Skocz do zawartości

Droga Mleczna w Tarczy


Krawat

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :rolleyes:

Kolejne zdjęcie w ramach oswajania się z EQ3-2. Standardowo Canon 20D, Jupiter 135mm domknięty do 5.6, ISO1600.

Wyszło 28x120s, bo nie wiedziałem że o 2:40 będzie już tak jasno że klatki będą prawie białe :)

Ciężko też było poradzić sobie z gradientem. W końcu usunąłem go w IRIS, chociaż on też nie poradził sobie perfekcyjnie: z prawej jest bardzo dużo zlewających się z sobą gwiazd, z lewej- pusty obszar. Photoshop kompletnie wysiadł, IRIS trochę lepiej choć szału nie ma.

post-6140-0-42102800-1337511052_thumb.jpg

I wersja "pocztówkowa", mniejsza.

post-6140-0-57815100-1337511200_thumb.jpg

Niestety nie umiem zrobić tak żeby z lewej było czarne niebo :(

Pozdrawiam!

 

Chodzi o coś takiego? Jeszcze bym to trochę przyciął. Przy raw-ie i większym pliku są większe możliwości poprawy pliku. Jestem początkujący, wierzę że da się zrobić na tym zdjęciu o wiele więcej.

post-21530-0-52337600-1337518971_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chyba nie o to chodzi. Ty po prostu bardzo uciąłeś histogram, zniknęło dużo ciemnych mgławic, a w drugim zdjęciu zniknęło wszystko zupełnie, są tylko białe gwiazdy i czarne niebo. Mi chodziło o to, że: z lewej strony był jakby mniejszy kontrast, nie było czerni, bo zostały artefakty po usuwaniu gradientu.

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, już bardziej. Choć domyślam się, że paski w lewej części zdjęcia są nie do usunięcia...

Z jpega na pewno nie :)

A jesteś pewien że te paski to wina usuwania gradientu a nie szum odczytu Canona? Bo próba wyciągania detalu z niedoświetlonych miejsc kończy sie właśnie takimi artefaktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chyba nie o to chodzi. Ty po prostu bardzo uciąłeś histogram, zniknęło dużo ciemnych mgławic, a w drugim zdjęciu zniknęło wszystko zupełnie, są tylko białe gwiazdy i czarne niebo. Mi chodziło o to, że: z lewej strony był jakby mniejszy kontrast, nie było czerni, bo zostały artefakty po usuwaniu gradientu.

 

Rzeczywiście ciężko usunąć to tło bez usuwania słabszych obiektów. Szczególnie w miejscach gdzie wszystko się zlewa. Próbowałem z maską ale ona nie rozróżnia tła od słabszych obiektów. To szum czy inny czynnik? Na środku wyszło w miarę dobrze. Ale to nie jest oryginał, prawda? Już odejmowałeś tło. Ciekawe jak wygląda oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jpega na pewno nie :)

A jesteś pewien że te paski to wina usuwania gradientu a nie szum odczytu Canona? Bo próba wyciągania detalu z niedoświetlonych miejsc kończy sie właśnie takimi artefaktami.

 

W akcjach Carboniego jest @vertical banding noise reduction@ i wychodzi to po jednym pociagnieciu tak:

m11-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania z moim poprzednim postem... ten sam obiekt, surowa klatka 85 sekund, tyle że nie z podwórka, ale spod miejscówki obserwacyjnej za miastem (m13 bez problemu gołym okiem).

11.jpg

Niesamowita różnica. Wniosek: Krawat, nigdy więcej focenia spod domu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.