Skocz do zawartości

Nowinki świeżej wersji forum


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Postanowiłem założyć nowy temat, abyśmy mogli wzajemnie się informować i nowinkach odkrytych w tej nowej wersji forum. Ja sam jeszcze nie mogę się do końca połapać. Myślę, że gdybyśmy wszystkie te informacje próbowali zawrzeć w temacie "Nowa wersja forum", to zrobiłby się niezły bałagan. Tam raczej zgłaszamy co jest nie tak, a co jest okej, co mogłoby być poprawione, i ewentualnie Adam rozwiązuje problem.

Tutaj można by wrzucać informacje, co kto odkrył drogą dedukcji, albo kombinowania. Każdy będzie mógł sobie opanować różne opcje.

 

OBSERWOWANA ZAWARTOŚĆ:

Można dodać forum albo temat do menu "Obserwowana zawartość". Wiadomo, że każdy ma jakieś tam ulubione działy na forum. Ja dodałem sobie forum "szkice obserwacyjne" jako forum obserwowane, ale w menu po prawej na głównej stronie forum "obserwowana zawartość" nie wyświetla się owy dział.

Rozwiązanie: Pojawi się jakaś pozycja jak pojawią się nowe wpisy w obserwowanym forum. A jak ma być widoczne, to wystarczy kliknąć na "pokaż fora bez nowych tematów".

 

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu "Wyświetl nową zawartość" kliknięcie w dany temat przenosi mnie do najświeższego napisanego posta - zatem przycisk przenoszący do najświeższego posta jest już chyba nie potrzebny. Nie wiem, czy u Was jest tak samo.

 

Nie wiem jak wy to robicie. Ale ja obsługując jakiekolwiek forum w firefox'ie poruszam się po kartach. Z głównej strony, czy danego działu przechodzę do interesującego mnie tematu klikając środkowy przycisk myszy, w moim przypadku wciskając rolkę. Jest to równoznaczne z opcją "otwórz odnośnik w nowej karcie" (co za oczywista oczywistość :D )

Tak więc dostęp do nowych odpowiedzi w wątkach jest tak samo łatwy jak był w starej wersji forum.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głównej strony, czy danego działu przechodzę do interesującego mnie tematu klikając środkowy przycisk myszy, w moim przypadku wciskając rolkę. Jest to równoznaczne z opcją "otwórz odnośnik w nowej karcie" (co za oczywista oczywistość :D )

Tak więc dostęp do nowych odpowiedzi w wątkach jest tak samo łatwy jak był w starej wersji forum.

ale poprzednio była też ramka z nowymi postami wprost na stronie głównej i nie trzeba było nic klikać (o ile nowości nie było zbyt dużo na raz).

strona "Nowa zawartość" wydaje mi sie dziwna, bo prawie nia ma na niej treści - taka duża strona z tak dużymi czcionkami a taka pusta :P

oczywiście to przyzwyczajenie, bo poprzednio używałem do tego "Asystenta" i nowe posty były w małej ramce. ale skoro "Nowa zawartość" jest taka duża to może mogłaby przy okazji pokazywać treść postów a nie tylko tematy wielkimi literami?

 

a wracając do tematu tego wątku - ramka "Najnowsze aktualizacje statusu" to ciekawa nowinka :) prawie jak mini-blog :P

Edytowane przez szuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas przenoszenia waszych postów (off-topic z resztą ;) ) chyba gdzieś mi je wcięło :mellow:

Powinny być tutaj:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=23164

ale sam już nie wiem, czy właściwie je przeniosłem. Jak zaginęły w akcji, to wybaczcie. Coś musiałem popierniczyć przy przenoszeniu.

 

Jeszcze raz pragnę poinformować: W tym wątku opisujemy nowinki i fajne funkcjonalne rzeczy, które odkrywamy w nowej wersji forum. Nie opisujmy tu problemów typu: czcionka źle wygląda. To piszemy w dziale z powyższego linka :) Nie będę musiał przenosić i nic nie będzie ginąć w akcji.

 

Za niedogodności przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic odkrywczego nie napiszę, ale za to na temat ;)

Jeśli jeszcze nie testowaliście nowego priva - spróbujcie koniecznie! Moim zdaniem teraz jest genialnie! Można prowadzić dłuższe rozmowy, które - wizualnie - układają się mniej więcej tak, jak posty na forum, można sobie scrollować całą rozmowę do woli, nie trzeba niczego szukać w innych wiadomościach, bo wszystko jest pod ręką.

Cut-mniut-malyna!

A kolejna rzecz, też pewnie zauważona przez wielu z Was - można dodać komentarz przy plusaniu (nawet nie wiedziałem jak tego brakuje we wcześniejszej wersji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nowinka" związana z oglądaniem obrazków: jeżeli w wiadomości jest kilka obrazków to po najechaniu na wyświetlany obraz pojawia sie przycisk "next" i naciskając go (lub klawisz "N") mamy prawie slideshow. "P" to poprzedni obrazek a "Esc" zamknięcie obrazka.

 

nowa obsługa obrazków staje się za to niewygodna jeżeli obrazek jest większy od ekranu, ale na szczęście można to ominąć używając prawego przycisku i "otwórz w nowej karcie/nowym oknie" - wtedy obrazek otworzy się po staremu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna fajna sprawa!:

Jeżeli jakaś osoba umieści w galerii forumowej jakiekolwiek zdjęcie, czy plik obrazka, istnieje możliwość obejrzenia wszystkich obrazów zamieszczonych na forum przez tego użytkownika :)

 

Wchodzimy w zakładkę 'Galerie' -> klikamy w nazwę użytkownika -> wybieramy opcję "Obiekty umieszczone na forum".

 

pzdr

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyczaiłem coś fajnego. W zasadzie to już mogło zostać to przez Was odkryte, bo od uruchomienia nowej wersji minęło już sporo czasu, ale...

W naszych 'Panelach kontrolnych' -> 'Ustawieniach' -> 'Głównych Ustawieniach' jest przedział "Wyszukiwanie" a w nim okno "Metoda wyszukiwania nowej zawartości". Opcja 'cała nowa zawartość, której nie czytałem' jest po prostu złotem :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.