Skocz do zawartości

The Pinwheel Galaxy z CT8


jcbo

Rekomendowane odpowiedzi

Po dograniu wszystkich elementów przyszedł czas na pierwszą fotkę DS z CT8.

Wprawdzie przy świecącym księżycu :szczerbaty: i wiejącym wietrze, który spowodował że 1/3 materiału trafiła do kosza, ale ileż można czekać na dogodne warunki :).

Najsłabszym elementem w tym zestawieniu jest oryginalny wyciąg Orion UK, pod ciężarem SBIG niestety już się gnie, co wymagało kilku zbiegów konfiguracyjnych które doprowadziły w końcu do plaskiego pola w i tak niewielkim kadrze, co jak narazie oddaliło znacznie potrzebę jego wymiany.

Parametry:

CT8 NEQ6 ST-2000XCM

IDAS LPS, PARACORR UNIVERSAL-który zwiększył ogniskową do 1035mm :no:

9X300s,14X600s

M101_ML.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mocno odszumione, jak na mój gust - galaktyka wyprana z detali struktury. Wbrew pozorom to trudny obiekt, jeżeli chce sie uchwycić słabsze ramiona galaktyki oraz subtelną kolorystykę ( zazwyczaj wali po oczach niebieskim).

Ja na nim z moim Atikiem na razie poległem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dopiero co znalazłem Twoje zdjęcie na innych forach, wracam i tu tez jest.

Jak tam Robo?

Ja póki co jestem "salowym" w domu i jestem nieco uziemiony astronomicznie, a to z powodu narodzin dziedzica ;-) Nawet dziś żonie kupiłem bezprzewodowy dzwonek żeby łatwo mogła mnie zawołać... (i to działa!).

Do tego miejscowe ch@my włamały mi się do Odysei niszcząc drzwi i nic nie wynosząc z pustego obserwatorium. Teraz to już tylko czekam aż to podpalą... Dlaczego jak jest fajne niebo, to ludzie muszą to w jakiś sposób popsuć?

 

Cieszę się że udało Ci się coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mocno odszumione, jak na mój gust - galaktyka wyprana z detali struktury. Wbrew pozorom to trudny obiekt, jeżeli chce sie uchwycić słabsze ramiona galaktyki oraz subtelną kolorystykę ( zazwyczaj wali po oczach niebieskim).

Ja na nim z moim Atikiem na razie poległem.

 

Racja, za mało materiału i warunki nieodpowiednie aby sensownie ponegocjować z szumem przy kolorowej kamerze z miasta, a i obróbka to jeszcze nie jest moja mocna strona.

Edytowane przez jcbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dopiero co znalazłem Twoje zdjęcie na innych forach, wracam i tu tez jest.

Jak tam Robo?

Ja póki co jestem "salowym" w domu i jestem nieco uziemiony astronomicznie, a to z powodu narodzin dziedzica ;-) Nawet dziś żonie kupiłem bezprzewodowy dzwonek żeby łatwo mogła mnie zawołać... (i to działa!).

Do tego miejscowe ch@my włamały mi się do Odysei niszcząc drzwi i nic nie wynosząc z pustego obserwatorium. Teraz to już tylko czekam aż to podpalą... Dlaczego jak jest fajne niebo, to ludzie muszą to w jakiś sposób popsuć?

 

Cieszę się że udało Ci się coś zrobić.

 

W końcu się udało :rolleyes:

Robo działa super, po Twoich radach z ustawieniami tuba przestała odgrywać arie przy zmianach położenia wyciągu.

Gratuluje nowych obowiązków i czekam na Twoje pierwsze fotki, które pokażą pewnie dopiero tak naprawdę potencjał tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem XCM jakis czas. Przy filtrze IDAS LP trzeba brac poprawke na niebieski kolor i wrecz go korygowac w programie graficznym.

Mialem obrazy wpadajace w niebieski gry go stosowalem.

Niestety to heurystyka i w sieci nie znalazlem innych wskazowek jak konkretnie balansowac taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem XCM jakis czas. Przy filtrze IDAS LP trzeba brac poprawke na niebieski kolor i wrecz go korygowac w programie graficznym.

Mialem obrazy wpadajace w niebieski gry go stosowalem.

Niestety to heurystyka i w sieci nie znalazlem innych wskazowek jak konkretnie balansowac taki zestaw.

 

 

Nawet to był ten sam egzeplarz XCM ;)

Dzięki Marcin za rady, moje zamiłowanie do niebieskiego powoduje że nie tylko go nie ograniczam ale nawet uwydatniam :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.