Skocz do zawartości

Która lornetka jest lepsza: Kronos 20x60 czy SkyMaster 15x70


Krzysiek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Za około 2 tygodnie w firmie Delta Optical powinna pojawić się nowa lornetka, dokładniej Celestron SkyMaster 15x70, jako substytut BPC 20x60 gdy ta zdrożeje. Może macie jakieś recenzje na temat tej nowej lornetki? W lornetce o ile się nie mylę liczy się najbardziej średnica obiektywów, a parametry 15x70 wyglądają bardzo kusząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wezmę tego Kronosa 20x60 zanim podrożeje. Czekając na testy 15x70 Celerona bardzo bym ryzykował, bo jeśli okaże się, że lornetka ta mimo swych 10mm większych obiektywów pod względem technicznym wypadnie fatalnie, to byłbym w martwym punkcie.

Czy jasność to to samo co sprawność zmierzchowa?

I tak na boku, to w ofercie firmy Delta Optical będzie też SkyMaster 25x100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz_P. --> jeszcze mają trochę lornetek 20x60. Postarają się także, aby nowa dostawa była także w starej cenie.

Michał --> zasypuję ich od czasu do czasu mailami :wink: Powinni mieć także więcej teleskopów Celestrona (łącznie z Newtonami np. C8N) za mniej więcej pół roku.

Robert_B --> cena SkyMaster 15x70 będzie wynosić około 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetka 15x70 nie uczestniczyla w naszym tescie, bo dotyczyl on lornetek z

obiektywami od 56 do 63 mm. Wszystkie wyniki testu sa juz znane, ale jak na razie tylko uczestnikom testow. Teraz sprawa w rekach

Andrzeja Skoczewskiego, ktory dopieszcza strone WWW. Obiecal, ze w pazdzierniku

sie wyrobi. Ja go naciskam caly czas. Tez nie moge sie doczekac, zeby Wam to pokazac.

Udostepnienie jednak samej suchej tabeli, bez szczegolowych opisow, wzbudziloby

wiele niepotrzebnych dyskusji, wiec czekam na Andrzeja.

 

Wyniki testu wraz z obszernymi artykulami na temat tego jak kupowac lornetke

ukaza sie tez w "Lowcu Polskim".

 

Jesli bedziemy robili test 70-80tek to nie omieszkam sie zwrocic do Delta Optical o

wypozyczenie obu Sky Masterow do testow. Firma DO zawsze pozytywnie odpowiadala

na nasze prosby, wiec sadze, ze sprawdzimy czy 15x70 jest warta swoich 500 zl.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Mirku ale specjalistą od trudnych miejskich warunków to 15x70 nie jest. W mieście 20x60 chyba bije na głowe jaśniejszą 15x70 przydatnością i uniwersalnością. Jeszcze lepiej w miejskich warunkach wypada 26x70, ale to już sprzęt troche droższy.

 

Dla mnie z balkonu 20x60 do 500 PLN to nadal lider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oczekuję rewelacji od lornetki 15x70. Tym bardziej, że mam już 26x70.

Ale cena około 500 zł jest kusząca, na tyle aby nabyć dodatkowo coś o mniejszym powiększeniu. Taka lornetka powinna być przydatna w obserwacjach komet, niektórych obiektów DS i gwiazd zmiennych, a tam super obraz, przynajmniej jak dla mnie, nie jest konieczny.

 

Do mojego zestawu lornetek 7x50 i 26x70 planowałem dokupić 12x60, ale teraz się wstrzymałem i poczekam na tego SkyMastera 15x70. Mam nadzieję, że szybko się pojawi i ktoś go przynajmniej wstępnie przetestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.