Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie taki temat mam.

Stadion Śląski z daleka. Trzeba ten temat kontynuować póki trwa budowa bo widoczne są dźwigi ponad stadionem ułatwiające zlokalizowanie obiektu na horyzoncie.

Póki co przy stadionie stoi jeszcze 144 metrowy biały kratownicowy Demag CC2800. Widać go gołym okiem z kilkunastu kilometrów.

Symulacja dla kilkunastu szczytowych metrów wysięgnika dają kosmiczne wyniki. Wystarczy podać Górę św.Anny, okolice Czestochowy czy Jurę. O całych Beskidach nie wspomnę bo to jest oczywiste jak plamy na Słońcu.

Ale taka obserwacja nie byłaby prosta. To tak jak dywagacje skąd najdalej widać czubek komina El.Opole ;)

 

Symulacja górnego ringu konstrukcji dachu stadionu ma dużo większy sens. http://www.heywhatst.../?view=BSSI086T

To "tylko" 36 metrów ponad promenadą obiektu ale 49 ponad otaczającym terenem. Wciąż możliwa jest obserwacja z GSA, z kilku miejsc na Jurze, w Jaworznie, na Kostuchnie, większości wysokich hałd jak Skalny czy Czerwionka no i góry, od Beskidów po Pradziada ;)

 

I tu prośba/wyzwanie.

Wolwi >> przy ładnej widoczności może skoczyłbyś się na Dębowca po Stadion Śląski ? ;)

Robert >> na GSA jesteś pewnie raz w tygodniu więc wyceluj lufę gdzie trzeba ;)

 

Stadion mamy już z Siewierskiej (by Fryta) i z Rogoźnika (by Rafał), przydałoby się coś jeszcze odleglejszego ;)

Zachęcam do podjęcia wyzwania, każdy w swojej okolicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki temat mam. Stadion Śląski z daleka.

 

Pomysł jak najbardziej trafny, dla mnie szczególnie, z racji mojej miejscowości zamieszkania :). Pojawia się niestety problem przeszkadzajek, a więc osiedla Tysiąclecia, które zasłania dość poważnie go od południa i południowego zachodu oraz wysokiego wzniesienia na terenie Parku Kultury (tam gdzie znajduje się Planetarium), które zasłania go od południowego wschodu. Potwierdza to moja panorama. Byłem ostatnio na stadionie śląskim i mogę to w pewnym stopniu potwierdzić (z poziomu trybun), natomiast od wschodu, zachodu i północy powinien być widoczny lepiej.

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł - parę dni temu robiłem zdjęcia z 9-ego piętra bloku na sosnowieckim Zagórzu (gdzie mieszkałem) a także z hałdy Skalny, na którą wybrałem się gdyż i ją widać z Sosnowca.

Robione obiektywem Panagor 400mm oraz Tamron 300mm,

z Zagórza ok. 15km, z hałdy Skalny ok. 20km.

Stadion_Slaski_z_halda_Skalny.jpg

Stadion_Slaski_z_Sc_Zagorze.jpg

Stadion_Slaski_z_Sc_Zagorze1.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że jazda na rowerze po górach jest na czasie, wpadł mi więc wczoraj do głowy pomysł, aby wjechać na rowerze na Kiczory w Beskidzie Ślaskim. Pomysł bezsensowny bo rower trzeba było pchać, ale widok z tej góry jest niezły. Lepszy niz z pobliskiego Stożka.

Na zachętę załączam nieco industrialu.

Więcej zdjęć na: https://picasaweb.google.com/117336821916548534619/KiczoryDO?feat=directlink

post-18139-0-31147200-1309441520_thumb.jpg

post-18139-0-21369900-1309441529_thumb.jpg

Edytowane przez wolwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki temat mam.

Stadion Śląski z daleka....

Wolwi >> przy ładnej widoczności może skoczyłbyś się na Dębowca po Stadion Śląski ? ;)

...

 

 

 

Pytasz - masz :) Zdjęcie robione z ul. Skarpowej, trochę niżej niż Dębowiec. Stadionu nie widać, ale wydaje mi się, że widzę zarysy dźwigów. Być może z Dębowca pokaże się korona stadionu.

