Skocz do zawartości

Sklepowe okazje cenowe - na ile niebezpieczne


ekolog

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi po głowie (jak coś wpadnie w grudniu $ [ oby B) ]) ewentualny zakup dobrej (w stosunku do ceny i w ogóle) lornetki

ale trochę się dziwię takim okazjom cenowym jak te "of Celestron SkyMaster 20x80"

w testach ona wypada dobrze i opłacalnie ale czemu taka tania tam {SKLEPY!!?!!} (po 699zł)

 

http://www.lordfoto.istore.pl/sklep,2280,,,03,ceneo,pl-pln,689161,0.html

http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,9627s

 

czy w tych (lub podobnych) "sklepach":

 

1) dłuuugo się czeka po wpłacie {może wiecznie :angry:}

2) lekko wybrakowana

3) bez dodatkowych akcesoriów umożliwiających łatwe zamocowanie do statywów

 

a przy okazji dwa pytanka

 

I. wielokrotnie wspominany "żuraw" - czy do tej lornetki istnieje na rynku jakiś od razu gotowy model

(bez poxyliny, wiertarki itp). A (pomijając akurat tę lortnetkę) - dlaczego w DO i teleskopy.net nie widzę w ofercie "żurwii" do lornetek - jak je szukać/rozpoznać ?

 

II. {z innej beczki} nie mogę logować się tu z internet explorer (spod Visty) lecz muszę firefoxem który programowo zwalczam (nieważne czemu - coś w stylu "zakazano mi") co ustawić jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep fotozakupy.pl to "dobry sklep", robiłem tam zakupy chyba trzy razy i wszystko jest tak jak być powinno, a na przesyłki kurierskie czekałem max 3 dni. Oczywiście nim coś kupisz wyślij do nich zapytanie "czy dany towar jest dostępny od ręki lub ile na niego trzeba czekać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I. wielokrotnie wspominany "żuraw" - czy do tej lornetki istnieje na rynku jakiś od razu gotowy model

(bez poxyliny, wiertarki itp). A (pomijając akurat tę lortnetkę) - dlaczego w DO i teleskopy.net nie widzę w ofercie "żurwii" do lornetek - jak je szukać/rozpoznać ?

Żuraw na statywie jest w tej chwili dostępny w Astrokraku. Całkiem niedawno widziałem go także w sklepie Teleskopy.pl w Warszawie, lecz dziś nie widzę oferty (pewnie chwilowo). Co zrobić, by taki żuraw był naprawdę wygodny, opisałem tu i tu.

Przy okazji, mam do Ciebie wielką prośbę: piszesz ciekawe rzeczy, przyłóż trochę starań, bym mógł je rozumieć czytając (odrobina staranności w pisaniu).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ja się podłączę i zapytam na ile bezpieczne (poza zaufaniem do sklepu fotozakupy.pl) jest zamawianie teleskopu przez internet i sprowadzenia go kurierem. Czy macie związane z tym doświadczenia? bo wiadomo jak kurierzy potrafią się obchodzić z delikatnymi paczkami ;/ boję się trochę że teleskop dojdzie w kawałkach i zamiast zaoszczędzić to będę miał więcej problemów z reklamowaniem uszkodzonego sprzętu...

zamówić czy odebrać osobiście w delcie(drożej ;/) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wysyłką ze sklepów internetowych nigdy ie miałem najmniejszych problemów choć przesyłałem nawet zwierciadła. Przesyłki od osób indywidualnych też raczej były dobrze zabezpieczone ale raz kupiłem MAK-a na EQ3-2 przez allezło i wszystko było po prostu wrzucone do pudła bez zabezpieczenia (głowica, przeciwwagi, pręt) jedynie teleskop był owinięty w folię bąbelkową. Montaż jest straszliwie poobijany. Jakimś cudem teleskop wygląda przyzwoicie mimo, że wszystko swobodnie latało w środku :unsure:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ja się podłączę i zapytam na ile bezpieczne (poza zaufaniem do sklepu fotozakupy.pl) jest zamawianie teleskopu przez internet i sprowadzenia go kurierem. Czy macie związane z tym doświadczenia? bo wiadomo jak kurierzy potrafią się obchodzić z delikatnymi paczkami ;/ boję się trochę że teleskop dojdzie w kawałkach i zamiast zaoszczędzić to będę miał więcej problemów z reklamowaniem uszkodzonego sprzętu...

zamówić czy odebrać osobiście w delcie(drożej ;/) ?

 

Jeśli chodzi o Delta Optical to możesz być w 100% spokojny. Paczki są świetnie zabezpieczone a teleskopy są pakowane w wielkie pudła z ogromnym wypełnieniem z pianki także ryzyko uszkodzenia jest bardzo znikome.

Poza tym zawsze masz wysyłkę z opcją bezpiecznie także kurierzy bardziej uważają na takie paczki.

