Skocz do zawartości

Nasza Ziemia widziana z wysokości ( zdjęcia robione z samolotów)


chuck_norris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was!

 

Po pierwsze świadomie umieszczam ten temat tutaj ponieważ uważam, że będzie lepiej jeśli ktoś z przypadku wejdzie w ten temat by pooglądać piękno naszej planety. Proponuje przykleić go do ważnych tematów, oczywiście jeśli wypali i forumowicze będą dodawać swoje zdjęcia. Zatem dodaję parę ujęć i bardzo proszę o odzew i wspomaganie tematu!!

 

Czekam na fajne zdjęcia z góry :rolleyes: nawet ładne chmury pasują tu jak ulał !!

 

No to zaczynamy !!!

 

 

1. Chmurki nad Warszawą.

2. Monastyr, Tunezja okolice portu lotniczego im. Habiba Burguiby.

 

@majer już to poprawiłem

post-3347-1237310638_thumb.jpg

post-3347-1237310663_thumb.jpg

Edytowane przez chuck_norris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drugiem widać dobrze zurbanizowanie miasta ;)

chociaż jakoś zdjęć nie powala ;/

mniejsza rozdzielczość w tym przypadku lepiej wygląda aniżeli pełny zoom.

 

Pozdrawiam

 

Młody niestety trudno zrobić dobra jakosc zdjęcia podczas startu i jeszcze wtedy gdy samolot "skręca" mocno w prawo. Tu nie chodzi o to by zdjęcia miały dobra czy super jakość ważne by każdy mógł zobaczyc coś fajnego i ciekawego :) Szukam więcej zdjęć niestety sporo mam robionych z telefonu ale tak i tak powybieram najciekawsze.

 

1. Krajobraz Islandii

2. Jezioro Jamno i Bukowo

post-3347-1237312378_thumb.jpg

post-3347-1237312938_thumb.jpg

Edytowane przez chuck_norris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoki niesamowite. Na żywo na pewno zapierały dech w piersiach.

Robienie zdjęć podczas startu/lądowania z tego co słyszałem jest zabronione. Podczas lotu na wysokościach nie ma z tym problemu? Można wyciągać aparat i cykać?

Widzę, że swoje robiłeś Nokią. Szkoda, że nie miałeś czegoś większego pod ręką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoki niesamowite. Na żywo na pewno zapierały dech w piersiach.

Robienie zdjęć podczas startu/lądowania z tego co słyszałem jest zabronione. Podczas lotu na wysokościach nie ma z tym problemu? Można wyciągać aparat i cykać?

Widzę, że swoje robiłeś Nokią. Szkoda, że nie miałeś czegoś większego pod ręką :)

 

Co do robienia zdjęć podczas startu / lądowania nigdy nikt o tym nie wspominał, że nie wolno. Co do tego bez problemu oprócz swojego aparatu do bagażu podręcznego możesz wziąć lornetkę. Co do cykania to też bez obaw tylko musisz mieć szczęście(w przypadku wyjazdów wakacyjnych) i siedzieć przy oknie. A Nokia to akurat zdjęcia kuzyna :szczerbaty:

 

No to tym razem dodam zdjęcia Norwegii :banan:

post-3347-1237315035_thumb.jpg

post-3347-1237315045_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie klimaty :) Naprawdę nie mogę zrozumieć, dlaczego większość pasażerów w ogóle nie patrzy się w okno, a są i tacy, którzy specjalnie rezerwują miejsca w środkowym rzędzie! :blink:

 

Jeśli chodzi o cykanie zdjęć w czasie startu i lądowania - nie ma to najmniejszego wpływu na systemy samolotu, z tej prostej przyczyny, że aparat nie wysyła promieniowania emg, w przeciwieństwie np. do telefonów komórkowych (zagrożenie z ich strony i tak jest zbyt demonizowane). Zdarzyło mi się tylko raz, że steward kazałmi wyłączyć aparat, generalnie nie ma z tym problemu (a stewarda i tak olałem :D ).

 

DSC_3017.JPG

 

Centrum Dakaru z wysokości ok FL 250 (~ 8km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Radku !! bardzo fajne zdjęcie(wygląda na maszynę KLM) cieszę się bardzo, że ktoś już dodał coś od siebie! Naprawdę jak znajdziesz więcej jakichkolwiek to wrzucaj. Inspiracje na ten temacik złapałem oglądając jak STS-119 pomyka na animacji od NASA :icon_surprised:. Jeszcze sam postaram się poszperac czegoś sensownego a jak nie to rozszerzymy temat o ciekawą "dyscyplinę" !!!

 

Radku ja miałem na myśli o poszukaniu w swoich :). Wszystkie wyżej pokazane przeze mnie też sam robiłem lub bardzo bliska rodzina. Masz racje trochę źle to zabrzmiało ale ja u siebie na komputerze w sumie mam 14 tysięcy zdjęć i są problemy ze znalezieniem :). Chodziło mi o to, że błahe zdjęcia też na pewno mają coś w sobie :).

