Skocz do zawartości

Nowa lornetka Vixena 10x50 i pole widzenia 8,5° ?


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Vixen zaprezentował nową lornetkę Vixen Optics Super Wide Ascot 10x50

i jak podają materiały reklamowe, jej pole widzenia wynosi 8,5°

co przy takim powiększeniu oznacza pole widzenia okularów aż 85°

 

Vixen-Ascot.jpg

 

kosztuje 179$, a więcej parametrów można znaleźć tu: http://www.vixenoptics.com/binoculars/ascot.html

 

tylko że poprzednia lornetka tej serii, mająca FOV 6,5° na optycznych.pl miała bardzo nędzne oceny i ciągnęła się w ogonie rankingu

bardzo jestem ciekaw jak w tym modelu, ile z tego ogromnego pola będzie nadawało się do użytku

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być złym prorokiem, ale cena mówi chyba sama za siebie... :(

Mam nadzieje, że nie zacznie się teraz "wyścig szczurów" w kategorii - która lornetka ma szersze pole widzenia... Coś a'la wyścig na megapixele w kamerach... :unsure:

 

P.S.

 

W specyfikacji jest coś ciekawego:

 

- Prism: BaK4 + Mirror

 

Co to za lustro???? :blink:

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że nie zacznie się teraz "wyścig szczurów" w kategorii - która lornetka ma szersze pole widzenia... Coś a'la wyścig na megapixele w kamerach... :unsure:

a ja mam nadzieję że się zacznie!

przecież lornetek o szerokim polu jest tak mało... nikomu nie chce się wychylać, tylko tłuką ciagle te same modele :(

niech ktoś wreszcie zrobi ten krok, na który kiedyś zdecydował się nagler w branży okularów :)

 

ale co do tego konkretnego modelu to tez nie licze na cuda... wiadomo że cena o czymś świadczy.

gdzieś już widziałem (w opisie, nie na żywo) stosowanie luster zamiast pryzmatów i chodziło niestety o ekonomię koszem jakości.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wspaniale wygląda na papierze, ale pamiętajmy, ze...

 

http://forum.astropolis.pl/topic/35090-fov-wg-producenta-lornetki-i-prawdziwe-jej-pole-nikon-vixen-wo-fujinon/

 

Jeżeli ER nie będzie też krótsze niż to z danych producenta czyli 7mm :flirt: to jeszcze nie wejdziemy do lornetki :rofl:

No ale coż. Coś kosztem czegoś. Ja to widze tak. Jeżęli FOV będzie wynosiło 8*, apparent FOV 80* to będzie to lornetka, która zdeklasuje lidletkę. Relacja Cena/Jakość to dopiero w teście porównawczym bo na razie nie ma sie czym podniecać.

Edytowane przez uprightbassmatt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne...

 

ta lornetka nie jest nowa, była już u innych "producentów", np. Bresser SWA 10x50 (super wide angle) i na CN ocena jej przydatności w astronomii wypadła raczej słabo

 

nawiązanie do lidletki/optyczne było strzałem w 10, bo...

True aperture, using Glenn's flashlight test, is 46mm to 46.5mm (not quite circular).

 

jeżeli kogoś to nie zraża to jest do kupienia od zaraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za wyścig gdzie meta czyli 360* jest tak blisko i jest jednoznacznie określona...

 

:rofl:

 

...ważne że będzie to kolejna klasa ciekawych produktów i tanich.

 

Takich jak np teleskopy marki Opticon czy Vega z super wypaśnym powiększeniem x675, lub "znana i ceniona" lornetka "renomowanej" firmy GALILEO o polu własnym okularów 168 stopni :szczerbaty:

 

Jeśli się sprawdzi w boju pojawią się pewnie ich znacznie droższe typowo astronomiczne wersje.

 

Jakoś takie potęgi jak Swarovski, Fujinon, Nikon i inni nie produkuja takich wypaśnych lornetek z tak wypaśnym polem, ciekawe dlaczego??? :rolleyes:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany boskie, nie zwróciłem uwagi że to ma 7mm odstępu źrenicy.

 

Natomiast meta wcale nie musi być na 360 stopniach, bo na pewno pojawią się, albo już są lornetki, które to 360 pokażą dwa razy i to kosztem jedynie lekkiego bólu głowy.

 

Jakoś takie potęgi jak Swarovski, Fujinon, Nikon i inni nie produkuja takich wypaśnych lornetek z tak wypaśnym polem, ciekawe dlaczego??? :rolleyes:

 

Bo mają kłopoty finansowe i bardzo ścieli wydatki na badania, rynek zdominowany przez Lidletkę, Galileo, i rosyjskich producentów, tak znanych i bogatych, że nawet nie potrzebują marki by sprzedawać lornetki. Po co mi jakiś Fujinon 10x50 gdy mogę z ręki obserwować pasy na Jowiszu w powiększeniu 90x albo cieszyć się superszerokim polem za niewielkie pieniądze? Jedyna firma, która sprawę szybko zrozumiała, to Takahashi która w miarę szybko wycofała tą swoją głupią lornetkę wysmarowaną gwiazdozbiorami. Cena tego ustrojstwa była skandaliczna, choć wszyscy wiedzą, że w sklepach z minerałami można kupić sieczkę fluorytową za 2 PLn za 10 kamyków, więc reklamowanie, że powłoki są z tego materiału jest śmieszne w czasach gdy uczciwi Rosjanie za grosze wkładają w powłoki Rubin. Nawet na opakowaniach te niby prestiżowe firmy oszczędzają, co to za prestiż, jak Nikon lornetki pakuje w jakiś pikowany drelich czy inny brezent a prawie każda Chińska lornetka jaką widziałem dostarczana jest w pancernej skrzynce zamykanej na kluczyk. Jedyny problem przy zakupie lornetki w chwili obecnej może być taki, jeśli wierzyć sprzedawcom z allegro, to że kultowa lidletka jest praktycznie nie do dostania, bo cały towar rozchodzi się jeszcze zanim dotrze do sklepowych pólek, trzeba więc albo mieć szczęście, ablo układy w Lidlu (najlepiej jedno i drugie) by ją dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś takie potęgi jak Swarovski, Fujinon, Nikon i inni nie produkuja takich wypaśnych lornetek z tak wypaśnym polem, ciekawe dlaczego??? :rolleyes:

 

Bo zrobienie tego na wysokim poziomie z zachowaniem innych parametrów optycznych na równie wysokim poziomie jest niemożliwe bądź kosmicznie kosztowne a ponieważ żyjemy w świecie zalewu taniej tandety nikt nie będzie się namyślał nawet 1/2 sek. czy byłoby to opłacalne i celowe. :g:

 

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.