Skocz do zawartości

Jodłów 2008


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak w kwestii finalnego wyjaśnienia:

1. Zgodnie z moim zapytaniem >>...Chcę zarezerwować dwa miejsca "bez noclegów"..<<

chciałem przebywać ten jeden wieczór formalnie z rejestracją, jednak moje zdanie zostało odczytane zupełnie odwrotnie...

 

Sumas: ",,,że osoby nowe chcą na nim przebywać jako osoby z zewnątrz, bez rejestracji uczestnictwa..."

 

Myślałem, że pisanie w obcym języku nastręcza problemów w zrozumieniu...

 

2. Pisząc ww zapytanie nastawiałem się na koszty. Ponieważ odwiedzam forum od niedawna [jak stwierdzono - nie jestem >>znany od lat<<] (drugi rok bez kilku miesięcy) - również jak kilku chętnych nie chciałem wykupując całości zblokować komuś miejsca, gdyż byłbym jedynie jeden wieczór (3 miesięczna córeczka na więcej nie pozwala).

 

Popieram, by omówić temat i przed kolejnym zlotem oficjalnie przedstawić co zostało postanowione by nikt nie musiał się niczego >>domyślać<<...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognoza tygodniowa mówi, że w Jodłowie będzie dobrze. Będzie nawet bardzo dobrze.

http://pogoda.interia.pl/miasta?id=11750

oraz

http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm

 

W końcu dobre wieści :helo: . Bardzo się cieszę. Już nie mogę się doczekać, kiedy zajrzę w okular pod pięknym górskim niebem, no i te 5 stopni róznicy w szerokosci geograficznej :rolleyes: ...

 

pozdrawiam serdecznie

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj wygląda to w ten sposób, że do środy włącznie mają przemieszczać się nad południową Polską strefy z opadami przemieszczające się ze wschodu. Potem pas opadów ma zejść na południe od naszych granic zepchnięty przez rozbudowujący się wyż nad południową Skandynawią. W czasie zlotu centrum tego wyżu ma przemieszczać się w kierunku płd-wsch., zahaczając o płn-wsch. Polskę, akurat wtedy, gdy zlot będzie miał swój półmetek. Wygląda to nieźle, gdyż są szanse na ładną pogodę akurat od czwartku do końca tygodnia, a może i dłużej. Dodatkowo wyż skandynawski może podesłać w naszym kierunku naprawdę przejrzyste powietrze z północy. Początkowo jednak należy liczyć się z zimnymi nocami. A po wcześniejszych opadach może być także mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozwolę sobie wrzucić subiektywną prognozę pogody dla terena Jodłowa. Na wstępie pragnę zauważyć, że w związku na obszar prognozowania, bardzo trudno jest się "wstrzelić" w odpowiedni przebieg zjawisk. Niemniej jednak zastosowałem modele numeryczne z najwyższą siatką pionową i poziomą ;)

 

Noc niedziela/poniedziałek

Zachmurzenie całkowite, możliwe opady deszczu lub mżawka. Temperatura minimalna +6st. C. Wiatr słaby północny do 3m/s. W godzinach porannych możliwe zamglenia i mgły.

 

Dzień, poniedziałek.

Zachmurzenie całkowite i duże piętra niskiego. Po południu możliwość nieco większej ilości przejaśnień. Temperatura maksymalna +11st. C. Miejscami możliwe opady przelotnego, słabego deszczu(ale to na prawde słabiutko). Wiatr północno-zachodni słaby, do 3m/s.

 

Noc poniedziałek/wtorek.

Początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe opady deszczu. Pojawią się również opady deszczu, chwialami umiarkowane. Temperatura minimalna ok. +7st. C. Wiatr zmienny.

 

Dzień wtorek

Cały dzień z zachmurzeniem całkowitym oraz z opadami deszczu, chwilami silniejszymi. Temperatura maksymalna ok +9st. C. Wiatr słaby, północny.

