Skocz do zawartości

Warszawskie trolle, jedziemy coś polukać?


GuMoWy

Rekomendowane odpowiedzi

...Janko, zrobiłbyś podpisy nickami :>

Spróbuję z pomocą Waszą, nieba i mlodzieży.

Przyślijcie na PW miejsca swoje (i towarzyszy / towarzyszek) w szeregu, licząc od lewej do prawej, żebyśmy nie pomylili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chętnie. Czekam tylko na sygnał do wyjazdu. A czy byśmy jechali tam aż na wał, czy może na przedpola Sikor, duża jest różnica w zaświetleniu?bo mi na oko adepta wydaje się raczej znikoma a oszczędza się trochę na czasie dojazdu i na zawieszeniu auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Trole (i sympatycy :lol: ), z racji marnej, typowo butelkowej pogody, spotkajmy się gdzieś. Może jak zwykle w "Arkadii" w knajpce "Hammurabi"? Można coś zjeść i wypić. Ci co byli - wiedzą. Proponuję przyszły piątek (8.10) o 19. Jeśli ktoś ma inne propozycje - proszę bardzo. Dobrze byłoby, gdybyście potwierdzili obecność. Zaklepałbym stolik. W piątek, z marszu raczej trudno znaleźć tam miejsce. Gdyby pogoda dopisała, zamienimy knajpkę na Sikory.

Z trolowym pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim!Jestem wiernym acz milczącym czytelnikiem.Odzywam się po raz pierwszy skuszony prognozą pogody na dzisiaj. Wg pogodynki i innych serwisów wieczór i noc mają być pogodne :yahoo: , więc pomyślałem o dzisiejszym wspólnym wyjeździe do Sikor.Jednak przeczytałem w którymś z tematów, że umawiacie się zazwyczaj telefonicznie na wyjazdy.W związku z tym mam prośbę o jakąś wiadomość na forum czy ktoś dzisiaj się wybiera czy też nie i czy zabierzecie prawiczka ze sobą. Wziąłbym ewentualnie żonę(własną!) i dużo dzieci( trzy sztuki). Aha... zapomniałbym... zabiorę również Oriona XT 8" i Swana 33.Co Wy na to ???

 

 

Pzdr Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nikogo nie chcę martwić, ale prognozy są świetne (tfu,tfu, odpukać). W sobotę (lub w piątek, zależnie od rozwoju sytuacji) wybieram się do lasów za Otwock celem wypróbowania nowej miejscówki. Za dnia wyglądała genialnie - rozległa poręba na wzgórzu, w lasach na południowy wschód od Warszawy. Żadnych zabudowań, żadnych tras komunikacyjnych. Kto chętny? :astronom::astro:

 

Edit:

poprawiłem na "południowy wschód", ha, ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę nie było żadnego odzewu na moją propozycję, więc spakowałem swój dobytek i pojechałem 42 km. z Żoliborza do Przyborowic (52.544821,20.500896) . Kto nie był niech żałuje...Niebo dochodziło do 6,5 mag, Andromeda widoczna gołym okiem, Wieszak również. Wiatru nie było, łuna znad Warszawy sięgała na południu do ok. 30*, a poza tym widoki prawie nieograniczone. Jedynie kilkanaście oddalonych drzewek troszkę zawęża horyzont i przy chałupie oddalonej ok. 300 m są trzy latarnie gaszone punktualnie o 23:00. Na północy niewielka łuna znad Płońska nie przeszkadzała mi w ogóle, bo skupiłem się na zenicie. Chciałbym Was namówić na wypróbowanie tej miejscówki w piątek lub sobotę ze względu na prognozy. Za tym miejscem przemawia ograniczona w niewielkim stopniu widoczność, rzut beretem od Warszawy, ok. hektara na rozstawienie teleskopów i pozostawienie samochodów, niebo osiągające 6,5 mag(prawie Bieszczady :D . To jest teren kopalni piasku nie działającej w godzinach nocnych. Teren jest otwarty, w żaden sposób niezabezpieczony, stróża nocnego także nie uświadczysz. Nic, tylko przyjeżdżac i delektować się widokami :astronom: .

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.