Skocz do zawartości

Jodłów 2008


Rekomendowane odpowiedzi

Na szybko - wymaz z bazy ;)
... a gdzie jest Sumas Ja się pytam ? :angry: Sumas koniecznie musi być inaczej nie jadę :szczerbaty:

 

 

 

No to przynajmniej nikt na Ciebie nie wpadnie w ciemnosciach :lol:
myślałam już nad czujnikami parkowania, trzeba je nakleić na... plecy i wtedy wszystko jasne :ha: bip, bip, biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip!

 

Ori

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno drugiego nie wyklucza :Beer:

Od siebie dodam, że warto byłoby zabrać trochę muzyki na CD, bo ostatnio był z tym problem. Słuchaliśmy na okrągło paru zjechanych płyt nie pierwszej świeżości.

 

E lampka nie przesadzaj to nie było CD tylko moja gitarra a że nie znam więcej niż 5 piosenek to takie było wrażenie :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori weź jedno i drugie.

Ze wskazaniem na drugie ... :szczerbaty:

 

Przepraszam, ale co to za wyjazd? B)

Coś w stylu:

-Kochanie! Jadę na StarParty.

-Na co?!

-Aaa takie seminarium astronomiczne, zanudziła byś się na śmierć. A właśnie, widziałaś gdzie jest mój kielisz... yyy mój okular Plossl 25mm?

B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Aaa takie seminarium astronomiczne, zanudziła byś się na śmierć. A właśnie, widziałaś gdzie jest mój kielisz... yyy mój okular Plossl 25mm?

B)

odpowiedniejszym rozmiarem jest Nagler 31mm - Plossl to dla cieniasów :D

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a gdzie jest Sumas Ja się pytam ? :angry: Sumas koniecznie musi być inaczej nie jadę :szczerbaty:

...

Ori będę, w końcu ktoś Ci musi skolimować Twojego Taurusa :rolleyes:

na liście mnie niema, bo trzeba wydawać klucze, talony na jedzenie, kartki na buty, mydło, obole do piekiełka koszulki i papier toaletowy - czyli biuro zlotu, więc ten pokój nie mógł być dostępny przy rezerwacji miejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z takich organizacyjnych rzeczy trzeba by zabrać przedłużacze i jakieś CZERWONE źródło światła, co by w Jodłowskich ciemnościach po ludziach i sprzęcie nie deptać i telefonami nie świecić!

 

Co Ty? Chmury chcesz przyciągać dywersancie? Nie dość, że na polu będzie stało wiele teleskopów...

 

A co do kompletnego wyeliminowania deptaniny i świecenia telefonami - w Jodłowskich ciemnościach niewykonalne :szczerbaty:

 

Zresztą, po co montować czerwone lampy, skoro i tak ktoś wyjeżdżając autem z parkingu włączy światła. :Boink:

 

Jeżeli idzie o NIEZBĘDNE rzeczy do zabrania na zlot, apeluję do wszystkich, dla których będzie to pierwsza taka przygoda:

 

- ciepła kurtka: OBOWIĄZKOWA

- ciepła bielizna (kalesony): OBOWIĄZKOWE

- ciepłe buty: OBOWIĄZKOWE

- nieprzemakalne buty (pole obserwacyjne pokryte jest w 90% trawą, która nocą pokrywa się rosą): OBOWIĄZKOWE:

- ciepłe nakrycie łepetyny: OBOWIĄZKOWE

- parę listków aspiryny i witaminy C: OBOWIĄZKOWE

 

Szczególnie te ostatnie dobra potrafią się zrobić na zlocie towarem wielce deficytowym. Sęk w tym, że nie istnieje żadne "centralne zlotowe repozytorium" tychże leków, a do apteki diabelnie daleko.

 

Dlaczego to piszę?

Otóż zlot odbywa się w bardzo zdradzieckim czasie i miejscu. Z jednej strony nie jest to jeszcze zima ani nawet późna jesień, toteż większość z nas nie przerzuciła się jeszcze na ciepłą odzież. Z drugiej strony - myślimy - 800 m.n.p.m. to przecież nie Himalaje. Jest to jednak złudne wrażenie. O tej porze i w takim miejscu może (ale nie musi) zrobić się nagle bardzo zimno, a nawet umiarkowana zimnica jest dodatkowo potęgowana przez przenikliwy wiatr.

