Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Taka mała ciekawostka

 

Największy dźwig w kraju buduje Stadion Śląski

 

"Kolos waży 700 ton i docelowo będzie miał wysokość prawie 200 metrów."

"Na razie wysokości dźwigu wynosi 96 metrów, ale za kilka miesięcy zostanie powiększona o kolejne elementy."

Ja nie polecam wierzyć tym wszystkim gazetom i znawcom z onetów, rmf'ów i innych portali. Dźwig owszem ma teraz 96m (konfiguracja SWSL 48+48m), po rekonfiguracji będzie owszem bardzo duży ale "tylko" 144m. I tak największym i najcięższym dźwigiem w Polsce nie jest. To jest Demag CC2800-1, wiele już identycznych a nawet i większych pracowało na budowach różnych obiektów w Polsce.

Ale fakt faktem. Tutaj takiego jeszcze nie było. Jest widoczny nawet z Zagłębia. Na pewno również z Dorotki ale jakoś nie ma pogody i jechać mi się nie chce. Ale nawet ode mnie z dachu go widać:

 

1000279copy.jpg

 

I taka jedna fajna fotka z Tauzena z GSD w tle: http://stadionslaski...01011130018.jpg

Jakby co to wiele innych fotek jest na http://stadionslaski.com.pl oraz w wątku o budowie Stadionu Śląskiego na Skyscrapercity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W niedzielę 28.11 br na Magurce nie było warunków obserwacyjnych, Tatry i Mała Fatra w chmurach, w dolinach mgły. Z mgieł jednak wystawały ciekawe rzeczy. Zrobiłem zdjęcia, które wyglądają jak fotomontaż, ale niedowiarkom służę NEF-em :)

Zdjęcie pierwsze: EC II w Bielsku i w EC w Pszczynie (24km).

Zdjęcie drugie El. Łaziska (43 km).

post-18139-096361300 1291061727_thumb.jpg

post-18139-029502000 1291061740_thumb.jpg

Edytowane przez wolwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No nie, te kominy wiszące w powietrzu są niewiarygodne. Wprawdzie - jak już kiedyś przyznałem - nie jestem miłośnikiem industrialu, ale tu trzeba oddać sprawiedliwą cześć Autorowi ;).

Poza tym przyznaję, że pomimo nieindustrialnego gustu, w pamiętną sobotę 13 listopada kropnąłem, wiele się nie namyślając, kilka zdjęć z Szyndzielni, a potem z Magury, w kierunku północnym. Są zbyt rozstrzelone, by złożyć je w panoramę i nie bardzo wiem, co na nich mam. Gdyby ktoś z tamtych terenów zechciał zerknąć na stronę, na którą pomału zacząłem wrzucać materiały z tamtego wyjazdu, to może udało by się podpisać poszczególne obiekty. Na razie jest po prostu "Miasta i przemysł" w widokach z Magury.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z tamtych terenów zechciał zerknąć na stronę, na którą pomału zacząłem wrzucać materiały z tamtego wyjazdu, to może udało by się podpisać poszczególne obiekty. Na razie jest po prostu "Miasta i przemysł" w widokach z Magury.

1. Jezioro Goczałkowickie, EC Pszczyna i w oddali EL Łaziska

2. Po lewej KWK Piast w Bieruniu, po prawej KWK Ziemowit w Lędzinach, wyżej EL Jaworzno III a na horyzoncie Huta Katowice w Dąbrowie Górniczej, której największe osiedla widać po lewej stronie.

3. Centrum wszechświata czyli pogranicza Śląska i Zagłębia - RTCN Kosztowy, Staszic, Nikisz, EC Będzin i w oddali EL Łagisza.

 

To tak na szybciutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merti, Vrg - bardzo Wam dziękuję! Dodałem już podpisy, a dzięki panoramom Wolwiego powinno mi być łatwiej identyfikować obiekty sfotografowane z Szyndzielni.

BTW, nawet nie podejrzewałem, że mam przed oczami centrum wszechświata...

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Będąc na Radhoscie, gdy wszyscy kierowali swoje obiektywy w kierunku południowo-zachodnim ;) ja zrobiłem panoramę na północ.

Co do industrialu, to nie mam zielonego pojęcia, co tam widać.

Słabo widać tereny Polski aczkolwiek rozpoznałem kilka miejscowości na naszym terenie. Widać min. dość dobrze Wodzisław a nawet Radlin z Kop. Marcel. Zauważyłem również osiedla w Boguszowicach w Rybniku. Jak ktoś chce to podeśle mu plik z opisem na prv. Radhost jak widać to super miejsce na foto industrialu ROW jeśli pogoda była by nieco lepsza. I tutaj informacja w Wodzisławiu pojawił się jasno oświetlony punkt w Jedłowniku 50.00'52'' 18.26'15''. Może komuś uda się go złapać.

Edytowane przez Int
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słabo widać tereny Polski aczkolwiek rozpoznałem kilka miejscowości na naszym terenie. Widać min. dość dobrze Wodzisław a nawet Radlin z Kop. Marcel. Zauważyłem również osiedla w Boguszowicach w Rybniku. Jak ktoś chce to podeśle mu plik z opisem na prv. Radhost jak widać to super miejsce na foto industrialu ROW jeśli pogoda była by nieco lepsza. I tutaj informacja w Wodzisławiu pojawił się jasno oświetlony punkt w Jedłowniku 50.00'52'' 18.26'15''. Może komuś uda się go złapać.

 

Bardzo poproszę o opis, szczególnie regionów Wodzisławia i Rybnika. Moja żona jest z Wodzisławia, wiec się ucieszy :) A co to za jasny punkt w Jedłowniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa perspektywa ;)

KLIK

Czy ktoś wie co to za górki wystające na horyzoncie daleko za kominem Huty Katowice?

