Skocz do zawartości

Pierwsza w Polsce wypożyczalnia sprzętu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio oglądając stronę Delta Optical zauważyłem pewną nowość. Ta firma otworzyła wypożyczalnię sprzętu! Jest dostępna tylko w Warszawie wypożyczalnia.

Zapraszam na stronę w celu zaczerpnięcia informacji.

http://wypozyczalnia.deltaoptical.pl/

 

Nie jestem do końca pewien czy to pierwsza ale lepiej napiszę:

"Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu Klientów, stworzyliśmy pierwszą na rynku tak kompleksową wypożyczalnie sprzętu." z strony wypożyczalni.

Taka opcja według mnie na pewno przyda sie komuś kto chce przetestować sprzęt, poszukuje takiego który by mu odpowiadał.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

PS. Jeśli uraziłem administrację forum i firmę Astromarket to zapraszam do otworzenia drugiej wypożyczalnie w korzystniejszych cenach wypożyczenia sprzętu dla użytkowników forum. :szczerbaty:

Edytowane przez Tomek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że pojawiła się tego typu inicjatywa. Możliwość wypożyczenia sprzętu np. na wakacje, czy dogłębnego przetestowania przed ewentualnym zakupem.

 

Jednak póki co wybór, szczególnie teleskopów jest bardzo ograniczony, a ceny wypożyczenia - w mojej ocenie - dosyć wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu któryś z forumowiczów wyszedł z propozycja pożyczania sobie sprzętu w celach testowania. Na zlocie w Jodłowie miałem bino od Jacapy, a moja "pestka" wędrowała po Polsce. Może warto byłoby odświeżyć ten temat? Mówię oczywiście o jakiś drobiazgach typu okularzy czy filtry, nie teleskopach...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27

Czytałem Regulamin z DeltaOptical na temat wypożyczenia sprzętu i doszedłem do wniosku że nie bardzo mi odpowiada ta oferta, co by było gdybym taki sprzęt uszkodził ? większa strata kasy niż zakup sprzętu na własność :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95% wartosci sprzętu trzeba i tak wyłozyć, no cóż tak samo wyjdzie kupno z 5% rabatem - chyba że w garażu miejsca już brakuje :szczerbaty:

 

Ale to kaucja, ze swej natury zwrotna, a nie ryzyko wydania kasy na coś, co niekonicznie spełnia oczekiwania.

Pomysł moim zdaniem bardzo dobry. Oferta mogłaby być bogatsza, ale to pewnie też zależy od zainteresowania klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to kaucja, ze swej natury zwrotna, a nie ryzyko wydania kasy na coś, co niekonicznie spełnia oczekiwania.

Przy zakupach internetowych jest ustawowo 10 dni na sprawdzenie czy sprzęt spełnia oczekiwania.

 

Sam pomysł jest ciekawy jednak ceny wypożyczenia stanowczo zbyt wysokie, zwłaszcza że jest to tylko i wyłącznie sprzęt hobbystyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaucja to 75% wartosci sprzętu 20% to bezzwrotna opłata, 1/5 wartosci za być może brak możliwosci należytego przetestowania ( pogoda ) to trochę dużo. Pytanie do kogo jest kierowana oferta jesli do kogo kogo tać na wyłożenie 95% wartosci to stać go na wyłożenie i 100% więc i zakup. Jęli nie to i tak nie będzie mógł obie pozwolic na wypożyczenie. Poza tym szybko uzbiera się 5 miesięcy

 

wypożyczanie to fajna sprawa ale dopóki opiera sie na wymianie zlotowo-koleżeńskiej

Edytowane przez Tomek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaucja to 75% wartosci sprzętu 20% to bezzwrotna opłata, 1/5 wartosci za być może brak możliwosci należytego przetestowania ( pogoda ) to trochę dużo. Pytanie do kogo jest kierowana oferta jesli do kogo kogo tać na wyłożenie 95% wartosci to stać go na wyłożenie i 100% więc i zakup. Jęli nie to i tak nie będzie mógł obie pozwolic na wypożyczenie. Poza tym szybko uzbiera się 5 miesięcy

 

wypożyczanie to fajna sprawa ale dopóki opiera sie na wymianie zlotowo-koleżeńskiej

 

OK, podzielam wątpliwości.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.