Skocz do zawartości

Canon 1000D?


Kuba J.

Rekomendowane odpowiedzi

Hm... osobiście również planuje zakup aparatu. Obecnie mam już odpowiednie fundusze, ale zastanawiam się czy nie wstrzymać się z ostateczną decyzją kupna EOSa 1000D. Na horyzoncie jest EOS 500D i kto wie, czy nie będzie lepszy. Trochę niepokoi mnie fakt, że będzie on posiadał możliwość zapisu filmów. Mam nadzieje, że kosztem posiadania takiego gadżetu nie pogorszą się inne parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym nagrywanie filmów ma zaszkodzić? Cechy 500D już raczej oficjalnie są znane i takie zapewne bedą w sprzedawanych na rynku modelach. N.p. szkoda mi jest że 40D filmów nie kręci, a mam w głowie pewne wizje jak można by wykorzystać te funkcje (rozpatrujemy to w kontekście możliwości manipulowania obraem obiektywami wysokiej klasy)

Na 500D może i warto zaczekać, ale wątpie że trzeba się spodziewać go w cenie 1000D, no chyba że cena nie jest kluczowym parametrem. Ale wtedy bym już nie radził zakupu nawet 3-cyfrowego Canona :)

 

Szkoda że ominęła mnie tak konstruktywna dyskusja jacap'y z inż.konstruktor'em, ale na dobicie Sony dorzucę dla mnie jeden z ważnych argumentów. Nie chodzi nawet o szkła, stabilizacje obrazu czy inne wtórne rzeczy. Chodzi chociaż by o poziom szumu który generuje matryca w puszce. Tutaj niestety żadne pozostałe zalety Sony mnie nie przekonują. Niestety. Często warunki zmuszają do ustawiania ISO1600 w Canonie. Te same warunki zmuszą do rezygnacji z robienia zdjęć puszką Sony, zakładając zbliżone pozostałe czynniki (szkło, brak lampy etc.) No chyba że godzimy się z faktem, że będziemy mieli losową kolorowankę zamiast fotki, a bynajmniej zdecydowanie gorszą niż ta z Canona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest już pewne, że kupuję Canona. Tylko mam pytanie co do jednego sklepu.

 

E-Cyfrowe

 

Czy ten sklep jest bezpieczny i godny polecenia? Ceny w nim są zaskakująco niskie. Np. Nikon D60 kosztuje w Saturnie wraz z KITowym obiektywem 2000zł, a tam 1600zł :blink: .

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy zamawiał w E-Cyfrowy i wszystko było w porządku. Cenami w Saturnie się nie kieruj. W tym sklepie jeden sprzęt potrafi być niesamowicie tani, ale zawsze kosztem drugiego <_< .

 

Ja osobiście jednak zamówiłem Canona EOS 1000D z KITowym EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS. Z recenzji KITowców ten wypadł najlepiej. Z racji skąpego budżetu wysiliłem się i z trudem znalazłem taki zestaw w sklepie fotoceny.pl. Obecnie z niecierpliwością czekam na przesyłkę :rolleyes: .

Edytowane przez m3rc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge się powstrzymać żeby nie dorzucić moich trzch groszy. A to z powodu prezentowanego tu często poglądu w stylu: " Canon, Canon....ponad szystko!". Również musiałem doknać wyboru - jaką lustrzankę kupić. Nie sposób wyrobić sobie pogląd słuchając opinii posiadaczy. Każdy jest zakochany we własnym sprzęcie i ten który posiada będzie wychwalał. Posiłkowałem się więc testami, opiniami i zestawieniami parametrów w internecie (w większości w języku angielskim).

Co wybrałem...? Fuji s5pro...! A co za tym idzie - szklarnie Nikon'a - kit Nikkor 18-105 VR. Jako drugą puszkę kupię Nikon D5000 jak trochę stanieje. Nie ma jeszcze testów na jego temat , ale spodziewam się że będzie miał tą samą marycę CMOS , soft i elektronikę co Nikon D90.

Polecam fajną stronkę; http://www.dxomark.com/index.php/eng/Image.../(brand3)/Nikon . Warto zwrócić uwagę na taki parametry jak ; Dynamic Range i Tonal Range.

Na pewno jednak do astro-foto lepszy będzie Canon 350D.....! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grigo,

Legendy mają to do siebie, że mocno zakorzeniają się w świadomości ludzi. Ja również przeglądałem wiele testów i statystyk, ale finanse mnie zmusiły do pójścia na pewne kompromisy. Osobiście jestem zadowolony z wyboru jaki dokonałem.

