Skocz do zawartości

Nie będzie zabójczego rozbłysku na Słońcu (w 2012 roku)


Gość astrodamian27

Rekomendowane odpowiedzi

Gość astrodamian27

Wolałbym żeby tak nie było :rolleyes:

 

W 2012 roku możemy być świadkami wielkich rozbłysków. Słońce będzie się zbliżało do szczytu swojego 11-letniego cyklu, zwanego "maksimum słonecznym", możemy więc spodziewać się jego wzmożonej aktywności. Niektóre z przewidywań głoszą, że aktywność Słońca w maksimum 24 cyklu może być jeszcze większa, niż obserwowana podczas ostatniego maksimum słonecznego w latach 2002-2003 (czy pamiętacie rekordowe rozbłyski klasy X?). Heliofizycy już teraz z zainteresowaniem myślą o tym nowym cyklu i nowych metodach przewidywań jakie wprowadzono. Czy mamy się jednak czego obawiać?

 

Więcej>>> http://news.astronet.pl/news.cgi?5980

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość astrodamian27

Czy ktoś wie z czym ten temat się kojarzy i dlaczego go podałem B) Chodzi o przepowiednie Majów że jakiś koniec świata będzie, że 2012 roku przez nasze Słońce zmienią się bieguny na Ziemi :D Ale ja w to mocno nie wierze,przecież na Słońcu są błyski i będą, aż nasza dzienna gwiazda nie wypali wodór w który zamieni się hel no i wiadomo że Słońce powiększy się o 10.000 razy :rolleyes: Majowie nie byli naukowcami tylko zwykli Bogowie ku czci Słońca którzy sobie wymyślili :blink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Koniec Świata" to bardziej metafora, chodzi tu bardziej o zakończenie pewnego okresu czy cyklu i rozpoczęcie nowego.

 

Polecam oglądnąć Część 1 Część 2 choć i tak trochę przesadzają z tą ilością martwych ludzi.

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy bedzie koniec swiata czy bieguny sie odwroca ( co przeciez nastepowalo w przeszlosci i sa na to dowody) ale mysle ze bedzie wtedy co ogladac na niebie (wenus ponoc ma byc blisko ziemi-czy jakos tak :) ) majowie byli mistrzami astronomii i na pewno nie wyssali sobie tego z palca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, litości... :ha:

 

Astrodamian pisz poprawnie. Za pierwszym razem ni w kulkę nie mogłem tego zakumać :blink: :

 

aż nasza dzienna gwiazda nie wypali wodór w który zamieni się hel no i wiadomo że Słońce powiększy się o 10.000 razy rolleyes.gif Majowie nie byli naukowcami tylko zwykli Bogowie ku czci Słońca którzy sobie wymyślili blink.gif

 

Pzdr.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj miałam bardzo piękne obserwacje... wypatrywałam nibimbru, ale nie było... :(

zrobiłam zimową klasykę, wróciłam zrelaksowana, wyciszona i naenergetyzowana dobrą pozytywną energią. Mówię wam, nie ma jak dobre lookanko, restartuje układ nerwowy :)

Nawet takie tematy mnie nie wyprowadzają z równowagi...

 

peace

Ori

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27
"Koniec Świata" to bardziej metafora, chodzi tu bardziej o zakończenie pewnego okresu czy cyklu i rozpoczęcie nowego.

 

Polecam oglądnąć Część 1 Część 2 choć i tak trochę przesadzają z tą ilością martwych ludzi.

 

hej,to jak z tym było że w 2000 roku Planety ułożyły się w jednej linii i miał być jakiś potop na ziemi i jak się okazało ze nic nie było :D To tak samo jak niby ma być 2012 roku hi hi :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe szczerze mówiąc to pierwsze w życiu co mnie zainteresowało to właśnie koniec świata w 2012 roku. Jest to ostatni dzień w kalendarzu majów a podobno mieli oni wielka wiedzę jak Egipcjanie na temat astronomii. Podobno co 11,5 tysięcy lat następuje cykl zwany hiperaktywonością słońca. Podobno ziemia się wtedy zatrzyma i zacznie się kręcić w 2 stronę.