Piękne ujęcie, ale coś mi tutaj nie pasuje... :g:

Na lewo od komina Huty Ka-ce, a jeszcze dokładniej pomiędzy EL Łagisza a G.św.Doroty widać Wlk.Cisownik, Wlk.Grochowiec oraz Straszakowe Skały. Tu się zgadza.

 

Czy kopalnia na pierwszym planie to KWK Sośnica ? Zakładam że ślepy nie jestem. Jeśli tak, to nie ma takiej możliwości aby komin Azotów wyszedł na prawo od Huty Ka-ce. Gdyby tak było to powinniśmy gdzieś pod kominem Huty dostrzec dosyć spory komin i budynek El ELCHO Chorzów. Zaraz obok niego wyraźny kościółek w Chorzowie Starym na wzgórzu i niżej dwa kominy Huty Pokój. Widzicie na zdjęciu coś takiego ? Ja nie. Bo jest poza kadrem.

Druga rzecz. Dorotka, EC Zabrze i Sośnica są niemalże na jednej linii na zdjęciu. A to jest nierealne.

 

Symulacja z okolic Sośnicy:

Bez tytułu.jpg

 

Aby Azoty wyszły po prawej stronie Huty Ka-ce obserwator musiał znajdować się dużo dalej na północ, lub północny-zachód. Wtedy z kolei nie złapał by się komin EC Zabrze.

Symulacja z okolic Radiostacji:

Bez tytułu2.jpg

 

Wniosek; to zdjęcie to jakiś totalny fake, istna mozaika :szczerbaty:

I tacy wielcy fotografowie, artyści, takie górnolotne komentarze, że kadr nie taki, że kolory do kitu, a ten robi wycinanke w fotoszopie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinno się zgadzać, fotka na pewno zrobiona jest nad lotniskiem w Gliwicach. Akurat zdjęcie które zrobił w stronę Dorotki jest "pustym korytarzem" bez prawie żadnych kominów miedzy Zabrzem a Łagiszą ;)

 

To jak mi wytłumaczysz położenie komina Huty Ka-ce względem Azotów ? Sprawdzałem współrzędne kominów. Pociągnij linię choćby w GE. Nic się nie zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie teraz to widzę :blink:

Wszystko by się zgadzało do Łagiszy, lecz Azoty i Huta ze sobą nie współgrają :huh:

Ale Sośnica, Zabrze i Dorotka są realne w linii prostej jak na tym zdjęciu. Według mnie mógł dokleić samą Hutę Katowice z innego kadru...

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się również sporo nie zgadza na tym zdjęciu :g: ...

 

Pewne na 100% punkty odniesienia:

EC Zabrze - komin 250m,

EC Zabrze - niższe kominy ceglane,

KWK Sośnica,

Dorotka,

El. Łagisza.

 

Niepewny punkt odniesienia:

Komin Azoty Chorzów.

 

Nie zgadza się:

komin pomiędzy niższymi kominami EC Zabrze a Dorotką - nie znalazłem takiego po drodze,

komin Huty Katowice w odniesieniu do komina Azoty Chorzów - jak zauważył Krzysiek VRG nie powninen się pojawić po jego lewej stronie, pytanie czy to na pewno Huta Katowice...

 

Rzadko tak bywa, ale żadne wytłumaczenie mi nie przychodzi do głowy... Zdjęcie nie wygląda na poskładane.

 

Jakieś pomysły?

 

P.S. Nie mogę się od wczoraj zalogować na forum, pomimo trzykrotnej pomyślnej próby odzyskania hasła, wciąż dostaję informację o nieprawidłowym haśle/loginie. Spotkał się ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda na poskładana ? A co powiesz o tych mazach pod KWK Sośnica ? Ten "kwadratowy" las ponad ów kopalnią też mi coś nie pasuje, różne płaszczyzny jakby na siebie nachodziły.

Mogło to zostać złożone z dwóch zdjęć. Jedno z EC Zabrze, Łagiszą, Dorotką i Jurajskim horyzontem, a drugie z Sośnicą i kominem Huty Ka-ce bo ładnie się dymek prezentował.

Ten mały niezydentyfikowany komin to mógłby być któryś z siemianowickich kominów, gdyby zdjęcie było robione z okolic Sośnicy to mógłby wyjść po lewej od Huty. Ale Zabrze byłoby gdzie indziej.

Żal dupsko ściska że tacy ludzie tak w ogóle nazywają siebie fotografami i tak wyniośle o fotografii dyskutują. Nasza dyskusja przy ich wygląda jak pogawędka amatorów. W końcu nie dostrzegamy iż zdjęcie Tatr z Pradziada jest "martwe" bo 90% zdjęcia zajmuje niebo i chmury :rolleyes:

 

ps: z logowanie nigdy tak nie miałem na tym forum. Na innych owszem. Spróbuj na innej przeglądarce albo całkowicie wyczyść ciastka.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, teraz to czuję :)... Czyli mamy po prostu bubel, niechlujnie poskładane zdjęcie to mogło być jedyne wytłumaczenie takich "kwiatków". Nie podejrzewam, by przesunęli Hutę Katowice o jakieś 2 km na północ :szczerbaty: .

 

Dalej nie mogę się zalogować, zarówno na FF jak IE. Występuje to właśnie od wyczyszczenia ciasteczek... Spróbuję jutro w pracy na innym kompie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fotograf" pewnie stwierdził ze nikt nie będzie analizować zdjęcia i zrobił "fake" :szczerbaty:

Pewnie sam nie widział co uchwycił w kadrze ;)

 

PS: Fryta ściągnij Ccleaner

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.