Sorki za jakość zdjęcia, ale tylko tym dysponuję.

post-18139-0-39387200-1309463487_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w dupe... Demag CC2800 po środku, pomiędzy kominem Azotów i Elcho oraz pomiędzy dwiema Kukurydzami dwa mniejsze AC500. Przecież to tylko "kratki" o grubości kilku metrów :astronom:

Wolwi - przy lepszej widoczności, kiedy powietrze nie będzie tak falować musisz wejść wyżej, korona jest tuż poniżej linii drzew/zabudowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając materiał z Grojecbergu myślę że coś tam w kadrze się złapało. Zdjęcie trochę wyciągane bo było już naprawdę ciemno w tamtym kierunku. Jeśli to nie dźwig to sorki, bo żałuję że nie pojechałem tam z godzinkę wcześniej, bo była by naprawdę niezła panorama GOPu.

dzwig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy z Kopca Wyzwolenia będzie widać, wprawdzie odległość niewielka.

Będzie będzie. Tu już siemianowickie bloki oraz chorzowski park nie powinny samego stadiony zastawiać, jak choćby z Czeladzi czy górki środulskiej - http://www.heywhatst.../?view=BSSI086T

 

vrg - a o co chodzi z tym SSC? :]

No proszę Cię, co to za pytanie ... http://www.skyscrape...26#post80558026 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie będzie. Tu już siemianowickie bloki oraz chorzowski park nie powinny samego stadiony zastawiać, jak choćby z Czeladzi czy górki środulskiej - http://www.heywhatst.../?view=BSSI086T

 

No proszę Cię, co to za pytanie ... http://www.skyscrape...26#post80558026 ;)

 

Aaa fajnie, nie skojarzyłem - myślałem że chodzi o Silesia City Center :)

 

z Hey'a wynika, że z Jaworzna też widać, kojarzę tam jedno miejsce - może się wybiorę tylko ta pogoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa fajnie, nie skojarzyłem - myślałem że chodzi o Silesia City Center :)

 

Silesia City Center = SCC

Skyscrapercity = SSC

 

z Hey'a wynika, że z Jaworzna też widać, kojarzę tam jedno miejsce - może się wybiorę tylko ta pogoda...
Przeciągnij sobie linię do miejsca planowanej obserwacji i zobacz czy nie ma dużych osiedli i/lub wzniesień powyżej 300m bo wtedy może być ciężko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że pogoda do niczego wrzucam parę zdjęć sprzed kilkunastu dni z hałdy Skalny w Łaziskach Górnych.

Punkt obserwacyjny bardzo fajny, na pewno wybiorę się tam jeszcze po Beskidy.

 

Pierwsze zdjęcie: widok z Sosnowca-Zagórza na kominy elektrowni i hałdę, kolejne już z hałdy.

Fotki cropowane od góry (niebo) i trochę podciągnięte.

haldaSkalny_z Sosnowca.JPG

g_sw_Anny_z_haldaSkalny.JPG

g_sw_Doroty_z_haldaSkalny.JPG

gora_Klimont_z_haldaSkalny.JPG

Katowice_z_haldaSkalny1.JPG

Katowice_z_haldaSkalny.JPG

Kopiec_Wyzwolenia_z_haldaSkalny.jpg

Sosnowiec_z_haldaSkalny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loop >> czy na ostatnim zdjęciu z Sosnowcem przypadkiem Góry Janowskiego nie złapałeś ? ;) Poniżej łagodne zbocze Wielkiej Góry w DG. Pasowałyby.

 

Jakieś wzgórze jest ale posiłkując się opisami z panoramy http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=5676 to wygląda że Wielka Góra (muszę się tam kiedyś przejechać) jest bardziej w prawo a góra Janowskiego jeszcze dalej w prawo..

Za to z panoramki wynika i jest na zdjęciu, że widać kościół św. Antoniego na wzgórzu gołonoskim a tam dość często jeżdżę :)

wzg_golonoskie_z_haldaSkalny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wzgórze jest ale posiłkując się opisami z panoramy http://www.dalekieob...acje.eu/?p=5676 to wygląda że Wielka Góra (muszę się tam kiedyś przejechać) jest bardziej w prawo a góra Janowskiego jeszcze dalej w prawo..

