Skocz do zawartości

M33


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

To klasyka gatunku. Piekna, rozlegla, duzo szczegolow do uchwycenia. Jak wspomne moja poprzednia M33 bez guidingu to ta daje oczom duzo przyjemnosci.

Mialem zbierac material na inny kadr ale Bogdan J mnie zdopingowal do pokazania tego co juz zrobilem cool.gif
Kadr troche mi nie wyszedl bo CdC oszukal co do eliptycznosci (trzeba ja inaczej obrocic)
Nameczylem sie z ostroscia i juz nie chcialo mi sie zminiac kadru ( och przydalby sie rotator)

SW6", NJP, canon 350d mod
15x10min

m33_200808_AM_s10b1r1000t.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, najpiękniejsza m33 z Canona jaką do tej pory widziałem. Jednak widę montaż niczego sobie to i foty niczego sobie :D Ostatnio też z nią walczyłem, i z EDkiem, ale Twoja fotka to jest po prostu miód. Strasznie mi sie podoba.

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko jedyna! Fantastyczna, genialna, cudowna, [10 minut później].. no po prostu niesamowita! :notworthy::notworthy:

 

Marcin, to zmieniasz kod kreskowy? Już nie będzie Canon350Dmodskywatcher150/750EQ5? Ale w sumie te trzy znaki na końcu... eq5 czy njp to tam... ;) A na serio to gratuluję zakupu! Mam wrażenie że zdjecia będą o wiele ładniejsze (o ile jest możliwe żeby Twoje zdjęcia były jeszcze ładniejsze :))

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klasyka gatunku. Piekna, rozlegla, duzo szczegolow do uchwycenia. Jak wspomne moja poprzednia M33 bez guidingu to ta daje oczom duzo przyjemnosci.

 

Mialem zbierac material na inny kadr ale Bogdan J mnie zdopingowal do pokazania tego co juz zrobilem B)

Kadr troche mi nie wyszedl bo CdC oszukal co do eliptycznosci (trzeba ja inaczej obrocic)

Nameczylem sie z ostroscia i juz nie chcialo mi sie zminiac kadru ( och przydalby sie rotator)

 

SW6", NJP, canon 350d mod

15x10min

 

m33_200808_AM_s10b1r1000t.jpg

Marcin gratulacje, piękne zdjęcie, ja czwarty dzień siedze przy m33 i powoli zaczynam sie poddawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, kamera nowa jest, montaż jest więc co będzie nowym astrografem?

Fotka super! Delikatna, z pięknymi szczegółami!

Pozdrawiam :Beer:

Plan na nowy astograf byl ale firmy juz nie ma na rynku wiec szukam dalej czegos fajnego i przystepnego:)

 

CG5 ma sie dobrze - trzeba mu zrobic przeglad i bedzie na wyjazdy. Przeciez nie da sie robic dwoch obiektow z dwoch OTA na jednym montazu. Na dwoch montazach to i dwie OTA moga jednoczesnie naswietlac :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję fotki.

Probowałem 33ką walczyć w niedzielę, ale przyszły lekkie cirrusy. Pierwsze wrażenie - trudna sprawa.

Przymierzając się do tematu dość daleko musiałem odejść guiderem, żeby znaleźć jako taką gwiazdkę do prowadzenia. Sam obiekt w wizjerze mojego cannona ledwo widoczny, więc kadr trudno mi się ustalało.

 

SW6", NJP, canon 350d mod

15x10min

 

Możesz rozszyfrować dla mnie ten sprzęt?

Zawsze się zastanawiałem co kryje się za SW6"

NJP to jak rozumiem Takahashi NJP-160?

 

 

Pozdrawiam

P&K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozszyfrować dla mnie ten sprzęt?

Zawsze się zastanawiałem co kryje się za SW6"

SW6" = 6cio calowy newton Sky Watchera ( z przerobionym fokuserem oczywiscie)

Teraz sa dostepne OTA. Kiedys kupilem ja w zestawie z EQ3-2

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki philipsie. No sprawdzilem na innym LCDeku gdzie wszystkie paprochy wychodza - dominaty zieleni nie widze - co najwyzej tlo powinienem jeszcze troche pofiltrowac i ujednolicic co tez uczynie dla wlasnej satysfakcji :)

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim monitorze w drugiej wersji czerń nieba robi sie zielona i z szumem. Poza tym ten fiolet nie był zły...

 

A tak ogólnie ...

:notworthy:

.

Jak możesz widzieć czerń zieloną, jeżeli patrze i ona ma wartości 21:21:22, czasami 23. Nie ma opcji, żeby to było zielone - bo i skąd? Jeżeli już, to delikatna dominanta niebieskiego, czyli ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zainspirowany fotografią kolegi Łukasza sięgnąłem po swój "stary" materiał z canona.

W pierwszej chwili miałem takie odczucie jak by obcy człowiek obrabiał poprzednie zdjęcia, obrobiłem materiał ponownie i jakoś trudno mi było dociec jak suwałem krzywymi wtedy. Ta wersja wydaje się najbardziej naturalna i w szczegółach i w kolorystyce.

Panowie i Panie doświadczenia nigdy dość !

 

SW6", Canon 350d mod, NJP, 15x10min

 

m33_2008_ver2.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.