Skocz do zawartości

Astronauta jako zawód... Prosze o info


Rekomendowane odpowiedzi

Temat napisałem tutaj ponieważ na forum nie ma działu w którym ten temat mógłbym zamieścić (proszę o zrozumienie)

Witam, jestem tutaj nowy i mam nadzieję że długo tutaj zagoszczę :banan: . Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi na moje pytania.

 

1. Jaka jest różnica między Astronautem a Astrologiem ?

2. Jaką szkołę trzeba skończyć żeby zostać Astronautem/Astrologiem ?

3. Ile zarabia Astronauta/Astrolog ?

4. Jaka satysfakcja z wykonywanego zawodu ?

5. Czy to wszystko jest bardzo trudne (mam na myśli szkołę i ogólnie ten zawód jako całokształt) ?

6. Wiesz coś o nauce w obcych krajach ? (Szczególnie Uk i Irlandia) Jaki college ? Jeżeli nie wiesz to nic nie pisz.

7. Napisz coś od siebie ;] (ale coś z sensem)

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Madmix :szczerbaty:

Edytowane przez MadmiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat napisałem tutaj ponieważ na forum nie ma działu w którym ten temat mógłbym zamieścić (proszę o zrozumienie)

Witam, jestem tutaj nowy i mam nadzieję że długo tutaj zagoszczę :banan: . Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi na moje pytania.

 

1. Jaka jest różnica między Astronautem a Astrologiem ?

2. Jaką szkołę trzeba skończyć żeby zostać Astronautem/Astrologiem ?

3. Ile zarabia Astronauta/Astrolog ?

4. Jaka satysfakcja z wykonywanego zawodu ?

5. Czy to wszystko jest bardzo trudne (mam na myśli szkołę i ogólnie ten zawód jako całokształt) ?

6. Wiesz coś o nauce w obcych krajach ? (Szczególnie Uk i Irlandia) Jaki college ? Jeżeli nie wiesz to nic nie pisz.

7. Napisz coś od siebie ;] (ale coś z sensem)

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Madmix :szczerbaty:

 

 

No REWELACYJNY post! Powinien zostać wybrany postem roku. Rozbawił mnie do łez :D Postaram się odpowiedzieć:

1. SubTelna :D

2. NajpieRw z pewnością gimnazjum :D

3. TrudnO powiedzieć. Nie ma tutaj ani tych, ani tych drugich

4. Z pewnością przeogromna

5. Bardzo trudne. Mnóstwo testów trzeba przejść. Między innymi psychoLogicznych :D

6 "nic nie piszę"

7. Lejąc z wiatrem idziesz na łatwiznę :D

 

(czyżby ? )

Pozdrawiam serdecznie. Jeżeli źle odczytałem Twoje intencje i czujesz sie obrażony, to przepraszam...

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak poczułeś się urażony. Sorki. :)

Tak na poważnie. Odpowiedzi na postawione pytania jaśniej udzielą Ci strony o szerszej ilości informacji. Na przykład google, albo wikipedia. Któż z nas może wiedzieć ile tak na prawdę zarabia "Astronaut"?

Niezwykle się też złożyło, że nie znając różnicy między "Astronautem" a astrologiem, trafiłeś na forum astronomiczne.

Pozdrawiam

 

P.S: Chyba to trzeba teleportować do Hyde Parku :)

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi na moje pytania.

 

1. Jaka jest różnica między Astronautem a Astrologiem ?

 

Po pierwsze chodziło Ci zapewne ASTRONAUTĄ a nie Astronautem :szczerbaty: ,

po drugie:

Astronauta, kosmonauta lub tajkonauta to osoba odbywająca loty kosmiczne lub przygotowana do odbywania takich lotów.

 

Astrolog - to człowiek zajmujący się Astrologią.

Astrologia (z gr. αστρολογία = άστρον + λόγος, dosłownie "nauka o gwiazdach") – badanie położenia ciał niebieskich przy założeniu, że istnieje bezpośredni związek między zjawiskami na niebie a losem poszczególnych ludzi i wydarzeniami na Ziemi.

 

Najprościej jeśli czytałes Harrego Pottera, to tam w jednej części jest taka nauczycielka co wróży z fusów od herbaty, to właśnie astrolog - ma szklaną kulę, obłęd w oczach i widzi przyszłość... znalazłam ona nazywa się Sybilla Trelawney.

 

powodzenia

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę poważny. :Boink:

 

Z tego co wiem to w stanach żeby polecieć w kosmos trzeba mieć stopień naukowy conajmniej Phd :P czyli odpowiednik polskiego doktoratu :) Tak więc UCZ SIĘ! :P Może zacznij od nauki obsługi google.pl :) Wpisujesz astrolog i wyświetla ci link najprawdopodobniej do Wikipedii w której będzie pisać, że to taki oszołom który wróży m.in. z układu ciał niebieskich i naciąga niedouczonych ludzi na kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat napisałem tutaj ponieważ na forum nie ma działu w którym ten temat mógłbym zamieścić (proszę o zrozumienie)

Witam, jestem tutaj nowy i mam nadzieję że długo tutaj zagoszczę banan.gif . Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi na moje pytania.

