Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że ten "kościół" staje się dość popularnym obiektem. Ostatnio pytał mnie o niego Romek (ORJ), bo jego znajoma uchwyciła go z Dąbrowy G., a teraz ty go dopadłeś Virgo :) To co widzimy to Zakłady Materiałów Ogniotrwałych Górbet w Trzebini Os.Górka dawniej ZSO Górka...

Merti to pewnie Ty tajniaku więc dziękuję Ci bardzo za pomoc :notworthy:

 

 

Analizując bardzo dokładnie rzeczoną panoramę odkryłem coś, czego na pewno jeszcze nigdzie na forum nie było.

El.Rybnik z Góry św.Doroty (48km):

100_8934(el rybnik 48km)_m.jpg

 

Zdjęcie jest bardzo słabe, bo tego obiektu się tam nie spodziewałem, więc następnym razem trzeba będzie mu poświęcić zdecydowanie więcej uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virgo, tak to ja tylko za szybko poklikałem zapominając się podpisać :D A za to odkrycie duże brawa d007.gif bo ostatnio coraz częściej każde z nas ma szczęście do EL Rybnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ewidentnie jest tam komin. Namiary w GE wskazują, że azymut jest zgodny z Myszkowem.

W Myszkowie jest jeszcze jeden komin, prawdopodobnie wyższy od tego w zakładach celulozowych. Ostatnio złapałem go z G.św.Doroty kompletnie zdziwiony że na północy w ogóle jakieś kominy można z tego miejsca dostrzec :szczerbaty:

 

100_8805_ciepłowniaMyszków.jpg

 

 

(niestety tego obiektu nie będzie na panoramie którą szykuję, brakuje kilku kadrów aby połączyć Górę Grójec, powyższy Myszków z resztą 270stopniowej panoramy Śląska i Zagłębia)

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Myszkowie jest jeszcze jeden komin, prawdopodobnie wyższy od tego w zakładach celulozowych. Ostatnio złapałem go z G.św.Doroty kompletnie zdziwiony że na północy w ogóle jakieś kominy można z tego miejsca dostrzec :szczerbaty:

Wydaje mi się, że to ten sam komin. Błędnie go wziąłem za zakłady celulozowe, ale to jednak EC.

Skorygowałem i umieściłem pod stałym adresem:

http://dl.dropbox.com/u/3294675/Szyndzielnia300P5-opis.jpg

Edytowane przez wolwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, udało się. Przedstawiam opisaną panoramę industrialu z Góry św.Doroty z 7 lipca kiedy to z MMateusiakiem obfociliśmy cały horyzont gdyż gór nie było sensu na siłę wypatrywać

 

34e89760.jpg

 

Tak jak mówiłem dwa posty wyżej, niestety nie udało się połączyć fragmentu z Myszkowem i Górą Grójec. Brakło kilku kadrów <_<

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, udało się. Przedstawiam opisaną panoramę industrialu z Góry św.Doroty z 7 lipca kiedy to z MMateusiakiem obfociliśmy cały horyzont ...

Piękna robota. Nie wiem, czy wiecie jak ta panorama jest bardzo przydatna do opisywania panoramy ... z Szyndzielni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie opis dotychczasowej panoramy z Szyndzielni uważam za nieukończony, ale postanowiłem wrzucić kolejną. Tym razem na północny -wschód, czyli okolice Oświęcimia, Chrzanowa, Trzebini. Ponieważ tych terenów absolutnie nie znam prośba o pomoc w rozszyfrowaniu. Liczę, że Merti, który wskazał mi już szereg obiektów w tym rejonie, znajdzie wiele ciekawych DO.

http://dl.dropbox.co..._300P7_opis.jpg

Niestety nie potrafię połączyć bezszwowo tej panoramy z poprzednią, jeżeli się uda, to je scalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ tych terenów absolutnie nie znam prośba o pomoc w rozszyfrowaniu.

