Skocz do zawartości

Moja chatka :P


Szymek_O

Rekomendowane odpowiedzi

gratulacje decyzji

 

...

Jutro zaczynam posadawianie podwójnych bloczków, i tu pytanie czy po trzy bloczki na każdą ścianę wystarczą czy jeszcze potrzebuje jakiegoś wzmocnienia wewnątrz obserwatorium czyli pod podłoga?

...

 

ale to może napisz coś więcej o konstrukcji obserwatorium, trudno tak doradzać, nie wiedząc co na tych bloczkach będzie stało

 

jest to domek "prefabrykat" złożyć i gotowe

może daj jakiegoś linka, wtedy coś będzie wiadomo więcej

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje decyzji

 

 

 

ale to może napisz coś więcej o konstrukcji obserwatorium, trudno tak doradzać, nie wiedząc co na tych bloczkach będzie stało

 

 

może daj jakiegoś linka, wtedy coś będzie wiadomo więcej

 

Domek wykonany na wzór warbitowskiego at-12:P, nie zdecydowałem się na jego zakup ze względu na zbyt duży koszt transportu - ponad 1000zł, więc zleciłem firmie która jest w miarę "blisko" mnie wykonanie domku a raczej materiałów na domek.

Edytowane przez Szymek Ozimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zrób tak jak Adam: http://forum.astropolis.pl/topic/21373-obserwatorium-dziennik-budowy-by-jesion/page__p__290303#entry290303

i jak masz grunt piaszczysty to daj po 3 na ścianę, a jak masz glinę to 4

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jakie koszty przewidujesz na gotowo?

 

Adamo,

Domek kosztował mnie 3100zł, suwnice i wózki 1000zł do tego cement, elektryka, bloczki it itd gdzieś pewnie też koło 1000zł czyli w sumie koło 5000zł + 1000zł na nieprzewidziane koszty :read:

Edytowane przez Szymek Ozimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to taniocha.

Ja robiłem sam wszystko od podstaw.

Zaczynając od betonowania kloców i piera skończywszy na elektryce i elektronice i wyszło mnie 9000tyś z kawałkiem.

Masz jakieś fotki tych domków?

 

oto moja robota.

obserwatorium.JPG

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to taniocha.

Ja robiłem sam wszystko od podstaw.

Zaczynając od betonowania kloców i piera skończywszy na elektryce i elektronice i wyszło mnie 9000tyś z kawałkiem.

Masz jakieś fotki tych domków?

 

oto moja robota.

 

No jest to domek na zamówienie indywidualne, bo chciałem 3x3m i dodatkowo z belkami pod szyny więc nie mam fotki gotowego domku ale będzie to coś na wygląd Twojego czy Warbita at-12.

 

Dziś wykopałem wykop pod pier wraz ze stopą no i zamiast bloczków zaleje pecki, więc zrobiłem otwory świdrem 25cm na głębokość 1m, i jutro z rana będę walczył ze spawaniem zbrojenia na słup i stopę, oraz zalaniem całości by mieć przygotowane wszystko jak najszybciej na konstrukcję, adapterem na pier się nie przejmuję na razie, wszystko zrobię później na bazie kotew chemicznych, już na spokojnie przy wykańczaniu całości.

Jutro zrobię jakieś fotki canonem i tu wrzucę.

 

P.S. Adamo wsytępowałes o pozwolenie na budowę? :szczerbaty: Bo ja zrobiłem zgłoszenie w Starostwie, z tym, że w tym przypadku nawet ono nie pomoże uniknąć kary:P, bo obserwatorium będzie związane z gruntem na stałe za pomocą "fundamentów"

Edytowane przez Szymek Ozimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci fundament? Będziesz lał posadzkę? Będzie Ci zimą się podłoga szroniła jak temperatura skoczy powyżej zera. Po co Lać tyle betonu?

 

Nie oczywiście, że nie. Porobiłem świdrem o średnicy 25cm metrowe dziury i w nich zaleje po jednym płaskowniku by połapać konstrukcje domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest zonk bo niestety pomimo zachowanej powierzchni, jeżeli zalejesz fundamenty to jest to już trwałe złączenie z gruntem i podlega pozwoleniu na budowę

Niestety :rolleyes: Adam ma rację.

Nie ma związku potrzeba fundamentowania danego obiektu z wydawaniem pozwoleń na budowę.

Teoretycznie jak masz badania geologiczne możesz na zgłoszenie wykonać nawet kilka kondygnacji podziemnych byle obiekt nie przekaczał 25 m2 powierzchni zabudowy ( w dodatku 1 szt. budynku na każde 500 m2 działki).

Więc jak masz np. 3000 m2 działki możesz wybudować 6 obserwatoriów na zgłoszenie. :lol:

 

Jeśli mimo to po zgłoszeniu starostwo zaprotestuje to odwołuj się, tutaj nie mają racji ( jak w 90% przypadków :swear: )

 

ps.

Art.29 p.2 prawa budowlanego.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety :rolleyes: Adam ma rację.

