak xp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spełnia wszystkie pozagrowe funkcje.

 

Jeszcze problemy z niektórymi wyspecjalizowanymi aplikacjami AutoCAD ip... :szczerbaty:

 

Ale do przeglądania sieci, multimediów i jako platforma programistyczna spisuje się wspaniale.

 

Sam używam Debiana od prawie roku i jestem zachwycony :D

 

 

 

 

PS. Pograć też można jest przecież wine :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Ubunciaka po ponad roku przesiadlem sie na PcLinuxOS2007 http://www.pclinuxos.com/ Wymaga spolszczenia http://qla.internetdsl.pl/poloniz/polonizacja2.html ale w moim odczuciu jest lepszy od Ubuntu. W kazdym razie warto wyprobowac, pozdrawiam.

 

 

A jak z sieciami bezprzewodowymi? Ja wybrałem (K)Ubuntu ze względu na dobrą obsługę sieci bezprzewodowych (czasem się udało połączyć z sieciami zabezpieczonymi i nie system nie prosił o hasło :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w mojej okolicy wszystkie sieci sa zabezpieczone i nie da sie tak. Z moja karta Ralink RT2500 nie bylo zadnego problemu, jest przejrzysty graficzny kreator polaczen , obsluga karty bezproblemowa. Za to pod Ubuntu..... musialem sie niezle napocic, zeby ruszyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzysta może ktoś z was z modemu Sagem Fast 800 pod Ubuntu lub Mandriva 2007-08 ??

Używam obecnie jako drugiego systemu Mandrivy 2008 i kombinuję żeby odpalić internet, z tego co wyczytałem

trzeba wgrać jakiś firmware do modemu.

 

Zastanawiam się jednak czy jak wrzucę tego innego firmware, to czy będzie mi działał ten modem pod Windowsem ??

 

Chciałem się pobawić trochę jakimś prostym Linuxem, ale mam styki że mi zdechnie modem pod Windowsem, którego obecnie używam i nie chce zastępować.

 

Sorki za ot, ale szkoda mi było zakładać nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te pakiety instalacyjne mam obcykane, kombinowałem na kilka sposobów, driver siedzi ale bez tego firmware co jest na stronce nie chce raczej nie pójdzie. Niestety nigdzie nie jest wspomniane, czy po upgradzie będzie działać w Windows, a to dla mnie bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te pakiety instalacyjne mam obcykane, kombinowałem na kilka sposobów, driver siedzi ale bez tego firmware co jest na stronce nie chce raczej nie pójdzie. Niestety nigdzie nie jest wspomniane, czy po upgradzie będzie działać w Windows, a to dla mnie bardzo ważne.

 

aaaa sorki, nie zrozumiałem o co chodziło z tym firmwarem!

 

nie wiem jak w przypadku tego modemu, ale teraz jest taki trend dla uproszczenia konstrukcji i obniżenia kosztów że wiele urządzeń w ogóle nie ma trwałej pamięci zawierajacej firmware, dlatego firmware musi być dostarczany przez driver bo po każdym włączeniu urządzenie jest równie dziewicze jak na początku (wiec zmiana czegokolwiek w jednym systemie nie wplynie na to co sie dzieje w innym bo kazdy "zaczyna od zera").

jezeli w sklad drivera wchodzi firmware to jest prawie pewne ze mamy do czynienia z takim wlasnie przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.