Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Smutno mi bo muszę siedzieć w robocie a dziś wieczór zapowiada się rzeźnia na Jesenik, chociaż tego nie widać po kamerce w Opolu to z Seraka pokazuje odległy horyzont. Dodatkowo w nocy będzie zapewne rewia lampek wiec tym bardziej mam bula że nie mogę jechać na jakiś Klimczok czy Hrobaczą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutno mi bo muszę siedzieć w robocie a dziś wieczór zapowiada się rzeźnia na Jesenik, chociaż tego nie widać po kamerce w Opolu to z Seraka pokazuje odległy horyzont. Dodatkowo w nocy będzie zapewne rewia lampek wiec tym bardziej mam bula że nie mogę jechać na jakiś Klimczok czy Hrobaczą....

 

Merti, a ja nie jestem w pracy bo chory siedzie w domu i jedyne obserwacje jakie mogę prowadzić to kamerki na stronce DO albo okno, gdzie i tak nic nie widać. Tak więc nie tylko Ty masz z tego powodu doła :friends:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje wlasnie ze sky baru. 5 min temu Jeseniki byly tak wyrazne, ze wszyscy tutaj pytali o chmury, co wygladaja jak gory... Piekne. Teraz juz wszystko stopilo sie w jedno i koniec przedstawienia. Warto dzisiaj wybrac sie na swiatelka pozniejsza pora!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje wlasnie ze sky baru. 5 min temu Jeseniki byly tak wyrazne, ze wszyscy tutaj pytali o chmury, co wygladaja jak gory... Piekne. Teraz juz wszystko stopilo sie w jedno i koniec przedstawienia. Warto dzisiaj wybrac sie na swiatelka pozniejsza pora!

 

Mateo mam nadzieje mialeś Nikosia ze sobą i pokażesz co tam piszczało na horyzoncie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem masz. Niestety byłem tam bez statywu, więc wiadomo o co chodzi, ale zdjęcia oddają dzisiejsze warunki. Które z kolei wyglądały tak, że przez nie więcej niż 5 min było 9/10, po czym przyszły chmury i góry stopiły się z nimi na dobre. Dzisiejsze warunki musimy w pewnej mierze zawdzięczać ciśnieniu i nie za niskiej temperaturze, bo aż do zachodu nie widziałem charakterystycznej syfiatej mgiełki unoszącej się tuż nad ziemią, która jest nieodzownym towarzyszem takich wieczorów, jak dzisiejszy.

 

Foty przez szybe, więc refleksy, duszki itp. ale meritum jest widoczne :)

 

altus1.th.jpg

altus2.th.jpg

altus3.th.jpg

altus4.th.jpg

altus5.th.jpg

altus6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje wlasnie ze sky baru. 5 min temu Jeseniki byly tak wyrazne, ze wszyscy tutaj pytali o chmury, co wygladaja jak gory... Piekne. Teraz juz wszystko stopilo sie w jedno i koniec przedstawienia. Warto dzisiaj wybrac sie na swiatelka pozniejsza pora!

 

A ja się z kolei dziś stawiłem na Kopcu Wyzwolenia i widok na zachód przerósł moje najśmielsze oczekiwania :D, Jeseniki widoczne gołym okiem, widziałem je stamtąd już drugi raz, po pamiętnym 27 czerwca. Tym razem byłem na szczęście bardziej przygotowany i mogłem przetestować mój nowy zakup - dość leciwą ale porządną armatę Pentacon 300mm f4 z założonym TCx2. Fotki niestety robiłem z ręki, więc jakość raczej średnia, ale i tak jestem z zakupu bardzo zadowolony (gdyby tylko nie ta waga :/...). A oto efekt:

 

jesenikikopiec600.jpg

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fryta i Mateo, super zdjęcia.

 

P.S. Fryta musimy się zgadać na testy ;-), myślałem o tym Pentaconie 300mm F4 jako zamiennik mojego 500mm.

 

Dzięki Rafał, ten Pentacon jest o niebo lepszy od starej Sigmy, której nie dało się w sumie w ogóle przyostrzyć - różnica jest ogromna. Na testy jestem jak najbardziej chętny, jeśli będziecie organizowali jakiś wypad to weźcie mnie pod uwagę :).

 

Jutro chyba wyruszam na weekend do Zawoi, więc pewnie na Diablicę się wybiorę, oby warunki były dobre :). Jeśli takie będą, to dodatkowe obciążenie w postaci Pentacona w plecaku może dać trochę w kość ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapraszam na wypad w Beskid Sądecki w nadchodzącym tygodniu.

