Skocz do zawartości

M63 Słonecznik


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zwalniasz tempa Marcin :D

Hehe a u Ciebie AP900 to chyba nie zdąży wystygnąć z jednej nocy jak w następną łożyska się kręcą. Ale przynajmniej masz możliwość oszukania Księżyca w Ha - ja tylko się znęcam nad materiałem sprzed pełni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na ten zdjecie i zastanawiam sie, czy widoczne w spiralnej strukturze punkciki to moga byc tamtejsze gromady kuliste. Byloby fajnie! Patrzylem na kilka innych fotek na naszym forum i nie zauwazylem niczego podobnego. Sadze wiec, ze to zwykle artefakty z obrobki. Poprawcie mnie jesli sie myle.

 

W zwiazku z powyzszym, mam pytanie, czy jest realne zlapac na zdjeciach amatorskich kuliste z innych galaktyk. Oczywiscie wykluczam Andromede i Obloki Magellana (ostatnio ludziska lataja w rozne strony wiec moze ktos focil na drugiej polkuli....hehe).

 

 

dobrej zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na ten zdjecie i zastanawiam sie, czy widoczne w spiralnej strukturze punkciki to moga byc tamtejsze gromady kuliste. ...

 

Należało by rzucić okiem na zdjęcie referencyjne np z Hubbla.

Szczerze to nie patrzyłem na inne zdjęcia przy obróbce ale sądzę że to artefakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie porownalem ze zdjeciem na APOD'zie z 17.04.2008 i powiem, ze nie wszystkie punkty to artefakty...

Dodatkowo "zobaczylem" pare innych galaktyk. Kilka zaznaczylem na rysunku. Dziwne, ze niektore slabe sie pojawily, a mocniejsze nie zostaly zarejestrowane. Zdjecie rzeczywiscie robi wrazenie szczegolami...

 

m63_AFMEr1024.jpg

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie porownalem ze zdjeciem na APOD'zie z 17.04.2008 i powiem, ze nie wszystkie punkty to artefakty...

Dodatkowo "zobaczylem" pare innych galaktyk. Kilka zaznaczylem na rysunku. Dziwne, ze niektore slabe sie pojawily, a mocniejsze nie zostaly zarejestrowane. Zdjecie rzeczywiscie robi wrazenie szczegolami...

 

m63_AFMEr1024.jpg

 

Marcinie,

 

Gratuluję ! Oniemiałem patrząc na rozdzielczość tej fotki, osiągnąłeś mistrzostwo w ręcznym ustawianiu ostrości i guidingu. :Beer: No i chyba tam na południu macie wyraźniejsze niebo :D

Moja interpretacja Słonecznika w załączeniu.

 

Pozdrawiam

 

PM

 

Slonecznik_majowy_small.jpg

 

http://img265.imageshack.us/img265/7051/sl...owylargevm4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie,

 

Gratuluję ! Oniemiałem patrząc na rozdzielczość tej fotki, osiągnąłeś mistrzostwo w ręcznym ustawianiu ostrości i guidingu. :Beer: No i chyba tam na południu macie wyraźniejsze niebo :D

Moja interpretacja Słonecznika w załączeniu.

 

Pozdrawiam

 

PM

 

Dzieki :) wiem z praktyki ze zdjęcia innych docenia się dopiero wtedy jak sie coś weźmie na swój warsztat.

Z ostroscia to trzeba miec troche szczescia a guiding, no coz, jak maly wiatr to na 100% lepiej CG5 prowadzi te nasze SW6"

Z ciekawości ile klatek i kiedy robiłeś, jak byla temperatura ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :) wiem z praktyki ze zdjęcia innych docenia się dopiero wtedy jak sie coś weźmie na swój warsztat.

Z ostroscia to trzeba miec troche szczescia a guiding, no coz, jak maly wiatr to na 100% lepiej CG5 prowadzi te nasze SW6"

Z ciekawości ile klatek i kiedy robiłeś, jak byla temperatura ?

 

to był krótki wypad pod czarne niebo a ponieważ na moim 52 równoleżniku brak teraz zmierzchu astronomicznego musiałem zdążyć ze wszystkim w 2 godziny więc zapodałem 9*5 min przy ISO 1600

temperatura ok. 8 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.