Skocz do zawartości

Pierwsza gwiazdka - pomysł na astro-prezent


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

zainspirowany tematem ORI 2711:) odnośnie prezentów dla Pań

http://astro-forum.org/Forum/swiateczne-pr...nek-t24235.html

i zarazem w związku ze zbliżającymi się świętami coraz częściej zadaje sobie pytanie - na które dosyć ciężko jednoznacznie odpowiedzieć.

Święta to czas spotkania z rodziną, czas miłości .... i prezentów. Wiem, że komercjalizacja dzisiejszego życia wkrada się coraz bardziej do naszych domów i często święta kojarzą się jedynie z prezentami, zakupami i ogólnie kupowaniem czegokolwiek.... ale w sumie chyba każdy lubi dostawać prezenty.

W związku z tym myślę wielu z nas stoi przed wyborem co kupić osobie, która wykazuje zainteresowanie astronomią, bądź osobie którą chcielibyśmy tym tematem zainteresować.

Nie wielu stać aby kupić od razu przyzwoity teleskop czy lornetkę, a często bardzo mała rzecz, ściśle związana z astronomią może wywołać lawinę zainteresowania i wciągnąć bezgraniczne (wiem to po sobie dla mnie była to książka Davida Levy'ego - "Niebo - poradnik użytkownika").

 

Przepraszam za przydługi wstęp - wracając do sedna sprawy - macie może pomysły na astro prezenty którymi moglibysmy obdarować naszych bliskich, znajomych, przyjaciół.

Wiele ciekawych można znaleźć w wątku

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...%BCet&st=20

Jakie są wasze pomysły

książka - jeśli tak to jaka,

plakat, globus nieba, mapa nieba

co jeszcze

 

pozdrawiam

 

ps: kto właściwie przynosi prezenty pod choinkę - Gwiador, Mikołaj, Śnieżynka, Aniołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli osobie, która wykazuje zainteresowanie astronomią to:

1. "Niebo" Przemka Rudzia.

2. "Niebo", ale Roberta Gendlera.

 

Co do globusów- ale taki, który automatycznie by się obracał i byłby podświetlany. Taki tradycyjny to... Fe.. ;)

 

 

Pierwsza pozycja zaznajomiłaby głębiej takiego człowieka z pasją, a album byłby na pochmurne dni. Możnaby było siąść w fotelu, przy dobrej muzyce, w celu podziwiania pięknych obiektów kosmicznych, z dobrymi opisami.

 

A co do tego, kto przynosi prezenty. U mnie w rodzinie, jak byłem mały mówili zawsze tak:

"Kubuś, zjedz ładnie kolację to Gwiazdka przyniesie ci prezent. Bo jak nie, to zaraz zniknie z nieba i prezentów nie będzie" :szczerbaty:

Chodziło oczywiście o słynną "pierwszą gwiazdę na niebie". Nie gwiazdora. Po prostu Gwiazdka :). I "najmagiczniej" było wtedy, kiedy mi i bratu kazali iść do innego pokoju, i nagle ktoś pukał do drzwi. Potem było "Chodźcie szybko, zobaczycie Gwiazdkę". Niestety, zawsze jak przychodziłem było już za późno. :lol: Ale prezenty były :D.

 

Pozdrowienia.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
:) książka napewno, ale myślę, że przyjemniejszym prezentem byłaby jakaś lampka nocna w klimacie astro

może coś takiego:

Star-Planetarium.668749_xl.jpg

do kupienia np. tu: http://www.comparestoreprices.co.uk/scienc...planetarium.asp

 

Sumas, jak zobaczyłem Twój post to się nawet na to napaliłem. Mój zapał jednak ostygł jak przeczytałem komentarze do tego planetarium, wygląda, że to szajs. Mimo wszystko może jednak dobrą zasadą byłoby nie polecać czegoś nie sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.