Skocz do zawartości

m42


m_jq2ak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Wimmer za wprowadzenie na zlocie :Beer:.

Nie wyszło, do końca tak jak chciałem ... Poza tym poczekam, aż po oczach nie będzie mi świecił księżyc.

Po kilku minutach stwierdziłem, że jednak pójdę po stołek :szczerbaty:

Oświetlenie raczej na kokpit niż na czole.

Rzeczywiście trzeba bardzo uważać, lekko tylko używając ołówka bo kapitalnie odwzorowuje, nawet to czego nie ma :)

Muszę kupić lepszą gumkę. I bardziej odpowiedni papier. Jaka jest najlepsza technika korektorowania ?!

Obróbka kiepska, ale za to szkic jeszcze ciepły :)

m42p1.jpg

 

pozdrawiam, połamania ołówka ;)

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zbieg okoliczności! Ja dzisiaj także skierowałem teleskop na M42 i nawet myślałem o naszej rozmowie na zlocie o tym, aby czasem dać jej większego powera. :Beer:

 

Twój szkic wygląda naprawdę świetnie. Jestem pod wrażeniem. A co do walki z ołówkiem i gumką: Najlepiej szkicować na bloku technicznym, miękkim ołówkiem i zaopatrzyć się w dobrej jakości gumkę. Taką miękką i szarą, która świetnie ściąga ołówek i nie rozmazuje się przy tym.

 

Korzystając z okazji chciałem pozdrowić wszystkich znajomych :D oraz dorzucić moją miejską M42. Słabiutko się prezentuje przy Twojej, ale takie to uroki miasta.

SCT 5" + SW SWA58 9mm + UHC-S

pozdrawiam

 

m42a.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę muszę zmienić papier, ołówek się mazał pod wpływem gumki ... Miękka szara :szczerbaty: hmm gdzieś taką miałem :)

Muszę popracować nad delikatnym nanoszeniem, ołówkiem, mazanek :)

Zerkanie jest kapitalną metodą (a ile się namęczyłem z ustawianiem oka), na wyłapanie szczegółów, ale nie potrafię ich oddać tak jak widzę. Czeka mnie sporo nauki. Muszę przyznać, że dużo bardziej, szkicując, wyłapuje się szczegóły, oraz następuje kapitalna projekcja w mózgu ... Polecam.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle wygląda. Bardzo realnie jako miniaturka. Po powiększeniu dużo traci ze swego uroku.

Szkic Wimmer dokładnie odwrotnie. Lepiej w powiększeniu.

Czekam na następne obiekty.

Nad ranem jeszcze nie ma Księżyca a Panna, Lew, Herkules a nawet Skorpion widoczne dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m_jq2ak,

 

Mnie się twój szkic podoba jako miniaturka. Jako wielki obrazek wygląda znacznie gorzej. To raczej chodzi o technikę kreski/mazów niż o rozdzielczość samego obrazka.

 

Dobrych warunków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wrzucę jeszcze jedną M42. Chyba ostatnią w tym roku. Nieco z bliższa.

Szkic wykonany podczas wczorajszej nocki na Tąpadłach. Szczegóły w ramkach.

 

m42b.jpg

 

A jako ciekawostkę wkleję jeszcze zdjęcie mojego oszronionego szkicownika :)

 

Zdjęcie0075.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! To je dobre!

Szczególnie, jak się odejdzie od monitora na 2-3 metry, wtedy mgiełka z gwiazdkami gra szczególnie ładnie smile.gif

 

Chyba ostatnią w tym roku

Olo, skąd ten pesymizm? Na pewno na jesieni trafi się jakaś bezchmurna noc :D

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! To je dobre!

Szczególnie, jak się odejdzie od monitora na 2-3 metry, wtedy mgiełka z gwiazdkami gra szczególnie ładnie smile.gif

 

 

Olo, skąd ten pesymizm? Na pewno na jesieni trafi się jakaś bezchmurna noc :D

 

Tak, tak. Zawsze radzę, aby szkice oglądać z minimum 1,5 metra. A nie 20cm od monitora :szczerbaty:

 

Ojej. Nie pomyślałem, że jesienią też będę miał szanse :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.