Prognozy mówią, że pogoda będzie piękna, a być może poranki będą mgliste co doda dodatkowego uroku wschodom Słońca. Będę dość mobliny, no bo do dyspozycji będzie samochód. Pierwszy dzień to dojazd i okolice Tarnowa. Być może odwiedzi się jakiś szczyt w paśmie Brzanki, w tym wieżę widokową w Jodłówce Tuchowskiej.

Jeżeli się uda - to także wieżę na górze Jaworze k. Grybowa i oczywiście wieżę na Radziejowej. Jako, że jadę z ekipą zainteresowaną głównie techniką radiową - odwiedzi się też parę obiektów nadawczych. A te zwykle stoją w bardzo dobrych punktach widokowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na fakt, iż dziś wieczorem będzie kolejna odsłona Jesenika, może nie aż tak spektakularna ale zawsze to coś. Duża wilgotność powietrza zaserwowała nam mleko lecz ten fakt nie powinien zaszkodzić wieczornej obserwacji. A w nocy znów rewia lampek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wstałem jak zwykle koło 9 rano do pracy, zobaczyłem przez okno unoszące się mgły, wiedziałem już co mnie omineło. Szybko sprawdziłem kamerki na DO. Potwierdziły się moje przypuszczenia. Przegapiłem piękną inwersje o świcie. Jestem pewien, że widoczność musiała być bardzo dobra. Ech aż mi szkoda trochę było ;). Teraz przyznać się kto wstał rano i zrobił zdjęcia :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wstałem jak zwykle koło 9 rano do pracy, zobaczyłem przez okno unoszące się mgły, wiedziałem już co mnie omineło. Szybko sprawdziłem kamerki na DO. Potwierdziły się moje przypuszczenia. Przegapiłem piękną inwersje o świcie. Jestem pewien, że widoczność musiała być bardzo dobra. Ech aż mi szkoda trochę było ;). Teraz przyznać się kto wstał rano i zrobił zdjęcia :szczerbaty:

 

Na Śląsku inwersja była za wysoka. Mleko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wstałem jak zwykle koło 9 rano do pracy, zobaczyłem przez okno unoszące się mgły, wiedziałem już co mnie omineło. Szybko sprawdziłem kamerki na DO. Potwierdziły się moje przypuszczenia. Przegapiłem piękną inwersje o świcie. Jestem pewien, że widoczność musiała być bardzo dobra. Ech aż mi szkoda trochę było ;). Teraz przyznać się kto wstał rano i zrobił zdjęcia :szczerbaty:

No ja wstałem rano i jadąc do pracy po 6 przedzierałem się przez gęstą mgłę w dolinach. Po wyjechaniu na górki - miód, powietrze żyleta, widzialność perfekcyjna... tylko Tatr nie było widać. Chyba inwersja podniosła się już za wysoko... Jutro trzeba wstać wcześniej.

A wczoraj wieczorem nie polowałeś na nic Piotrek? Bo u mnie za oknem wyglądało to dobrze, ale inne obowiązki zatrzymały mnie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andis Czyli jednak rano było miodnie w naszej okolicy, ciekawe czemu Tatr nie było widać, być może inwersja jednak za wysoko była. Wczoraj wieczorem niestety nie dałem rady polować, ale jutro, jak sytuacja meteo się nie zmieni znacznie wstaje przed świtem i atakuje :).

 

twmichal powodzenia życzę !!:), jak zobaczysz z tej górki Bieszczady to przyjeżdżam i zabierasz mnie tam następnym razem ;)

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andis Czyli jednak rano było miodnie w naszej okolicy, ciekawe czemu Tatr nie było widać, być może inwersja jednak za wysoko była. Wczoraj wieczorem niestety nie dałem rady polować, ale jutro, jak sytuacja meteo się nie zmieni znacznie wstaje przed świtem i atakuje :).

 

twmichal powodzenia życzę !!:), jak zobaczysz z tej górki Bieszczady to przyjeżdżam i zabierasz mnie tam następnym razem ;)

 

Jeszcze lepiej będzie z Radziejowej i Jaworzyny Krynickiej. Poza tym liczę też na Małą Fatrę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno, że w mojej okolicy znowu inwersja, nie wiem tylko na jaką skalę, ale za godzinę dwie jadę na punkt widokowy, księżyc świeci może uda się coś upolować. Po cichu liczę na Bieszczady ;)

 

EDIT:

 

No i byłem, niby wszystko ok, mgły siadły, ale nie do końca. Czuć było na szczycie wiatr z południa, czyli cieplejszy. Warunki się zmieniają, chyba na gorsze. Co zaobserwowałem? Ano tylko Łopiennik i Durną czyli cieniutko ;).

 

img7900jn.jpg

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.