Skocz do zawartości

C/2009 P1 Garradd


statek

Rekomendowane odpowiedzi

25 lipca około godziny 1:00 zarejestrowałem testowo 10 klatek dwuminutowych na zwiekszonej czułości kamery.

(wczesniejsze klatki były rejestrowane przy czułości ustawinej zgodnie z zaleceniami producenta)

Przy rejestrowaniu tych klatek Księżyc był już dość wysoko ale wydaje mi się że pomimo Księżyca więcej komy się zarejestrowało.

Zresamplowałem inaczej tą klatkę, teraz rozdzielczość zdjęcia 4,29 arcsec / pixel (poprzednie zdjecia maja rozdzielczośc 6.44 arcser/pixel)

Sprzet: Newton 150/750 kamera QHY8L

post-19024-0-49820500-1311668186_thumb.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to powalająca jakość, ciągle się jeszcze ucze obróbki. Zdjęcie zestakowane w trybie comet nie wiem dlaczego ma rozmazane gwiazdki ale je prezentuje bo na nim dość szeroko widac komę.

 

Z nudów pobawiłem się klatkami z Twojego filmiku..

gerradd.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów pobawiłem się klatkami z Twojego filmiku..

 

 

Tym razem baaardziejjjjj się nudziłem i wycisnąłem dużo więcej.

Sam się dziwię, że można tyle wyciągnąć z tak mocno skompresowanego materiału..

 

PS. wiem, wiem, gwiazdki są niewłaściwie poprzesuwane. Jak bedę miał czas to poprawię to i zobaczymy co wyjdzie.

gerradd2.jpg

Edytowane przez Limax7
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza noc z kometą , okiem SCT8” i Lumenery , ogniskowa 2m , Wesoła , seeing 4/10, zdjęcie wykonane 1 sierpnia 2011, od 23:37:53 do 00:35:27 (ok. 1 godziny), 600 klatek po 5sek , odjęty dark.

 

Pozorny ruch gwiazd - kometa w miejscu.

 

1083_02_08_11_6_57_20.jpeg

 

Ruch komety pośród gwiazd.

 

1083_02_08_11_6_59_16.jpeg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego taty niestety nie ma dziś na noc w domu, więc czy dostrzegę kometę z miasta(w końcu białe noce się skończyły, więc widoczność jest troszke lepsza)? Posiadam lornetkę z zoomem od 10-90x60mm i refraktorek(jakiś podróbkowy, wygrałem go na konkursie angielskiego 50mm/360mm z okularami 0,965cala 20mm, 6mm i soczewką prostującą 1.5x. Moje pytanie brzmi: czy są jakieś szanse, że zobaczę kometę chociaż metodą zerkania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27

Moje pytanie brzmi: czy są jakieś szanse, że zobaczę kometę chociaż metodą zerkania?

 

Czytając na nie których forach że obserwacje prowadzili przez Lornetkę i ją dostrzegali to na pewno zobaczysz Kometę B) Udanych obserwacji :astronom:

Edytowane przez astrodamian27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27

Astrodamian miałeś rację. Widziałem ją. Akurat M15 tuż pod kometą. Nakierowałem się Altairem, potem Enifem i znalazłem.

Warkocz krótki, rozmyty.

 

A nie mówiłem że warto było spojrzeć przez Lornetę :rolleyes: Ja dziś poluję pogoda dopisała hej.......:astronom:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszej nocy pięknie świeciła jakieś dwa stopnie nad M15. Była bardzo wyraźna w lornetce 15x70. Dziś w nocy sprawdzę jej widoczność w lidletce.

 

Cholera jasna, bo inaczej nie powiem :).

Wczoraj próbowałem znaleźć tę kometę newtonem 130 mm i nie wyszło. Dobrze w ogóle widać ogon? Bo jeśli w lornetce kometę widać, to jedyna opcja jest taka, że pomyliłem ją z jakąś gwiazdą. No nic, popatrze dzisiaj jeszcze.

Edytowane przez krigore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lornetce widoczna bez najmniejszego problemu, sądzę, że nawet w powiększeniu rzędu 10x niemożliwa do pomylenia z gwiazdą. Całkiem spora głowa, rozmiar kątowy zdecydowanie większy niż M15.

Niestety, nie byłem wczoraj sam i nie miałem możliwości spokojnego wypatrywania warkocza. Dziś na spokojnie się na nią zasadzę i dam znać co udało się wypatrzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lornetce widoczna bez najmniejszego problemu, sądzę, że nawet w powiększeniu rzędu 10x niemożliwa do pomylenia z gwiazdą.

a skąd obserwowałeś? Z miasta?

spróbuję ją dzisiaj odszukać z podwórka koło domu. Jak lornetką nie dam rady to wytargam Gucia B)

już bardzo dawno nie widziałem żadnej komety :swear:

może dzisiaj się wreszcie uda

gdzie dokładnie jej szukać?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie bym ją obejrzał, ale nie wiem czy dam radę z miasta, bo na wyjazd nie ma szans, dzisiaj kończy mi się urlop i jutro rano do pracy.

Pytanie tylko, czy jutrzejsza praca, to dostateczny powód, aby zrezygnować z dłuższego wyjazdu pod ciemne niebo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.