Skocz do zawartości

Tąpadła?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja się z chęcią wybiorę. To może być ostatni przytup w tym wiosennym sezonie, bo na koniec maja już noc nie ta.

Ale nie wiem, na którą uda mi się dotrzeć, bo wieczór mam trochę zajęty.

Nie czekajcie na mnie.

Uderzę od razu na miejsce.

 

Jeszcze tylko po południu zweryfikuję prognozę.

 

!ciemnego nieba!

 

pozdr

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie umawiają się w jakimś konkretnym miejscu we Wrocku i stamtąd wyruszają?

Nie wiem, czy dam radę, ale postaram się pojawić.

Pozdrawiam

i ciemnego nieba!

-Grzesiek

 

 

Główna banda zbiera się zawsze na parkingu przed McDonaldem na Karkonoskiej :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam nadzieję, że uda mi się wszystko załatwić i wybrać.

Ale jak myslę o tej ikebanie - pakowanie lb10+platforma do Suzuki Smart - to powtarzam już sobie: "tylko spokojnie, tylko spokojnie, wiedziałeś, że tak będzie" ;)

Czy ktos kto będzie pod "restauracją" mógłby mi podrzucic swój nr telefonu? Nie bardzo Was znam i niechciałbym się minąć :)

A może macie jakiś znak rozpoznawczy? (coś w stylu wystającej z bagażnika 20" rury?)

Pozdrawiam

-G

Edytowane przez gmalan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - jak zobaczysz grupę podekscytowanych facetów poubieranych jakby był środek zimy, mamroczących w jakimś niezrozumiałym języku, z bagażnikami załadowanymi "meblościanką" i aluminiowymi rurkami, ewentualnie wielgachne kartony na tylnym siedzeniu.... :D

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niebie pływają małe cirrusy - ale jest ich coraz mniej i mam nadzieję, że w nocy zejdą.

 

Mogę mieć poślizg, więc nie czekajcie na mnie przy BP.

 

Info dla gmalana:

Jedziemy trasą na Wałbrzych do Mirosławic, potem w lewo przez Sobótkę-Strzegomiany-Sulisdrowiczki (za Sobótką tablice drogowe pokazują kierunek Wiry) na szczyt przełęczy Tąpadła. Po prawej stronie jest parking, a tuż obok niego urokliwa łączka na której rozstawiamy sprzęt.

Edytowane przez frebert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede ale moge sie troche spoznic. okolo 2045

Acha - droga za Miroslawicami na Sobotke jest podobno rozkopana w Rogowie i ciezko przejechac (mozna zawieszenie zerwac i jedzie sie powoli).

Lepiej jechac dalej prosto za Miroslawicami i skrecic po paru km obok Orlenu w lewo (okolice Tworzyjanowa) - 7km za zjazdem w Miroslawicach.

 

Jakby co kontakt pod nr z sygnatury.

Edytowane przez exec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam po obserwacjach? Później niebo się wypogodziło całkowicie, tak w okolicach 22.

 

Ja nawet nie miałem ze sobą lornetki na imieninach :angry: A powiem, że niebo było bardzo dobre. Strzelin nie dawał dużej łuny światła a o Wrocławiu mogłem zapomnieć.

 

Więc mam już miejscówkę na obserwacje z miejscem do przekimania :szczerbaty:

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przygodami ale dotarliśmy na miejsce

około godziny 23 warunki wyraźnie się poprawiły choć seeing był raczej słaby

pierwsze światło zaliczył LB16" Krzyśka. Nie obyło się bez problemów technicznych ale daliśmy radę

dysponowaliśmy jeszcze Taurusami 16" i 15" oraz Syntą 12" i LB 10". Poza tym jeszcze były maleństwa Bartka i moje

Daniel swoją Syntą 12" ostrzeliwał kolejne obiekty z szybkością pepeszy :szczerbaty:

ja MAK-iem rozbijałem kulki bo galaktyczki słabo mu wychodziły

Bartek zaliczył maraton Messiera

Robert zaliczał jakieś słabiutkie obiekty, o których nawet nie słyszałem

 

największe wrażenie zrobił na mnie pierścionek w LB16". Niemal raził w oczy

 

obserwacje zakończyliśmy o 3:25, a o 4:05 już byłem w domu

 

na dzisiaj zapowiadają jeszcze lepsze warunki. Są chętni na małe lookanko?

Robert się wymigiwał ale pewnie da się namówić ;)

 

pozdrawiam

 

PS

po sąsiedzku była imprezka. Repertuar mieli raczej tradycyjny, ale pożegnali nas hymnem ZSRR :D

Edytowane przez ZbyT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było nieźle. Z BP wyjechaliśmy ok.21.00 w kilku grupach. Z powodu remontu drogi (bartolini, cysio, Zbyt i ja) musieliśmy wybrać alternatywną trasę i ... zabłądziliśmy w Sobótce. Był cmentarz, stara hurtownia, ciemne kręte uliczki i diabli wiedzą co jeszcze. Chaotyczny przejazd naszego konwoju po peryferiach Sobótki wywołał pewne poruszenie: były grupki gapiów, policja a nawet fajny duży pies. Po 22.00 byliśmy już na przełęczy. Zastaliśmy tam już execa i gmalana, potem dojechał jeszcze teha.

 

(Jeśli coś pokręciłem z Waszymi nickami to sorry (poprawcie mnie), bo było ciemno i światła waszych samochodów, a tyle widać na trasie, wyglądają z grubsza tak samo).

 

Na przełęczy była bezwietrzna pogoda, niska wilgotność, temp. ok. 5 st. C, zaledwie kilka cirrusów, które poszły sobie o północy, no i przede wszystkim radosne śpiewy dobiegające z pobliskiego ośrodka. Śpiewy były równie wytrwałe jako i my. Gdy wyjeżdżaliśmy około 3.30, goniło za nami jeszcze rześkie "w stepie szerokim.....".

 

Ja obserwowałem najpierw galaktyczki w Leo, Comie i Vir. Przy okazji globularki M53 padła jeszcze sąsiednia bladziutka ngc 5053. A potem przeskoczyłem na kilka planetarek w Herkulesie. Zaliczyłem m.in. Abell PN 39 (widać ją było tylko z filtrami UHC i OIII).

 

Wyjazd był OK. Atmosfera super.

Pozdro dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzisiaj zapowiadają jeszcze lepsze warunki. Są chętni na małe lookanko?

Robert się wymigiwał ale pewnie da się namówić ;)

 

No niestety, ja bym bardzo chętnie, bo niebo rewelacyjne, ale dzisiaj kończę pracę o 20.00, a jutro - przed chwilą sprawdziłem, zaczynam o 8.00. :angry:

Ale życzę czarnego nieba i udanych łowów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.