 

~~Pozdrawiam

 

1. Pan Księżyc

2. Bujna rzeka koło Rzeszowa. Chyba Wisłok :)

post-3347-1237323578_thumb.jpg

post-3347-1237323593_thumb.jpg

Edytowane przez chuck_norris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody niestety trudno zrobić dobra jakosc zdjęcia podczas startu i jeszcze wtedy gdy samolot "skręca" mocno w prawo. Tu nie chodzi o to by zdjęcia miały dobra czy super jakość ważne by każdy mógł zobaczyc coś fajnego i ciekawego :) Szukam więcej zdjęć niestety sporo mam robionych z telefonu ale tak i tak powybieram najciekawsze.

 

wiem, wiem. i również masz rację, że dzięki nim można zobaczyć coś fajnego i ciekawego ;)

bo to jest spojrzenie z innej perspektywy na Naszą Ziemię ;)

 

fajnie sie na takie inne zdjęcia patrzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę dwa zdjęcia z okolic Dublina. Robiłem je we wrześniu 2005 roku.

Pierwsze to niesamowita w kształcie, kolista miejscowość Lusk, położona odrobinę na północ od Dublina. Dalej wyspa Lambay a po lewej półwysep Howth Head i wysepka Irelands Eye.

Lusk.jpg

Moje zdjęcie jest niestety dosyć kiepskie, ale w Google Earth w samym centrum widoczny jest kościół z cmentarzem.

Tu jego zdjęcie z Panoramio:

8644773.jpg

Adres obrazka:

http://static.panoramio.com/photos/original/8644773.jpg

 

Drugie zdjęcie, to półwysep Howth Head. Właściwie to dzielnica Dublina. Na oddalonym krańcu niestety niewidoczna latarnia morska. A na wprost odrobinę odcinają się od morza zarysy falochronów portu Howth. Na przeciwko portu niewielka wysepka Irelands Eye, będąca rezerwatem przyrody.

Howth_Head.jpg

Parę słów o Howth Head tutaj:

http://www.gazeta.ie/art/Howth-Head.html

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzuce cos od siebie.

 

Dojazdowka do lotniska, Philadeplphia:

p1000712b.th.jpg

 

Port, Philadelphia:

p1000715d.th.jpg

Centrum sportowe, Philadelphia:

p1000716d.th.jpg

Na pierwszym planie centrum handlowe, autostrada a w oddali downtown, Philadelphia:

p1000718h.th.jpg

 

 

A teraz zupelnie inny - suchy i pustynny swiat(Zachodnie Wybrzeze):

 

'Cos' w Kolorado (lub New Mexico):

p1000729.th.jpg

Pustkowia Arizony (tamtejsze niebo.... :icon_eek: )

p1000742.th.jpg

Oaza na pustyni: przedmiescia Phoenix:

p1000745h.th.jpg

Parterowe centrum Phoenix:

p1000746.th.jpg

Autostrada w Phoenix obok lotniska:

p1000749n.th.jpg

Edytowane przez exec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, takie zielone kółka to pola nawadniane w strefach, gdzie opady są niewystarczające. Stosowane są tam specjalne systemy zraszające (obrotowe), co daje taki efekt.

 

http://mapy.pomocnik.com/mapy-satelitarne/?mapa=4892

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Crops_Ka...ST_20010624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały Off top. Co do nawadniania warto tez dodać parę słów o ciekawym projekcie Toshka w południowym Egipcie w okolicach Abu Simbel.

 

 

Link do google maps (polecam poszukania tego miejsca w google earth oraz pooglądać zdjęcia z panoramio )

http://maps.google.com/maps?f=q&source...mp;t=h&z=11

 

i trochę info ale po angielsku.

http://en.wikipedia.org/wiki/Toshka

http://en.wikipedia.org/wiki/Toshka_Lakes

http://www.water-technology.net/projects/mubarak/

http://www.quantum-hydrometrie.de/toshka_pl.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada w Phoenix obok lotniska:

p1000749n.th.jpg

 

Ten typ węzła drogowego wg polskiego nazewnictwa można określić jako "krzyż maltański (łącznice które przechodzą nad punktem przecięcia autostrad) z turbiną (łącznice wenętrzne w kształcie pałąka)" , który żeby było ciekawiej zespolony jest z połową węzła typu "karo"(łacznice biegnące do ulicy). Niestety ze względu na znaczne koszty (trzy poziomy - mnóstwo betonu na wiadukty, zajętość terenu) w Polsce tak odważnych węzłów się nie stosuje. Przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo.

 

Widzę, że "lata się" trochę po świecie Exec. Fajne fotki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.