Jump to content

Nowinki świeżej wersji forum


wimmer
 Share

Recommended Posts

Hej!

Postanowiłem założyć nowy temat, abyśmy mogli wzajemnie się informować i nowinkach odkrytych w tej nowej wersji forum. Ja sam jeszcze nie mogę się do końca połapać. Myślę, że gdybyśmy wszystkie te informacje próbowali zawrzeć w temacie "Nowa wersja forum", to zrobiłby się niezły bałagan. Tam raczej zgłaszamy co jest nie tak, a co jest okej, co mogłoby być poprawione, i ewentualnie Adam rozwiązuje problem.

Tutaj można by wrzucać informacje, co kto odkrył drogą dedukcji, albo kombinowania. Każdy będzie mógł sobie opanować różne opcje.

 

OBSERWOWANA ZAWARTOŚĆ:

Można dodać forum albo temat do menu "Obserwowana zawartość". Wiadomo, że każdy ma jakieś tam ulubione działy na forum. Ja dodałem sobie forum "szkice obserwacyjne" jako forum obserwowane, ale w menu po prawej na głównej stronie forum "obserwowana zawartość" nie wyświetla się owy dział.

Rozwiązanie: Pojawi się jakaś pozycja jak pojawią się nowe wpisy w obserwowanym forum. A jak ma być widoczne, to wystarczy kliknąć na "pokaż fora bez nowych tematów".

 

pozdrawiam

Edited by wimmer
 • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim proponuję zapoznać się z opcję "Raportuj", którą znajdziemy pod postem - w lewej części. Te raporty lądują do specjalnego centrum, w którym moderatorzy mają ich przegląd - wraz z priorytetami. Opcja ta zastąpi "minusy".

Link to comment
Share on other sites

W menu "Wyświetl nową zawartość" kliknięcie w dany temat przenosi mnie do najświeższego napisanego posta - zatem przycisk przenoszący do najświeższego posta jest już chyba nie potrzebny. Nie wiem, czy u Was jest tak samo.

 

Nie wiem jak wy to robicie. Ale ja obsługując jakiekolwiek forum w firefox'ie poruszam się po kartach. Z głównej strony, czy danego działu przechodzę do interesującego mnie tematu klikając środkowy przycisk myszy, w moim przypadku wciskając rolkę. Jest to równoznaczne z opcją "otwórz odnośnik w nowej karcie" (co za oczywista oczywistość :D )

Tak więc dostęp do nowych odpowiedzi w wątkach jest tak samo łatwy jak był w starej wersji forum.

 

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Z głównej strony, czy danego działu przechodzę do interesującego mnie tematu klikając środkowy przycisk myszy, w moim przypadku wciskając rolkę. Jest to równoznaczne z opcją "otwórz odnośnik w nowej karcie" (co za oczywista oczywistość :D )

Tak więc dostęp do nowych odpowiedzi w wątkach jest tak samo łatwy jak był w starej wersji forum.

ale poprzednio była też ramka z nowymi postami wprost na stronie głównej i nie trzeba było nic klikać (o ile nowości nie było zbyt dużo na raz).

strona "Nowa zawartość" wydaje mi sie dziwna, bo prawie nia ma na niej treści - taka duża strona z tak dużymi czcionkami a taka pusta :P

oczywiście to przyzwyczajenie, bo poprzednio używałem do tego "Asystenta" i nowe posty były w małej ramce. ale skoro "Nowa zawartość" jest taka duża to może mogłaby przy okazji pokazywać treść postów a nie tylko tematy wielkimi literami?

 

a wracając do tematu tego wątku - ramka "Najnowsze aktualizacje statusu" to ciekawa nowinka :) prawie jak mini-blog :P

Edited by szuu
Link to comment
Share on other sites

Podczas przenoszenia waszych postów (off-topic z resztą ;) ) chyba gdzieś mi je wcięło :mellow:

Powinny być tutaj:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=23164

ale sam już nie wiem, czy właściwie je przeniosłem. Jak zaginęły w akcji, to wybaczcie. Coś musiałem popierniczyć przy przenoszeniu.

 

Jeszcze raz pragnę poinformować: W tym wątku opisujemy nowinki i fajne funkcjonalne rzeczy, które odkrywamy w nowej wersji forum. Nie opisujmy tu problemów typu: czcionka źle wygląda. To piszemy w dziale z powyższego linka :) Nie będę musiał przenosić i nic nie będzie ginąć w akcji.

 

Za niedogodności przepraszam.

Link to comment
Share on other sites

Nic odkrywczego nie napiszę, ale za to na temat ;)

Jeśli jeszcze nie testowaliście nowego priva - spróbujcie koniecznie! Moim zdaniem teraz jest genialnie! Można prowadzić dłuższe rozmowy, które - wizualnie - układają się mniej więcej tak, jak posty na forum, można sobie scrollować całą rozmowę do woli, nie trzeba niczego szukać w innych wiadomościach, bo wszystko jest pod ręką.

Cut-mniut-malyna!

A kolejna rzecz, też pewnie zauważona przez wielu z Was - można dodać komentarz przy plusaniu (nawet nie wiedziałem jak tego brakuje we wcześniejszej wersji).

Link to comment
Share on other sites

"nowinka" związana z oglądaniem obrazków: jeżeli w wiadomości jest kilka obrazków to po najechaniu na wyświetlany obraz pojawia sie przycisk "next" i naciskając go (lub klawisz "N") mamy prawie slideshow. "P" to poprzedni obrazek a "Esc" zamknięcie obrazka.

 

nowa obsługa obrazków staje się za to niewygodna jeżeli obrazek jest większy od ekranu, ale na szczęście można to ominąć używając prawego przycisku i "otwórz w nowej karcie/nowym oknie" - wtedy obrazek otworzy się po staremu.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Obrazki są wyświetlane za pomocą skryptu LightBox. Zamykając nie trzeba szukać przycisku "zamknij", a można kliknąć w dowolne miejsce poza obrębem obrazu (w tło forum). Wtedy też się zamknie.

Link to comment
Share on other sites

Obrazki są wyświetlane za pomocą skryptu LightBox. Zamykając nie trzeba szukać przycisku "zamknij", a można kliknąć w dowolne miejsce poza obrębem obrazu (w tło forum). Wtedy też się zamknie.

Heh, sam coś odkryłem. Można je zamknąć także wciskając C.

Link to comment
Share on other sites

Kolejna fajna sprawa!:

Jeżeli jakaś osoba umieści w galerii forumowej jakiekolwiek zdjęcie, czy plik obrazka, istnieje możliwość obejrzenia wszystkich obrazów zamieszczonych na forum przez tego użytkownika :)

 

Wchodzimy w zakładkę 'Galerie' -> klikamy w nazwę użytkownika -> wybieramy opcję "Obiekty umieszczone na forum".

 

pzdr

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Wyczaiłem coś fajnego. W zasadzie to już mogło zostać to przez Was odkryte, bo od uruchomienia nowej wersji minęło już sporo czasu, ale...

W naszych 'Panelach kontrolnych' -> 'Ustawieniach' -> 'Głównych Ustawieniach' jest przedział "Wyszukiwanie" a w nim okno "Metoda wyszukiwania nowej zawartości". Opcja 'cała nowa zawartość, której nie czytałem' jest po prostu złotem :)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 47 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 70 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 134 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.