 

Ci z Was, którzy uważają, że ględzę, niech zadadzą sobie pytanie: czy jest sens jechać na taką imprezę, żeby po dwóch nocach obserwacyjnych, resztę zlotu przeleżeć w łóżku?

 

No ale koniec ględzenia.

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę aby pogoda dopisała jak ostatnim razem.

Edytowane przez Pepin Krootki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

- nieprzemakalne buty (pole obserwacyjne pokryte jest w 90% trawą, która nocą pokrywa się rosą): OBOWIĄZKOWE:

Rok temu chyba jako jedyny miałem kalosze. Było mi sucho w nogi chociaż niestety nie ciepło. W tym roku też zamierzam zabrać buty gumowe, ale bardziej by się chyba zdały gumofilce i waciak :szczerbaty:

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu chyba jako jedyny miałem kalosze. Było mi sucho w nogi chociaż niestety nie ciepło. W tym roku też zamierzam zabrać buty gumowe, ale bardziej by się chyba zdały gumofilce i waciak :szczerbaty:

 

Też myślałem o kaloszach, ale teraz wpadł mi do głowy inny szalony pomysł. Nie dość że bedzie sucho i wygodnie to z pewnością też ciepło. Tylko mam nadzieje że nie będe pośmiewiskiem jak mnie w tym zobaczycie:)

post-6684-1221223647_thumb.jpg

Edytowane przez KarolF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o kaloszach, ale teraz wpadł mi do głowy inny szalony pomysł. Nie dość że bedzie sucho i wygodnie to z pewnością też ciepło. Tylko mam nadzieje że nie będe pośmiewiskiem jak mnie w tym zobaczycie:)

 

Zgadnę, pianka do nurkowania. Tylko proszę nie w zielonym kolorze, bo wezmą nas za inwazję obcych. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są pianki w moim rozmiarze...?

Ale bym wyglądał... ja nikt by potem na zloty nie chciał jeździć razem ze mną... :szczerbaty:

 

nie a czemu?

Pawełku jakbyś my tak we dwóch, ... jak te wieloryby, to by żywej duszy, ani światełka nie było po horyzont

noo i wtedy byłyby warunki do obserwacji na zlocie :szczerbaty:

 

Marek, przeczytaj najpierw tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=305250

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zwykłego w roku 2002 podczas przejścia przez całe Sudety w sierpniu mniej więcej w połowie znaleźliśmy się na przełęczy Karkonoskiej - ponieważ to Park Narodowy - spaliśmy w schronisku. Aż było nam za gorąco po blisko miesiącu spania pod namiotem... rano się obudziliśmy a za oknem mleko... otwieram miniaturowe okienko a na dachu schroniska... 5 cm warstwa śniegu.

Padało jeszcze do godz. 10. Po 10 wyszliśmy ze schroniska w kierunku Śnieżnych Kotłów - wypogodziło się. Odeszliśmy od śnieżnych w kierunku na skały Kotki i tam nagle znów zaczął padać śnieg z deszczem. Tego dnia zeszliśmy do Szklarskiej Poręby. Hmmm... na dole na bazie namiotowej nikt nie chciał nam wierzyć, że w skrywających się w chmurach Karkonoszach popadał śnieg. Więc to nic niezwykłego, że na Śnieżce w połowie września śnieży.

Pamiętajmy, że Kotlina Kłodzka ma nieco inny klimat, na dodatek miejsce zlotu jest dwa razy niższe niż Śnieżka.

Oczywiście nie wyklucza to opadów śniegu. Ale jestem dobrej myśli...

 

Pozdr

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjazd już w czwartek (następny, niestety :angry: )

Biorąc pod uwage pogode to chyba jednak stety:) Mam nadzieje że do 26 wreszcie się odchmurzy nam niebo :rolleyes:

 

Tak... Pytałem co zabrać: picie czy sprzęt. W swietle tych danych: http://www.novinky.cz/clanek/149711-na-sum...-chumelilo.html

trzeba zabrać narty. KOSMICZNIE!

 

Co prawda i tak miałem w planach wziąśc buty snowboardowe (do chodzenia co by ciepło i sucho w nóżki było), ale w świetle tych informacji widze że może warto bedzię do kompletu zabrac też deskę? :D

Edytowane przez KarolF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.