 

Noc wtorek/środa

Początkowo zachmurzenie całkowite i duże, w drugiej częsci nocy umiarkowane. Temperatura minimalna +8st. C. Możliwy deszcz i poranne mgły. Wiatr bez zmian.

 

Dzień środa

Środa początkowo z zachmurzeniem dużym, później z umiarkowanym. Temperatura maksymalna +14st. C. Wiatr umiarkowany NE do 7m/s.

 

Noc środa/czwartek

Zachmurzenie małe i brak. Temperatura minimalna ok. +3st. C. Wiatr słaby, z północnego wschodu. O poranku możliwe mgły.

 

Dzień czwartek

Pogodnie z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Temperatura maksymalna ok. +14st. C Wiatr umiarkowany, północno-wschodni do 7m/s.

 

Noc czwartek/piątek

Noc pogodna i bezchmurna, lokalnie z mgłami. Temperatura minimalna +4st. C. Wiatr słaby, z kierunku NE.

 

Dzień piątek

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna +15st. C. Wiatr słaby północny, do 4m/s.

 

Sobota

Zachmurzenie małe, temperatura maksymalna +15st. C, minimalna +4st. C. Rano mozliwe mgły.

 

Niedziela

Zachmurzenie małe i bezchmurnie. Temperatura maksymalna do +16st. C, minimalna do +6st. C.

 

W miarę możliwości będę pisał jakieś szczegóły dot. przyszłej pogody.

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Noc środa/czwartek

Zachmurzenie małe i brak. ...

 

Noc czwartek/piątek

Noc pogodna i bezchmurna...

 

Sobota

Zachmurzenie małe....

...

 

no proszę, aż się wierzyć nie chce

dzięki ogromne za takie cudowne prognozy Mateuszu :)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy

Dołączam się do apelu Marka C. Praca zawodowa nie pozwala mi na dłuższe wypady niż na 1 nockę w weekend. Jodłów jest rzut beretem ode mnie więc była szansa na poznanie się... ale jeśli w chwili obecnej nie ma legalnego sposobu pojawić się na 1 popołudnie + noc to pozostaje tylko czekać na zmianę prawideł zlotów... :unsure:

Szkoda, ale może za rok uda się spotkać...

Życzę dobrej pogody

 

Pozdrawiam

Jap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie ma legalnego sposobu? a czytałeś poprzednie posty w tym wątku?

zarejestruj się na stronie zlotu, wpisz swoje dane osobowe, nie zamawiaj pokoju, nie zamawiaj koszulki, po prostu się zarejestruj

bo nie ma anonimowego sposobu na przebywanie na zlocie

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety prognozy się przekłamały więc jak już zaczełem to wypadało by je skończyć :) Wynika to ze zmian prędkości okludowania się systemów frontowych i zmian położenia środka geometrycznego niżu zlokalizowanego na wys. 500hPa(to już takie sprawy techniczne ;) ).

 

Wtorek.

W ciągu dnia zachmurzenie całkowite i umiarkowane. Mozliwe słąbe opady przelotnego deszczu z wbudowanych chmur Cb. Temperatura maksymalna +10st. C. Wiatr zachodni słaby.

 

Noc wtorek/środa

Początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże, jednak już przed północą wkroczą od N chmury niskie bogate w wilgoć. W drugiej części nocy możliwy słaby deszcz. Temperatura minimalna +5 / +6st. C. Wiatr słaby zmienny. O poranku możliwe bardzo gęste mgły.

 

Środa

W godzinach porannych pojawią się opady deszczu które z każdą godziną bedą zwiększały swoje natężenie. Po południu nadal będzie padać, miejscami intensywnie. Temperatura maksymalna +9st. C. Wiatr północno wschodni, słaby i umiarkowany.

 

Dodatkowo podsyłam kilka linków, bardzo przydanych.