 

1. Jaka jest różnica między Astronautem a Astrologiem ?

2. Jaką szkołę trzeba skończyć żeby zostać Astronautem/Astrologiem ?

3. Ile zarabia Astronauta/Astrolog ?

4. Jaka satysfakcja z wykonywanego zawodu ?

5. Czy to wszystko jest bardzo trudne (mam na myśli szkołę i ogólnie ten zawód jako całokształt) ?

6. Wiesz coś o nauce w obcych krajach ? (Szczególnie Uk i Irlandia) Jaki college ? Jeżeli nie wiesz to nic nie pisz.

7. Napisz coś od siebie ;] (ale coś z sensem)

No REWELACYJNY post! Powinien zostać wybrany postem roku. Rozbawił mnie do łez :D Postaram się odpowiedzieć:

1. SubTelna :D

2. NajpieRw z pewnością gimnazjum :D

3. TrudnO powiedzieć. Nie ma tutaj ani tych, ani tych drugich

4. Z pewnością przeogromna

5. Bardzo trudne. Mnóstwo testów trzeba przejść. Między innymi psychoLogicznych :D

6 "nic nie piszę"

7. Lejąc z wiatrem idziesz na łatwiznę :D

 

(czyżby ? )

Pozdrawiam serdecznie. Jeżeli źle odczytałem Twoje intencje i czujesz sie obrażony, to przepraszam...

 

W pracy nakarmiłem mojego szczurka,

lubię zwierzaczki...

fajny Trollik,

prawie jak Shrek :)

 

pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ha:

 

Sorry, że z takim śmiechem, ale nie mogę. Ile ty masz lat zacznijmy od tego? A wracając do tematu, to:

W Polsce (chyba) nie ma jako tako żadnego ośrodka szkoleniowego astronautów. ESA (European Space Agency) też chyba nie wyprawia lotów załogowych w kosmos. Jedyna nadzieja w NASA, ale z tego co słyszałem, to żeby się tam dostać to, oprócz tego, że trzeba mieć b. wysokie wykształcenie, Europejczycy mają niewielkie szanse na dostanie się do Agencji.

 

Musisz znać angielski i najlepiej drugi język.

 

Nie poczuj się urażony, ale zadałeś to pytanie w sposób rozbrajający!

 

Jeżeli chcesz być astrologiem, to, bez urazy, weź sobie coś mocniejszego, ułóż pasjansa w intencji kolegi i powiedz mu potem, że z kart wyszło, że będzie on bogaty.

 

Tyle w temacie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też mam poważne pytanie: jeżeli gastrolog byłby dla astrologa tym czym gastronom dla astronoma to czym zajmuje się gastronauta?! :Boink:

 

Gastronauta:weteran przygód gastrycznych(częstych w "stanie nieważkości").

Edytowane przez misiowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc oglądam filmiki a na temacie w ogóle się nie znam a chodzi mi o zawód gdzie np będę szukał czarnych dziur, będę prowadził jakieś badania itp. Przynajmniej sie pośmialiście :helo::ha::banan:

No to teraz może ktoś mi wytłumaczyć na czym to polega ? :mellow:

 

Sorry, że z takim śmiechem, ale nie mogę. Ile ty masz lat zacznijmy od tego?

Proponuje zerknąć na swój wiek :szczerbaty:

Użytkownik Kuba J

Urodziny 21 marca 1994

Edytowane przez MadmiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zerknąć na swój wiek :szczerbaty:

Użytkownik Kuba J

Urodziny 21 marca 1994

 

Widzisz... jednak z tym "dżołkiem" nie trafiłeś :) Na tym forum (moje zdanie) ważniejsza jest treść i sens wypowiedzi, bardziej, niż wiek wypowiadającego się. Tak się składa, że Kuba mimo swojego młodego wieku mówi z sensem, waży słowa, i jestem pewny, że zastanawia się, zanim coś napisze. I to akurat nie jest tylko moje zdanie :)

 

P.S: Nie omieszkałeś przestudiować karty Kuby J. ale swojej nie wypełniłeś. A ponad to swojego wieku nie podałeś. Niegrzecznie :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc oglądam filmiki a na temacie w ogóle się nie znam a chodzi mi o zawód gdzie np będę szukał czarnych dziur, będę prowadził jakieś badania itp.

Musisz ukończyć studia astronomiczne,w Polsce można to uczynić na niektórych uniwersytetach w większych miastach.Musisz dobrze operować matematyką i fizyką i chcieć się tego uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.