Skocz do zawartości

Magazyn Astronomia Amatorska


Piotr Brych

Rekomendowane odpowiedzi

W artykułach, w których opisywane są obiekty na niebie (np. Jana Kolwasa) dobrze byłoby wyróżniać nazwy obiektów na przykład pogrubioną czcionką - początkujący przed obserwacją łatwiej utworzą sobie później na podstawie takiego tekstu listę obiektów do wyłapania.

 

Cenna uwaga, którą na pewno rozpatrzymy w kolejnych numerach (być może już w majowym, ale nie obiecuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Numer majowy Astronomii Amatorskiej poszedł do drukarni. Podobnie jak kwietniowy ma 100 stron. Pewnym plusem jest zmniejszenie ilości map efemerydalnych na rzecz artykułów których w piśmie jest o trzy więcej niż w kwietniu. Po ostatnich zmianach mogę śmiało powiedzieć, że jest to najlepsze pismo astronomiczne w Polsce, co nie znaczy, że nie może być jeszcze lepsze - wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko coś jeszcze od siebie. Chodzi mi tutaj o efemerydy dt. meteorów. Moim zdaniem, w czasopiśmie jest dosyć mało. A są to jedne z moich ulubionych zjawisk na niebie. Jedyne co obecnie jest (dla numeru kwietniowego i wcześniejsze), to data maksimum, nazwa roju i ZHR. Chętnie bym ujrzał nieco obszerniejszy opis na podstawie np. poprzednich obserwacji - prędkość, aktywność, co się działo z rojem w ostatnich latach, jaki obiekt jest (lub może być, o ile znamy) jego ciałem macierzystym itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niestety jutro nie. Trwa właśnie druk i w piątek gazeta trafi do magazynów Empiku. Powinna być dostępna od soboty ale całkowitej pewności nie ma (polityka wewnętrzna Empiku kiedy rzucą nakład do sklepów).

 

Kolejny raz namawiam gorąco do prenumeraty która wychodzi taniej od kupowania w Empiku, można ją mieć już od okresu kwartalnego i jest szybka bo całą prenumeratę wysyłam w dniu kiedy trafia ona do magazynów Empiku. A co najważniejsze dla trwania i rozwoju gazety - omijamy olbrzymią prowizję jaką pobiera Empik za dystrybucję.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Numer 14. (sierpień) już w drukarni, co znaczy, że uda nam się wyrobić z dostawą przed 1. sierpnia. Tym samym nie zaliczymy specjalności naszej konkurencji czyli opóźnienia.

Wynegocjowałem z Ruchem i Kolporterem istotne zwiększenie ilości punktów sprzedaży gazety. W przypadku Ruchu jest to zwiększenie 5-krotne już od numeru lipcowego, a Kolporter 2-krotnie zwiększy liczbę kiosków z AA od numeru sierpniowego. Tym samym gazeta powinna być dostępna znacznie szerzej niż dotychczas. Poza tym gazeta jest dostępna jak zwykle w Empiku i dobrych sklepach ze sprzętem astro. Zapraszam do lektury najlepszego polskiego pisma astro, jak i również do nadsyłania uwag które przyczynią się do rozwoju gazety.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną uwagę. Może się ośmieszę pytaniem biorąc moje doświadczenie ale chce się dowiedzieć czy ja źle myślę czy Wy (pewnie ja).

Cytuje: " na południowy zachód (w dół i w prawo)" Nr 1 str. 36 i wiele innych w całej serii.

W dół to się zgodzę ale dlaczego na prawo jest zachód gdy patrząc się na północ po prawej stronie mam wschód ? Dlaczego jest na odwrót (tak jakbym był do góry głową) ?

 

Pytanie jeszcze o zakup: mam wpłacić 31,90zł i wpisać "Astronomia amatorska nr. 14,10 i 5" (oczywiście jeszcze adres) ? W tym najnowszy numer i dwa archiwalne po 8zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam, jak sam to widzę :) Wyróżniony jest kierunek południowy - obiekty na nieboskłonie górują przechodząc przez południk niebieski. Od tego kierunku masz na nieboskłonie zachód po prawo i wschód po lewo. Tak samo jest na mapach nieba i na powierzchni Ziemi.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Pytanie jeszcze o zakup: mam wpłacić 31,90zł i wpisać "Astronomia amatorska nr. 14,10 i 5" (oczywiście jeszcze adres) ? W tym najnowszy numer i dwa archiwalne po 8zł

 

Tak, to wystarczy. W razie wątpliwości piszcie na redakcja@astronomia-amatorska.pl lub dzwońcie na 501981948.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Numer 16 Astronomii Amatorskiej poszedł właśnie do prenumeratorów. W Teleskopy.pl zapewne będzie dostępny jutro a w Empikach i tym podobnych sklepach od wtorku. Zapraszam do lektury.

 

Ogłoszona została nowa akcja promocyjna w której każdy może otrzymać darmową prenumeratę pisma. Szczegóły niedługo na stronie www.

 

 

AA16.JPG

AA16 st.JPG

Edytowane przez Piotr Brych
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nieco przyspieszamy. Numer listopadowy już w drukarni. Do prenumeratorów powinien być wysłany 25 X, w Empiku prawdopodobnie od 29 X.

Jak zwykle - 100 stron wypełnionych ciekawie napisanymi artykułami, mapami, kalendarzem, zdjęciami, poradami, testami itp.

Liczba prenumeratorów rośnie - dołączając do nich masz gazetę taniej, szybciej i wygodniej a wydawnictwo otrzymuje większe wsparcie finansowe niż gdybyś kupił AA w kiosku czy Empiku.

AA17 d.JPG

AA17 s.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether odblokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.