No proszę, ten niezidentyfikowany pagór na megapanoramie Benjiego również widnieje, i również nie potrafiliśmy go opisać. Ale Wielką Górę z pamięci trafiłem, szczyt jest nieco dalej w prawo ale innej nazwy te pagury nie posiadają. Swoją drogą wszystko zalesione także nic ciekawego. Natomiast Góra Janowskiego to było lekkie przegięcie faktycznie ;)

 

Tylko dzięki temu, że mam oryginał tej megapanoramy na HDD (~40MB) przy użyciu Udeuschle udało mi się zidentyfikować omawianą górkę i przy okazji kilka sąsiadujących. Ta wyższa na prawo od sosnowieckiej Żylety i EC Będzin to Rzędowa a niższa tuż po lewej to Okrąglik. Obie tuż za Zawierciem. Natomiast na megapanoramie to co podpisaliśmy jako "okolice Myszkowa" to nic innego jak te tajemnicze Rzędkowskie Skały które jak się okazuje łapaliśmy już od dawna na każdym zdjęciu zrobionym z GOPu w kierunku północnym :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Natomiast na megapanoramie to co podpisaliśmy jako "okolice Myszkowa" to nic innego jak te tajemnicze Rzędkowskie Skały...

Krzysiek, w internecie istnieją dwie formy nazwy tych skałek, Rzędkowskie Skały i Rzędkowickie Skały. Poprawna jest jednak na 100% ta druga, ponieważ w pobliżu znajduje się wieś Rzędkowice :flirt:.

Edytowane przez vrg
sorry, przypadkowo kliknąłem edit ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, wg wszystkim map jakie posiadam, przewodników itp poprawne są obie formy. Najczęściej występują w formie Skały Rzędkowickie (od nazwy wsi) albo Rzędkowskie Skały (jakoś tak inaczej).

Nie mniej jednak zamotaliśmy się tak w dwóch tematach że jeszcze Rzędowa (Góra) nam się nawinęła. W każdym bądź razie Darku mówimy o tej samej grupie skał we wsi Rzędkowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mowa o skałkach - poniżej 2 fotki z Dorotki - czy to są skałki w okolicach Niegowonic wraz z kościołem w Niegowonicach?

I przy okazji - na panoramie z Dorotki zaznaczyłem brązowy obiekt (kościół?), a maksymalnie z lewej są te skałki - ktoś wie co to za obiekt?

 

Ok poszukałem i z różnych fotek, które przechowuję wynika że na 2 pierwszych zdjęciach jest kościół św. Bartłomieja we Włodowicach, a za nim Skałki Rzędkowickie..

P1080030.JPG

P1080021.JPG

panorama_Dorotka.jpg

Edytowane przez loopp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loop >> o tych skałkach właśnie od kilku dni cały czas debatujemy między innymi w kontekście zdjęć z Altusa i hałdy Skalny. To są Rzędkowskie Skały (Skały Rzędkowickie) we wsi Rzędkowice a po lewej wieża kościoła we Włodowicach.

Reszta na opisie:

panorama_Dorotka_opis.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loop >> o tych skałkach właśnie od kilku dni cały czas debatujemy między innymi w kontekście zdjęć z Altusa i hałdy Skalny. To są Rzędkowskie Skały (Skały Rzędkowickie) we wsi Rzędkowice a po lewej wieża kościoła we Włodowicach.

Reszta na opisie:

panorama_Dorotka_opis.jpg

 

Dzięki wielkie za opis:) szczególnie te Blanowice mnie interesują a dokładniej widok spod tego kościoła na okolicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jakiś czas temu w Knurowie. Z estakady w ciągu A1 jest ciekawy widok. Szukałem w sumie dźwigów ponad Stadionem Śląskim ale nic poza ostatnimi piętrami Kukurydz nie dostrzegłem. Beskidów nie było widać ale industrialu sporo tam widać. Szału nie ma ale wrzucam jako ciekawostkę: El Halemba i El Jaworzno III - 36.5km

 

 

edit: fota ze starego Kodaka. HS10 chwilowo not available.

100_4471_HDR.jpg

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.