Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Inwersję zauważyliśmy z samego rana, tylko - mówiąc brutalnie - co z tego? Rzucę robotę i pojadę w Tatry, na wschód Słońca na Sławkowski? Przyszła mi właśnie do głowy myśl, że czas urlopowo-wakacyjny jest w niewłaściwych miesiącach. Zamiast lipca i sierpnia powinien być czerwiec, a potem październik.

 

Ja urlop mam od jutra :) ale i tak nie mogę nigdzie jechać, bo inne obowiązki na głowie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jutrzejszy wypad do Sky Baru jest aktualny? O której się spotykacie i gdzie? Mam wolne więc chętnie bym się z wami przejechał do Altusa :)

 

.. o widzę, że się spóźniłem z pytaniem. Będę! Ale pytanie od której strony będziecie się zbierać?

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super Mateo! :friends:

Ja będę pod Altusem w okolicy 17:25. Jak ktoś nie ma co robić z czasem to zapraszam te 20 min wcześniej, żebym nie musiał sam marznąć :)

Gdybyśmy mieli opóźnienia, to możesz o 17.40 prosić o wejście i przetrzeć szlak. Recepcja wie o naszej wcześniejszej wizycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w zeszłym roku w listopadzie dostałem się za darmo :P szkoda ze tylko na 5 minut, ale i tak fajnie było.

Winda jest najlepsza :D numerki z piętrami nie nadążały :P

 

Pamiętam jak słyszałem od kolegi studiującego w uczelni mieszczącej się w Stal Exporcie, że jedna pani wsiadając do windy z reklamówkami wysiadała zbieracjąc zawartość z podłogi windy - uszy reklamówki nie wytrzymały :) (musiała to być słaba reklamówka, bo tworzywa sztuczne są wytrzymałe, albo źle zgrzane z torbą były te uszy). Nie zmienia to faktu, że doznałem przejażdżki tą windą i faktycznie mózg czuje się w gardle :)

 

A tak wyglądając przez okno i obserwując kamerki to ta mgiełka mnie niepokoi, od rana się utrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie w Altusie dobiegło końca. Pomyślnego końca? Trudno na razie powiedzieć, w każdym bądż razie super było się spotkać w tak szerokim gronie, za co przybyłym dziękuję. Wśród samochodziarzy jest taka anegdota, że auto naprawia się samo killaset metrów przed warsztatem, tak samo w naszym przypadku tarcza słoneczna schowała się pod wyraźną warstwą inwersyjną na chwilę przed najściem na wieżę Pradziada. No chyba że po obróbce jednak coś sie na kadrach pojawi. Obadamy. Dzięki za towarzystwo i do następnego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie w Altusie dobiegło końca. Pomyślnego końca? Trudno na razie powiedzieć, w każdym bądż razie super było się spotkać w tak szerokim gronie, za co przybyłym dziękuję. Wśród samochodziarzy jest taka anegdota, że auto naprawia się samo killaset metrów przed warsztatem, tak samo w naszym przypadku tarcza słoneczna schowała się pod wyraźną warstwą inwersyjną na chwilę przed najściem na wieżę Pradziada. No chyba że po obróbce jednak coś sie na kadrach pojawi. Obadamy. Dzięki za towarzystwo i do następnego!

 

Dzięki wielkie wszystkim za miły wieczór, szkoda, że nie moglismy posiedziec sobie tak beztrosko do grubych godzin wieczornych, ale może następnym razem.. no i może też tak tanio uda się tam nam dostać :rolleyes:

Przepraszam, że dziś nie byłem aktywny werbalnie, ale jestem do tej pory wyczerpany do granic możliwośći, teraz czeka mnie praca nad projektem systemu ekspertowego, ale jak uda mi się go skończyć to pobawię się dzisiejszymi fotkami :)

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim! DO do przodu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczór spędzony w jak najbardziej miłej atmosferze :), szkoda tylko tej warstwy chmur, która baaardzo skutecznie schowała Jeseniki przed nami. Próbowałem z ekstremalnie mocną obróbką i nawet zarysów nie wyciągnąłem - oznacza to, że warstwa chmur była na tyle gruba, że nawet jeden promyk słoneczny się nie przedarł... Dzięki wszystkim za przybycie :)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dziękujemy za spotkanie. :) Niestety, mnie również mimo usilnych starań nie udało się wyciągnąć Pradziada. Porównując ze zdjęciami: http://www.dalekieob...acje.eu/?p=7307 okazuje się, że brakło naprawdę niewiele, aby szczyt choć trochę wystawał nad warstwą inwersyjną.

 

01.jpg

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ładna dziś była inwersja. Tatry widziały się z Jesenikami, tylko szkoda że kamera na Pradziadzie nie jest lekko w lewo przekręcona to by my mieli kolejną fajną kamerkę inwersyjną. Natomiast ja znowu dobrze zrobiłem nie wybierając się na PO, bo bym się nie przebiła przez tą warstwę mgły.

 

Skrzyczne.......................Szyndzielnia.....................Serak

skrzyczne20101008060146.th.jpgszyndzielnia20101008065.th.jpgserak201010080625.th.jpg

 

A tu widać też ładną kołderkę, to białe prześwietlone, z Pradziada...

pradziad.th.jpg

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się znowu: rano mieliśmy inwersję ale tym razem gęstość mgły była mniejsza, bo ze swojego okna dostrzegłem nad ranem zarys Beskidu. Można sądzić, że w kolejnych dniach będzie lepiej tak że w końcu będzie można wyrwać góry nad ranem.

Lecz teraz mgła znów się podnosi. Dziś po raz pierwszy miałem okazję zobaczyć oświetloną wieże na Pradziadzie w domu, dzięki na kamerce z Lysey Hory :szczerbaty:

Lysa_Hora-20101009-0605.jpg

 

Za to z Serak, dzięki niskiej inwersji, pojawił się na horyzoncie nowy punkt. Wygląda jak stożkowa góra ale takiej nie kojarzę w tamtym regionie. Może dym z chłodni tylko pytanie co za elektrownia tam jest?

Serak_20101009-0605.jpg

 

Tak sobie teraz pomyślałem że można by się skontaktować z operatorem kamer i podsunąć mu pomysł z opisem obiektów i szczytów na horyzoncie dla Lysey i Seraka tak ja na kamerach DO, co wy na to, pomyślcie...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.