Podobnie jeśli chodzi o forum to większość paczek jest dobrze zabezpieczona, bo ludzie zdają sobie sprawę z delikatności rzeczy astro i z niedelikatności Poczty Polskiej :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micahłk24 delta astrozakupy teleskopy.net astrokrak i chyba teleskopy.pl to zaufane źródła zakupu, pakują pożądnie i wysyłają bezpiecznie i wszystko dochodzi cało a ceny które są na ich stronach są aktualne. natomiast takie sklepy jak bazarek.pl itp i pochodne które w swojej ofercie maja teleskopy często mają nieaktualne ceny. widzisz 500zł kurier przychodzi i woła 600zł. w sumie w polskim prawie jest tak że płacisz za towar taką cene jaka jest na półce (tu dana strona www) więc nie powinno Cie to obchodzić i zapłacić 500 no ale kurier ma świstek na 600 i nie przyjmie 500 a w tedy byś musiał się kłucić z sprzedajacym i być może sądzić. dla tego nie radze kupować tam sprzętów, i tak byś wygrał sprawe ale ile to zachoduu. lepiej sprawa wygląda jak kupujesz w sklepie takim normalnym i widzisz cene 500 zł a sprzedawca woła 600 bo to 500 to promocja swiateczna, ale to pic na wode bo płacisz tyle co na półce stoi, cena to forma prawna wiażaca Ciebie i sprzedawce który musi sie z tego wywiazac:) dla tego sklepy deltaoptical astrokrak astrozakupy teleskopy.net i teleskopy.pl są sklepami zaufanymi z aktualnymi cenami, odradzam wszelkie bazarki.pl militarie.pl itd

 

pozdrawiam:)

Edytowane przez pyrek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zawsze masz wysyłkę z opcją bezpiecznie także kurierzy bardziej uważają na takie paczki.

Podobnie jeśli chodzi o forum to większość paczek jest dobrze zabezpieczona, bo ludzie zdają sobie sprawę z delikatności rzeczy astro i z niedelikatności Poczty Polskiej :szczerbaty:

taaa uważają... chyba nie widziałeś jak kurierzy w piłke grają na pace hehehe i nie patrza co i jak

co do niedelikatności poczty to wysyłałem nie raz nie tylko tuby OTA ale też laptopy itp delikatne sprzęty i nigdy nic sie nie stało

Tak, że to sa tylko mity i szystko zależy jak zapakujesz, a sklepy tu wymienione bardzo dobrze to robią i nie ma czego sie obawiać, poza tym możesz zawsze sprawdzić stan towaru i kurier nie ma prawa tego ci zabronic- jak cos jest uszkodzone to spisujesz z nim protokół straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...większość paczek jest dobrze zabezpieczona, bo ludzie zdają sobie sprawę z delikatności rzeczy astro i z niedelikatności Poczty Polskiej :szczerbaty:

Mam zupełnie inną opinię na temat Poczty Polskiej niż Ty. Kilka razy korzystałem z jej usług, przy przesyłaniu sprzętu optycznego i zawsze wszystko przychodziło do adresata terminowo i w bardzo dobrym stanie. Natomiast niemile wspominam usługi dwóch firm kurierskich. Na przesyłkę jednej z nich czekałem cztery dni, choć miała być dostarczona nazajutrz /kurier próbował mi wmówić, że przez trzy dni nikogo nie było w domu/. Natomiast kurier drugiej firmy bezprawnie pobrał od adresata opłatę za przesyłkę, pomimo uiszczenia tej opłaty przeze mnie. Nie zostawił pokwitowania i później wypierał się, że tę opłatę zażądał i pobrał...typowy oszust.

A wniosek jest chyba taki, że nie należy generalizować, bo nieuczciwi pracownicy mogą znaleźć się w każdej firmie. Inna sprawa, że przesyłając coś cennego Pocztą Polską, należy korzystać z przesyłek wartościowych z zadeklarowaną wartością. Taka przesyłka jest odpowiednio zabezpieczona i nikt nie będzie ryzykował, aby zajrzeć do środka...chyba, że chce stracić pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zupełnie inną opinię na temat Poczty Polskiej niż Ty. Kilka razy korzystałem z jej usług, przy przesyłaniu sprzętu optycznego i zawsze wszystko przychodziło do adresata terminowo i w bardzo dobrym stanie.

 

Ok. W 95% przypadków wszystko jest w porządku. Natomiast ja miałem ostatnio jeden nieprzyjemny przypadek z PP. Przysłali mi ekspres do kawy z pęknięta obudową - uszkodzenie powstało w trakcie transportu pomimo dobrego zabezpieczenia towaru (styropian). I o dziwo była to paczka ubezpieczona :mellow: Wole nie myśleć co się z nią działo w transporcie. Dlatego polecam zawsze otwierać przesyłki i sprawdzać zawartość niezależnie czy jest to PP czy inny kurier.

 

 

A wniosek jest chyba taki, że nie należygeneralizować, bo nieuczciwi pracownicy mogą znaleźć się w każdejfirmie.

 

Oczywiście :) Ale i tak najważniejsze jest "pancerne" zabezpieczenie dla paczek.

 

taaa uważają... chyba nie widziałeś jak kurierzy w piłke grają na pace hehehe i nie patrza co i jak

codo niedelikatności poczty to wysyłałem nie raz nie tylko tuby OTA aleteż laptopy itp delikatne sprzęty i nigdy nic sie nie stało

 

No widzisz. A ja miałem dokładnie przeciwną sytuację. Poczta Polska mi podpadła a firmy kurierskie nie.

Czyli patrz wyżej -> zabezpieczać, zabezpieczać i jeszcze raz zabezpieczać :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podczepiam się pod wątek, bo sam stoję przed wyborem budżetowej lornetki 70/80 mm i niedawno zauważyłem te "okazje" cenowe - skymaster 15x70 za 375 zł i skymaster 20x80 za 549 zł.

O tej pierwszej wiem sporo, za to drugi model został ... hmmm... "odświeżony" :blink: i od razu widać cięcia względem oryginału - nowa plastikowa obudowa (podobna do tej 15x70) i blisko 1 kg mniejsza waga.

Mogę się domyślać, że zmiany nie wyszły jej na dobre, biorąc pod uwagę solidność konstrukcji, ale co z optyką? Czy ktoś miał z nią styczność i może się wypowiedzieć na ten temat?

Edytowane przez tater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.