Skocz do zawartości

Mój pierwszy TELESKOP w życiu.


Itachi Uchiha

Rekomendowane odpowiedzi

Tera to ja nie mam bladeko pojęcia co kupić....jak kupię inny to będziecie mieli pretensie... :unsure:

 

Dobre :lol: Generalnie można się pośmiać czytając cały ten wątek.

Młody kolego, włóż pieniądze do skarbonki lub skarpety i przeczytaj jakąkolwiek książkę o astronomii. Ponadto poczytaj MILIONY tematów z serii "mój pierwszy teleskop" na tym forum. No i nie zaszkodzi też lektura najzwyklejszego słownika ortograficznego.

 

P.S. Założę się, że nie wykorzystałeś nawet 10% możliwości tej lornetki..

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Itachi Uchiha napisz wreszcie:

 

- jaki masz ten balkon (wymiary: długość, szerokość)

- ile maksymalnie możesz przeznaczyć pieniędzy na teleskop

 

i nie bierz tego Bressera, bo Cię nerwica z nim weźmie (widziałem go raz i raz przez niego patrzyłem - nigdy więcej: chyba, że na start wymieniasz w nim okulary i wyciąg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jaki masz ten balkon (wymiary: długość, szerokość)

- ile maksymalnie możesz przeznaczyć pieniędzy na teleskop

 

Wymiary balkonu:

Szerokość
: 1 m.

Długość
: 5 m.

Długość poręczy (tego co się trzyma że by nie spaść)
: 1 m. 20 cm.

 

 

Zapomniałem Budżet :

 

350/400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielście rację z tym wybieram teleskopu <_< to jest chol***ie wkurzające <_<

niekoniecznie:

- odrzucasz teleskopy, które nie zmieszczą Ci się na balkonie

- odrzucasz teleskopy, które nie mieszczą się w budżecie

- odrzucasz teleskopy, których nie uniesiesz ani za bardzo nie przeniesiesz na miejsce obserwacji

 

masz zawężony wybór i niestety dość kiepski pod względem jakości - i to tutaj leży problem z wyborem dla Ciebie sprzętu (mała kasa, strach przed wtopieniem kasy). a nikt za bardzo nie poleci Ci teleskopu za 200-400 PLN bo to nie są teleskopy tylko ich namiastki.

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość poręczy (tego co się trzyma że by nie spaść): 1 m. 20 cm. [/indent]

 

Wiesz, my wiemy co to jest poręcz, za to ty nie wiesz co mówisz... chcesz, żebyśmy Ci doradzili, a ty nie słuchasz naszych cennych rad i jeszcze zasłaniasz się tym, że my tu jesteśmy doradcami. Nieładnie z twojej strony. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiedziałem... :unsure:

 

Czego nie wiedziałeś, że gadasz głupoty...? Wiesz co, albo naprawdę weź sobie to do serca i najpierw kup tą książkę i przeczytaj to co Ci proponujemy, albo podrośnij jeszcze parę lat... bo jak kupisz byle co, to potem ty będziesz miał pretensje nie my i zapewne powstanie temat "Jak się tym obsługiwać".

Edytowane przez Łukasz Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek od początku i wybacz kolego Itachi Uchiha ale spowodowałeś, że leże na podłodze i kwicze ze śmiechu :Boink::lol: Uważam, że powinieneś najpierw dużoooooooo poczytać. Teoria to podstawa i bez tego ani rusz. Forumowicze są po to, żeby pomagać sobie wzajemnie ale po co zamęczać wszystkich takimi pytania skoro można to po prostu WYCZYTAĆ :) Zważywszy na to, że masz 10 lat proponuje spotkać się z kimś dorosłym, najlepiej z tym mężem, znajomej, Twojej mamy czy jakoś tak :D Bo widze, że na forum to będzie ciężko Ci cokolwiek wpoić! mistrzu powaliłeś mnie swoimi tekstami na ziemie ! Pamiętaj teoria to podstawa i słownik ortograficzny też ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.