Nie ma związku potrzeba fundamentowania danego obiektu z wydawaniem pozwoleń na budowę.

Teoretycznie jak masz badania geologiczne możesz na zgłoszenie wykonać nawet kilka kondygnacji podziemnych byle obiekt nie przekaczał 25 m2 powierzchni zabudowy ( w dodatku 1 szt. budynku na każde 500 m2 działki).

Więc jak masz np. 3000 m2 działki możesz wybudować 6 obserwatoriów na zgłoszenie. :lol:

 

Jeśli mimo to po zgłoszeniu starostwo zaprotestuje to odwołuj się, tutaj nie mają racji ( jak w 90% przypadków :swear: )

 

ps.

Art.29 p.2 prawa budowlanego.

 

Wiem, wiem może za bardzo się czepiam, ale różnie to bywa, dobra koniec prawnego bełkotu, dziś skończę zbrojenie na pier i mam nadzieję, że jutro zaleję wszystko co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety :rolleyes: Adam ma rację.

Nie ma związku potrzeba fundamentowania danego obiektu z wydawaniem pozwoleń na budowę.

Teoretycznie jak masz badania geologiczne możesz na zgłoszenie wykonać nawet kilka kondygnacji podziemnych byle obiekt nie przekaczał 25 m2 powierzchni zabudowy ( w dodatku 1 szt. budynku na każde 500 m2 działki).

Więc jak masz np. 3000 m2 działki możesz wybudować 6 obserwatoriów na zgłoszenie. :lol:

 

Jeśli mimo to po zgłoszeniu starostwo zaprotestuje to odwołuj się, tutaj nie mają racji ( jak w 90% przypadków :swear: )

 

ps.

Art.29 p.2 prawa budowlanego.

 

Masz rację, nie trzeba zezwolenia. Wyglądasz na tym avatarze jak DiCaprio w filmie "Złap mnie, jak potrafisz" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś udało mi się zrobić zbrojenie pod stope niezbyt ładne :P ponadto przycięłem rurę szalunkową pod pier i spionowałem go za pomocą odciągów z haczykami po jednej i palikami po drugie, zająłem się także rurami szalunkowymi pod wypuszczenie pecek, złożyłem także na sucho konstrukcje podłogi żeby obadać co i jak i gdzie będe musiał ciąć i dokładać belki by bezstresowo ominąć pier nie zapadając się z deskami podłogowymi pod domek :szczerbaty:

_MG_6557.JPG

_MG_6559.JPG

_MG_6561.JPG

Edytowane przez Szymek Ozimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś udało mi się zrobić zbrojenie pod stope niezbyt ładne :P ponadto przycięłem rurę szalunkową pod pier i spionowałem go za pomocą odciągów z haczykami po jednej i palikami po drugie, zająłem się także rurami szalunkowymi pod wypuszczenie pecek, złożyłem także na sucho konstrukcje podłogi żeby obadać co i jak i gdzie będe musiał ciąć i dokładać belki by bezstresowo ominąć pier nie zapadając się z deskami podłogowymi pod domek :szczerbaty:

 

Z tymi haczykami na rurze to może się lekko nie udać. Jak będziesz lał beton to rura może rozmięknąć i się odkształcić. Mam na myśli nie jej boki tylko brzeg - tu nie ma zabezpieczenia. Ja poradziłem sobie jak na zdjęciach w moim wątku - opaska na rurę i ciągnąć za nią, a nie za rurę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi haczykami na rurze to może się lekko nie udać. Jak będziesz lał beton to rura może rozmięknąć i się odkształcić. Mam na myśli nie jej boki tylko brzeg - tu nie ma zabezpieczenia. Ja poradziłem sobie jak na zdjęciach w moim wątku - opaska na rurę i ciągnąć za nią, a nie za rurę.

 

Hej dzięki za pomysł, tak zrobię tym bardziej, że mam takie opaski regulowane do zbrojenia słupa, umieszczę na niej sznurek mniej więcej co 120 stopni i za opaskę będę ciągnął, dzięki jeszcze raz :)

 

Edit:

Stan na dzień dzisiejszy to już koniec zabawy z cementem wszystko powoli wiąże i czeka na konstrukcję podwaliny.

Edytowane przez Szymek Ozimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzisiaj byłem oblookać co sie dzieje, i mam takie pytanie: ile dokładnie wiąęe cement i czy to normalne, że słup delikatnie wpada w drgania przy mocniejszym stuknięciu na tym etapie bo się zaczynam niepokoić :P Słup ze stopą został zalany w piątek. Może ktoś rozwieje moje wątpliwości :lightning:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beton pełną wytrzymałość osiąga po 28 dniach i to w temperaturze +20°C zakładając, że użyłeś cementu portlandzkiego, przy +5°C nie wiąże prawie wcale,

zalałeś w piątek, to minęło 2 dni no i teraz jest dość zimno,

przykryj go jakąś plandeką i nie ruszaj przez tydzień

ale często polewaj wodą, to będzie mocniejszy

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.