 

Cóż, do mnie wczoraj doszedł Canona EOS 1000D z KITowym EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS i jak na razie jestem z tego zestawu bardzo zadowolony. Intuicyjna i łatwa obsługa to duży atut tej lustrzanki. Obiektyw (jak dla mnie, początkującego) jest całkiem dobry. Nie jest to szkło z najwyższej półki, ale wydaje mi się, że na dobry początek w sam raz. Co prawda sprzęt jeszcze nie przeszedł porządnego chrztu bojowego ale myślę, że niebawem nadarzy się okazja :rolleyes: . Postanowiłem, że najpierw dobrze opanuje sztukę fotografowania naziemnych obiektów, nim zabiorę się za astrofotografię. Dzięki temu poznam możliwości tego sprzętu i będę wiedział jak uzyskać najlepszą jakość, a w tym czasie postaram się uzbierać na odpowiednie akcesoria astrofoto do mojego teleskopu.

 

Pozdrawiam wszystkich (piękne dzisiaj niebo, a ja chory :angry: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whoops... Mam nadzieję, że nikogo tym postem nie wkurzę, ale po głęęębokich rozmowach z rodzicami i sprawdzaniem cen obiektywów, doszliśmy do wniosku, że kupujemy Nikona D60.

 

Nie miejcie mi tego za złe. Bardzo wiele się nauczyłem dzięki Waszym radom, naprawdę! :) Po prostu nie chcę, żeby wyszło na to, że Wy mi doradzacie a ja nagle kupuję coś innego. Więc chciałem Was poinformować.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się.

 

Kupiłem Nikona D60 z KITowym obiektywem 18-55mm. Do tego na start 4GB pamięci. Na pierwszy rzut oka aparat robi bardzo dobre wrażenie, zobaczymy, jak wypadną zdjęcia.

 

Wieczorem wrzucę zdjęcia testowe, gdyż teraz ładuję akumulator.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I padło pierwsze światło z Nikosia ;)

 

DSC_0007.jpg

 

DSC_0018.jpg

 

Czeka mnie jeszcze duuużo nauki i treningów.

 

Pozdrawiam.

 

Mam jeszcze pytanie. Jak to jest z przejściówkami do teleskopu u Nikonów? Tak samo jak np. przy Canonie czy trzeba ganiać za jakimiś specjalnymi adapterami?

 

PS. Na drugim zdjęciu to pomarańczowe zabarwienie całego kadru wywołane jest tym, że miałem opuszczone rolety.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KITowy w sensie- dołączany do zestawu ;). Wady ma na 100%, ale też zbyt bardzo się nie znam (jeszcze) żeby mówić co dokładnie i jak. KITowce dołączane do zestawów kosztują zwykle około 300-400zł.

 

Cóż mogę o nim powiedzieć- jak na razie mi wystarcza, dopiero na święta kupię teleobiektyw Sigmy. Przez ten czas będę używał standardowca 18-55mm i od czasu do czasu będę pożyczał od kumpla obiektywy, bo też ma system Nikona.

 

Pozdrówko.

 

PS.

DSC_0061.JPG

 

Taka mała zabawa z długimi czasami ekspozycji ;).

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość inż.konstruktor
A ktoś wie jakie obiektywy Kitowce mają wady?

 

Takie same jak wszystkie obiektywy. Lecz bardziej zauważalne niż w obiektywach z wyższej półki cenowej.

KIT nie oznacza ZŁY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jak kitowy to lepiej było kupic aparat body i dokupić inny obiektyw?

 

Pewnie że lepiej tylko trzeba dysponować dodatkową kwotą równą lub większą niż cena body z kitem. :szczerbaty:

np. świetny zamiennik kita ;) tu

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Na wakacje mam zamiar kupić sobie statyw pod Nikona, tylko że nie za bardzo wiem jaki wybrać. Nie chcę przeznaczać na niego kosmicznych cen, góra 200-250zł. Patrzyłem na Allegro i na E-Cyfrowy.pl na statywy i nie mam pojęcia, co kupić w przyszłości.

 

A do czego będzie mi potrzebny statyw? Do fotografowania nieba* i do robienia zdjęć przy dużych ogniskowych. ;)

 

Pozdrawiam.

 

*Organizowany jest konkurs na fotografię nocnego nieba z różnych miejsc w Polsce (dla gimnazjów). Chcę wypaść jak najlepiej, co jednak nie znaczy, że statyw kupuję właśnie z tego względu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie canon :) no ale nic - ten też jest dobry.

 

Ze statywów polecam Velbon z serii Sherpa. Solidna konstrukcja, całkowicie metalowa głowica.

Osobiście mam Sherpę 600R - ma regulowany rozstaw nóg i możliwość odwrotnego mocowania głowicy.

Wieszam na nim lornetę ważącą 4 kg i wyśmienicie daje radę. Bardzo sztywny.

I do tego cena nie jest kosmiczna jak w przypadku manfrotto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.