No i tak jak mówiłeś możesz posiłkować się tutaj moją panoramą z GSD oby opisać dwa dosyć odległe obiekty. Pierwszy pojedynczy komin na lewo od napisu "Piaskownia Bukowno (Szczakowa") to ZC nr 5 dąbrowskiego PECu w Olkuszu, a dwa kolejne to ZGH Bolesław w Bukownie ;)

 

Wyedytowałem link do mojej panoramy ponieważ dodałem kilka obiektów o których zapomniałem. I ja również mam tutaj prośbę do znawców wschodniego horyzontu. Nad sosnowieckim osiedlem Pekin obok góry Parszywki widać jakiś odległy komin. Da radę ktoś to zidentyfikować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wolwi. Tak pobieżnie przyjrzałem się tej panorce no i kilka rzeczy można by opisać. Ale po kolei: Przygoń i Wianek - nie no ale z tym to żeś sobie dobrze pofolgował :D Też bym chciał mieć takie 4-setki w Jaworznie. Chrzanów to tak na prawdę Trzebinia. Tam gdzie napisałeś Wianek to po lewej stronie jest biała plama - dał bym głowę że to zamek w Ogrodzieńcu ale nie mam pewności bez sprawdzenia tego w GE. I prośba - podeślij mi tą panorkę bez opisu zanim ją jeszcze nie pomniejszyłeś zaraz jak wyszła ze składaczki na maila mlong@o2.pl, bo chciałbym się nią pobawić na warstwach...

 

>>Virgo, to żaden komin tylko wzniesienie na Warpiu z masztem GSM, u mnie i to jest mój PO :D To co mógł byś poprawić jeszcze to KWK Jaworzno na KWK Sobieski oraz przypisałeś pięciu kominom Huta Szczakowa, a w rzeczywistości to są tylko prawe. Po lewej to dawna Cementownia "Dolomity" w Szczakowej - Pieczyska. Pod G. Galman ten biały kikucik to wieża Kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Płokach - Trzebinia. No i kilka literówek chyba widziałem....

Aha, i ta nowa panorka rzeczywiście jakoś tak świeżo wygląda :dobrze:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie napisałeś Wianek to po lewej stronie jest biała plama - dał bym głowę że to zamek w Ogrodzieńcu ale nie mam pewności bez sprawdzenia tego w GE.

Oj niueeee :naughty:

Dysponujemy teraz taką panoramą Rafała że szybciutko można to zweryfikować że ta biała plama to jakieś śmieszne małe budyneczki. Ogrodzieniec znajduje się tuż na prawo od Koksowni Przyjaźń.

 

 

>>Virgo, to żaden komin tylko wzniesienie na Warpiu z masztem GSM, u mnie i to jest mój PO :D To co mógł byś poprawić jeszcze to KWK Jaworzno na KWK Sobieski oraz przypisałeś pięciu kominom Huta Szczakowa, a w rzeczywistości to są tylko prawe. Po lewej to dawna Cementownia "Dolomity" w Szczakowej - Pieczyska. Pod G. Galman ten biały kikucik to wieża Kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Płokach - Trzebinia. No i kilka literówek chyba widziałem....

Aha, i ta nowa panorka rzeczywiście jakoś tak świeżo wygląda :dobrze:

Bardzo dziękuję za poprawki, za momencik wyedytuję link we właściwym poście :notworthy:

Opisując panoramę posiłkuję się Geoportalem a tam jednak obiekty mają czasem dawno nieaktualne nazwy. Stąd możliwe błędy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem panoramy i przy okazji zmniejszyłem nową panoramę (kierunek NE), tak, aby nie pokrywała się z dotychczasową (kierunek północ - N). Tym samym Góra Janowskiego i najprawdopodobniej szczyt zamku w Ogrodzieńcu znalazł się na panoramie (N).

Dokłada analiza na GE wskazują, że na prawo od Koksowni Przyjaźń na pewno nie znajduje się Góra Janowskiego. Linia prosta wskazuje na pagórki około 403,2-409,6m za Zawierciem. Nic innego nie potrafię tam znaleźć.

Góra Janowskiego znajduje się natomiast za Oświęcimiem ( w sensie azymutu z Szyndzielni). Widoczny tam biały kształt może być:

1. Zamkiem w Ogrodzieńcu (sam szczyt) - najbardziej prawdopodobne, więc taka tezę przyjmuję.

2. Skałkami na szczycie Góry Janowskiego - nie znam tej góry, ale zdjęcia z GE wskazują, że są tam białe skałki.

3. Skałkami na górze Birów - jw.

Na gigapanoramie Rafała z powodu braku odpowiedniego światła, akurat nie nic widać. Jeżeli masz Rafał zdjęcie tego fragmentu z nieco innym oświetleniem, to wrzuć tutaj, albo oceń co tam wystaje.

 

Pod stałymi adresami jest aktualna wersja panoram na północ:

http://dl.dropbox.co...a300P5-opis.jpg

 

i północny-wschód

http://dl.dropbox.co..._300P7_opis.jpg

 

Merti >> Cały plik TIFF panoramy waży około 400MB, nie mam jak tego wrzucić. Pocztą to raczej nie przejdzie. Nie mam też wersji z warstwami, generuję je od razu bez warstw. Mam oczywiście pojedyncze zdjęcia, więc podaj które chcesz dokładniej obejrzeć.

