Skocz do zawartości

Tąpadła?


Rekomendowane odpowiedzi

przygarnie mnie ktoś do auta? ;)

nie ma sprawy ... oby tylko pogoda dopisała

a masz już sprawny teleskop czy wziąć coś dla Ciebie?

bo ja jadę z Guciem więc MAK jest wolny, tylko kątówki mu brakuje do szczęścia B)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Zbyszku. Jak zawsze, mogę na Ciebie liczyć :Beer:

Z tego, co wiem, to moje lustro jutro przejdzie napylenie. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze i pierwotna warstwa łatwo zejdzie, to mam wielką nadzieję, że we wtorek mój teleskopik rozpocznie drugą młodość :D

Jeżeli nie, to chętnie skorzystam z Twojego Maka. Kątówkę mam. Resztę też wezmę, nawet montaż. Zatem wystarczy sama tuba.

Ale to się okaże na dniach i jeszcze to ustalimy... No i oczywiście wszystko zależy od pogody :)

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co robimy z tym fantem?

przy odrobinie szczęścia możemy mieć idealną pogodę. ICM straszy mgłą, ale na wysokości 200 m nad poziomem równiny nie powinna nam przeszkadzać. W/g SAT24 front chmur powinien wkrótce przejść nad nami, a za nim ...czyściutko :banan:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem chętny.

Zbyszku, podjedziesz po mnie? Gdybyś mógł, to weź jednak swojego Maka, bo moje lustro jeszcze nie jest gotowe. Samą tubę bez niczego. Rozumiem, ze visualbacka na 1,25" tam masz? (jak nie, to wezmę)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy ... tylko tak się zastanawiam, czy uda się bezproblemowo ożenić MAK-a z Twoim montażem? Na wszelki wypadek zabieram też EQ3-2

o której mam być u Ciebie?

 

pozdrawiam

 

PS

dobrze, że exec jedzie z nami ... nie obraź się ale pilot z Ciebie do bani :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy ... tylko tak się zastanawiam, czy uda się bezproblemowo ożenić MAK-a z Twoim montażem? Na wszelki wypadek zabieram też EQ3-2

o której mam być u Ciebie?

 

pozdrawiam

 

PS

dobrze, że exec jedzie z nami ... nie obraź się ale pilot z Ciebie do bani :szczerbaty:

 

Wcześniejszy właściciel miał na tym montażu właśnie Maka. Słyszałem, że inni też używają takiego zestawu i daje radę. Przy okazji przetestujemy, czy montaż da rade ;) A jak masz miejsce, to możesz wziąć i EQ 3-2.

Bądź u mnie, o której Ci tylko pasuje. Ja cały czas jestem gotowy. Wyślij mi sms-ka tylko, jak wyjedziesz, to ja w tym czasie pozbieram się i zejdę na dół.

 

P.S: Nigdy nie twierdziłem, że jestem dobrym pilotem :szczerbaty:

(ale już chyba znasz trasę, przecież)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ale już chyba znasz trasę, przecież)

wszystkim tak się zawsze spieszy na obserwacje, ze próbuję nadążyć i nie zwracam uwagi na trasę ... a poza tym nie wiedzieć czemu zawsze jedziemy w nocy :ha:

ja będę gotowy do wyjścia około 20:30

exec gdzie zbiórka i o której?

 

pozdrawiam

 

EDIT

dzwonił do mnie qnik i jedzie z nami (skąd ja znam taką ekipę :szczerbaty: ). Chwalił się, ze zna drogę

w takim razie proponuję od razu jechać na miejsce

Olo będziemy około 21:00

Edytowane przez ZbyT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że lepiej pojechać wcześniej bo zanim dotrzemy na miejsce będzie prawie 22, zanim rozstawimy sprzęt będzie 22:30 i przelot ISS

będziemy czekać na przełęczy

 

pozdro :Beer:

 

Tak jest :banan:

 

 

*EDYTA*:

Okej :)

Jak cos, to mogę naszkicować taka mapę, jak wtedy. Z kilkoma drogami w postaci kresek :szczerbaty:

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Czy można do Was dołączyć na Przełęcz Tąpadła??? Jestem z Wrocka, nigdy nie byłem na takim zlocie, ale chętnie bym sie przyłączył.

Chciałbym się czegoś nauczyć od Was, popytać, porównać teleskopy. Ostatnio kupiłem Syntę 8" - dopiero uczę sie jak z niej korzystać, wiec jestem "zielony".

Jak to wygląda w praktyce, czy każdy z Was bierze teleskop? Jak tam trafić? :mellow:

 

Pozdrawiam.

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było miło, ale niestety wygoniły nas chmury <_< Dzięki za spotkanie, i do następnego razu!

 

Barti, pewnie, że możesz się przyłączyć. Zazwyczaj każdy z nas jedzie ze swoim sprzętem. Osoby nie posiadającego własnego transportu, jak ja na przykład, mogą liczyć na zmotoryzowanych kolegów.

Zazwyczaj spotykamy się o umówionej godzinie przy McDonaldzie obok BP na Karkonoskiej. Czasem, tak jak dziś, jedziemy w rozsypce, ale tylko czasem.

Śledź ten wątek i dział. Może wkrótce znów wyskoczymy na Tąpadła. Trzeba się śpieszyć, bo wkrótce nastaną "jasne noce" i nie będzie po co jeździć.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmury to było nic w porównaniu do tej watahy lisów która nas pogoniła :szczerbaty:

oj było groźnie :D

przy okazji została u mnie w samochodzie czapka. Dla ułatwienia dodam, że nie z lisów :ha:

 

dzięki za fajne spotkanie. Miło było pogadać ze starymi znajomymi oraz poznać nowych

obserwacje były nieco krótkie ale ciekawe, był czas poeksperymentować z filtrami i widokami w różnej wielkości sprzęcie

a najbardziej cieszę się, że znam już wszystkie drogi, które nie prowadzą na Tąpadła :D

i Ślęża wygląda wspaniale wieczorem ... ze wszystkich stron ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.