Zdjęcia MSG-2 co 15min W zakładce IR BT mamy kanał IR 10,8 mikrometrów, w zakładce VIS-IR analize RGB zdjec HRV i IR10,8mikrometrów. Bardzo ważny jest analiza RGB 24h-MF służąca szczególnie nocą. Najprościej czerony kolor, wysokie chmury lub chmury Cb, kolor żółty chmury piętra niskiego, kolor jasno-niebieski, mgły/chmury stratus, kolor łososiowy bezchmurne niebo/mgły.

Poza tym mapa radarowa z Czech(produkt CMAX) http://www.chmi.cz/meteo/rad/erad_data.php W przypadku opadów wielkoskalowych może nie działać poprawnie.

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję, że w czwartek nie będzie pogody na focenie nieba, tak do północy... Mam w samochodzie automatyczne światła i za cholerę nie wiem jak je wyłączyć :szczerbaty: A przy dobrych wiatrach przyjadę właśnie mniej więcej w tych godzinach.

Nie chcę ludziom zepsuć materiału z tak głupiego powodu. Chyba że ktoś mnie na hol ostatnie kilometry weźmie i śmigniemy po ciemku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję, że w czwartek nie będzie pogody na focenie nieba, tak do północy... Mam w samochodzie automatyczne światła i za cholerę nie wiem jak je wyłączyć :szczerbaty: A przy dobrych wiatrach przyjadę właśnie mniej więcej w tych godzinach.

Nie chcę ludziom zepsuć materiału z tak głupiego powodu. Chyba że ktoś mnie na hol ostatnie kilometry weźmie i śmigniemy po ciemku ;)

 

Zawsze mozesz podczolgac sie, albo zbic sobie reflektorki w samochodzie, tak dwadziescia na godzine, przy najblizszym drzewie ze trzy razy, cofasz i bang cofasz i bang.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję, że w czwartek nie będzie pogody na focenie nieba, tak do północy... Mam w samochodzie automatyczne światła i za cholerę nie wiem jak je wyłączyć :szczerbaty: A przy dobrych wiatrach przyjadę właśnie mniej więcej w tych godzinach.

Nie chcę ludziom zepsuć materiału z tak głupiego powodu. Chyba że ktoś mnie na hol ostatnie kilometry weźmie i śmigniemy po ciemku ;)

 

Można jeszcze zostawić samochód z pół kilometra przed schroniskiem i przyjść na piechotę. :D (oczywiście żartowałem). Z tymi światłami to jest problem - sam pamiętam jak w Bieszczadach 2 lata temu za cholere nie umiałem wyłączyć przy zamykaniu i otwieraniu samochodu i co niektórzy się trochę denerwowali ale koniec końców jakoś mi odpuścili i kocówy nie było. Potem w Jodłowie postawiłem sobie za punkt honoru to wyłączyć i wyjąłem większość bezpieczników - nie pomogło. Efekt taki, że wracałem bez świateł mijania bo nie wsadziłem bezpiecznika :rolleyes:.

No cóż Panowie ok 24 w czwartek nie focimy tylko się integrujemy :Beer: .

 

PS. Snajper czyżbyś miał ochotę na jakieś reflektorki? :lol:

Edytowane przez rkamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz podczolgac sie, albo zbic sobie reflektorki w samochodzie, tak dwadziescia na godzine, przy najblizszym drzewie ze trzy razy, cofasz i bang cofasz i bang.... :lol:

 

Wystarczy że podjedzie o 23 na długich i efekt będzie ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te światła wewnątrz auta jest rada... instrukcja do łapy i sprawdzić jaki bezpiecznik za to odpowiada. Po sprawdzeniu wiedzę zdobytą zachować i w czasie zlotu wykorzystać wyjmując odpowiedni bezpiecznik na czas obserwacji... skuteczność potwierdzona w Oplu Asta i Fordzie Mondeo. Pamiętać by potem bezpieczniki wsadzić na miejsce...

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.