Zdjęcia z hipotetycznym zamkiem w Ogrodzieńcu już obejrzałem kilka razy i raczej nic lepiej niż na panorami tam nie widać.

A to że Chrzanów to jest Trzebinia mnie zaskakuje. Wszystko mi ładnie zaczynało pasować, a tu klops.

Bardzo ciekawe są dwa białe obiekty stojące na prawo i dalej niż Trzebinia. Wyglądają na potężne kominy, chociaż niekoniecznie są to kominy. Co to za miasta/osiedla blisko prawej krawędzi panoramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolwi >> wszystko extra, ale z tym Ogrodzieńcem będę jednak stał przy swoim.

...

 

Swoje symulacje oparłem wyłącznie o Google Earth. GE zwykle nie zawodzi, jest dokładny, może ja robię błąd ale go nie widzę.

Załączam wrzuty ekranów w pełnym ujęciu, gdzie poprowadziłem czerwone linie od Szyndzielni do Wzgórz za Zawierciem i Góry Janowskiego.

Drugi ekran zawiera to samo w zbliżeniu. Zaznaczyłem Koks. Przyjaźń i kościół WNMP w Oświęcimiu, które są dobrymi punktami odniesienia dla przebiegu linii i porównania ze zdjęciem.

Teraz nie wiem, czy pojechałem jak z Przygoniem i Wiankiem ;) Sprawdźcie, bo dla mnie jest OK.

 

PS: Patrząc na Twoje zdjęcie, wydaje się, że nie sfotografowałem jedna samego zamku, tylko Skałę 504m.

post-18139-054419100 1279478505_thumb.png

post-18139-014602300 1279478525_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, to w takim razie co mamy na trasie Twojej lewej linii w GE ? Stodólska Góra w Niegowonicach (434m), G.Okrąglik między Zawierciem a Żerkowicami (454m) oraz G.Zborów w Kroczycach (467m). Wszystkie trzy nie są jednak porośnięte lasem. Skłaniałbym się jednak do tej ostatniej bo jest najwyższa, bo po lewej stronie nieco bliżej widać sporo zabudowań które mogłyby być właśnie Zawierciem no i po trzecie - Zborów jednak solidnie zarósł w ostatnich latach czego na zdjęciach w GE nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się odnieść co do zasadności czy to był zamek w Ogrodzieńcu, a tu widzę, Wolwi, że przyciąłeś trochę zdjęcie z lewa... albo mi się zdaje? Kilka rzeczy dopisałem ale horyzont zostawiam sobie na kiedy indziej, tym bardziej że są już w miarę szczegółowe zdjęcia Rafała.

Szyndzielnia_300P7_opisb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merti >> Ogrodzieniec znalazł się na poprzedniej panoramie (czyli tej, o której dyskutujemy z Vrg - link poniżej). Skróciłem nową, aby nie pokrywały się - podwójna robota z opisywaniem. Dziękuję za super dokładne opisanie okolic Trzebini, Chrzanowa.

 

Vrg >> Wyciągnęłam poważne działo, jak na takie śmieszne górki, w postaci Kashmira. Cudów się nie spodziewałem po danych DEM w tym regionie, ale symulacja wyszła całkiem przekonująco.

 

Zaktualizowana wersja panoramy:

http://dl.dropbox.co...a300P5-opis.jpg

post-18139-054555400 1279526131_thumb.png

post-18139-053252400 1279526152_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z zdecydowanie najwyższą w tamtym rejonie Górą Zborów (na starym mapach rastrowych jako Berkowa). Różnica między skałami w Rzędkowicach a tymi na G.Zborów to dobre 40m!

 

Być może jest to Zborów. Tego już nie potrafię rozstrzygnąć. Opieram się tylko na symulacjach komputerowych, a te nie zastąpią naocznych obserwacji. Może ktoś panoramę w tym kierunku z np. Jaworzna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zainspirowałeś mnie wolwi :) Pech chciał że nie byłem wczoraj na zlocie, za to czaiłem się na najlepszy nocny kadr, no i sczaiłem.... :D

A-hi-noc_opis.jpg

 

A co do tego "drugiego" komina, który zauważył virgo, a jest opisany jako PEC Olkusz ZC5 to to jest Kimberley Clark S.A w Kluczach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.