Planety powinny być w jednej linii od słońca a wenus ma się zapalić i będzie wyglądała jak 2 słońce. Wtedy nastąpi potop no bo przez zmianę ruchu ziemi również morza i oceany zmienią kierunek a to wywoła wielkie fale wysokości ok 5km i podobno będzie się można skryć przed nimi tylko na wysokich górach. Wszystkie nośniki magnetyczne pieprzną i nie będzie nic co ma coś związane z magnetyzmem. Są już nawet organizacje co zbierają książki i całą wiedzę w specjalnych bunkrach (podobno ). Nastąpi epoka lodowcowa cała Europa zamarznie , nastąpi zderzenie się płyt tektonicznych ameryki pn. i pd. itd... Najbezpieczniej będzie w Afryce i Azji. No tak ale teraz zacznijmy mówić na poważnie Czy to ma sens? osobiście uważam że jedyna klęska jaka nas czeka w 2012 roku to Nasze Euro :> . Takie końce świata miały być tysiące razy a więc bardzo prawdopodobne że to po prostu sic na wodę , ale kto wie zobaczymy za 3 lata :) . Dlatego zacząłem się bardziej interesować astronomią i kupiłem se teleskop no bo niby ten koniec świata ma być bardzo związany z słońcem i planetami no to jeśli to ma być prawda to chciałbym się tego dowiedzieć zanim będę gulgotał w Pacyfiku :) .

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Jak dla mnie to są trzy końce w 2012 w tym pierwszy pewny, drugi możliwy, trzeci wg Premiera niemożliwy

 

1. Koniec kalendarza Majów - kalendarz się "przekręca" i zaczyna liczyć od nowa - wchodzi w nową epokę

2. Koniec dla Polski jako organizatora - jak nie zdążymy z przygotowaniami do EURO 2012

3. Koniec gospodarczy Polski gdy w 2012 wprowadzimy w walutę euro zamiast złotówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy ktoś wie z czym ten temat się kojarzy i dlaczego go podałem B)Chodzi o przepowiednie Majów że jakiś koniec świata będzie, że 2012 roku przez nasze Słońce zmienią się bieguny na Ziemi :D Ale ja w to mocno nie wierze,przecież na Słońcu są błyski i będą, aż nasza dzienna gwiazda nie wypali wodór w który zamieni się hel no i wiadomo że Słońce powiększy się o 10.000 razy :rolleyes: Majowie nie byli naukowcami tylko zwykli Bogowie ku czci Słońca którzy sobie wymyślili :blink:

 

niema i niebylo zadnej przepowiedni Mayów,to tylko kaledarz astralny na podstawie ktorego

powstal kaledarz gregorianski , przebiegunowan ziemi bylo wiele

 

na scianie krypty cheopsa jest mapa nieba,widac na niej rowniez krzyz poludnia - z terytorium egiptu niewidac tej konstelacji

a egipcjanie kiepskimi zeglarzami byli,ska ta wiedza starozytnych ? ,jak stara jest naprawde piramida cheopsa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie. Co z tego że kalendarz kończy się w 2012 roku ? Logiczne jest że, kalendarz jeśli nie byłby tworzony na bieżąco to musiałby się skończyć w którymś momencie. Tak jak ja pisząc tego posta, w którymś momencie muszę go skończyć, bo nie da się napisać nieskończonego posta, podobnie kalendarza. Majom po prostu się dalej kalendarza nie chciało robić. A co do tego za 2 lata, to będzie wielkie pośmiewisko z tych wszystkich z ruchu new age czy jak to się nazywa, oraz z amatorów planety Nibiru ;-) oj będzie się działo :D A poczekalnie zaleje fala demotywatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.