Skocz do zawartości

Magazyn Astronomia Amatorska


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając po raz kolejny to czasopismo dochodzę do wniosku, że lepiej byłoby gdyby wszystkie efemerydy i tego typu rzeczy byłyby od 10 bieżącego miesiąca do 10 przyszłego miesiąca. Obecnie efemerydy są od 1 do 30-31 bieżącego miesiąca co przy fakcie, że gazeta nie pojawia się w sprzedaży od 1 dnia miesiąca jest niepraktyczne. Pomyślcie nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stendhal,

 

Przeglądając po raz kolejny to czasopismo dochodzę do wniosku, że lepiej byłoby gdyby wszystkie efemerydy i tego typu rzeczy byłyby od 10 bieżącego miesiąca do 10 przyszłego miesiąca. Obecnie efemerydy są od 1 do 30-31 bieżącego miesiąca co przy fakcie, że gazeta nie pojawia się w sprzedaży od 1 dnia miesiąca jest niepraktyczne. Pomyślcie nad tym.

 

Z tego co pamiętam, to gdzieś na początku wątku było napisane, że docelowo czasopismo ma się pojawiać w sprzedaży dwa tygodnie przed rozpoczęciem miesiąca, którego dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy ja wyciągnę - podejrzewam, że do mnie ma Astronomia Amatorska najdalej - 1150 km, no chyba, że są jeszcze "dalsi" prenumeratorzy :icon_surprised:

Póki co jesteś "najdalszym" prenumeratorem. Choć np. wydany przeze mnie Wielki Atlas Nieba największą popularnością (przynajmniej w proporcji do liczby mieszkańców) cieszy się w... Australii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuję akcję aby pismo było dostępne w znacznie szerszym zakresie niż obecnie ale musi to być zgrane z akcją reklamową abym nie otrzymał z tych małych miejscowości 90% zwrotów. Na pewno w tym roku takie działania podejmiemy. Będzie reklama w popularnych pismach popularno-naukowych i w tym samym miesiącu będzie rozszerzenie ilości punktów sprzedaży. Niezależnie od tego zawsze, nawet pojedyncze egzemplarze, także archiwalne, można kupić w redakcji co jest opisane na naszej stronie www.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak "jedno słówko" . Uważam , że : Wieści Ze Swiata Astronomii są fantastyczne :) (i do tego te zdjęcia) . Jedna drobniutka uwaga , jaka nasunęła mi się po ich przeczytaniu ; to moim zdaniem artykuły są zbyt krótkie , rewelacyjnie napisane (szczególnie te Ś.P. Roberta) , ale zbyt krótkie .

P.S.

Z drugiej strony to w sumie zajmują 5-ć stron , a to już nie mało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kiosku dziś widziałem nowy numer... obok astrologii i egzorcyzmów :D

W InMedio (czy jakoś tak) też widziałem AA obok jakiejś gazety "z wiedzą tajemną", :icon_rolleyes: sprzedawcy mają marne pojęcie gdzie powinna stać, czy raczej w jakim towarzystwie - gazeta o astronomii. Edytowane przez Stendhal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empik w Nowym Targu - nie ma AA.

To trochę dziwne bo z przesyłanych mi raportów wynika że wczoraj powinny być jeszcze 2 na półce (z 4 które dostarczono w pierwszym dniu sprzedaży - prawdopodobnie 3 IX). Może je gdzieś zakopali pod "Światem UFO" albo "Astrologią Praktyczną". Jak ktoś będzie kupował w Empiku to bardzo proszę o wyłuskanie pozostałych egzemplarzy tak aby były jak najlepiej widoczne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przegladnąłem ostatni numer "Astronomia Amatorska". Chciałbym pogratulować Piotrowi i wszystkim autorom artykułów w AA inicjatywy. Kawałek dobrej roboty !

Przy okajzi chciałbym się podzielić swoją opinią na temat AA.

Pismo przypomina swoją zawartością i formą Sky&Telescope. To dobrze ! Trzeba się wzorować na najlepszych :) Jakość artykułów jest coraz lepsza, a każdy jest w stanie znleźć coś interesującego dla siebie, zarówno nowi amatorzy Astronomii jak i Ci bardziej zaawansowani. Ja osobiście czytam głównież dział "komety" :) (Dzięki Piotrek za ciekawy update tego co na niebie w kometach ! )

Przy okazji sugerowałbym, co może nie spotkać się z aprobatą społeczności, podniesienie ceny za numer do min 19,99 PLN. Dodatkowe fundusze z podwyżki ceny skierowałbym na ciągłe podnoszenie jakość merytorycznej AA, wciąganie do redakcji również światowych liderów Astronomii amatorskiej.

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tracić czasu na poszukiwania, zamów przez stronę wysyłkę bezpośrednio z redakcji i po kłopocie.

A jak zamówisz prenumeratę dwuletnią to nie musisz nic robić, nawet przelewu - wystarczy telefon i podanie adresu dostawy, zapłacisz u listonosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, chyba widze tu paragraf 44. A nie było by rozwiązaniem coś takiego?:

 

- klient rejestruje swoje dane i zamawia na waszej stronie konkretny numer (lub cokolwiek)

- prosty system zwraca dla zamówienia konkretny kod

- klient idzie na poczte, do banku, gdziekolwiek gdzie przyjmą jego pieniądze bez zaglądnia w pełnoletniość i wpłaca kwotę X podając w tytule kod wygenerowany przez twój system

- ktoś od was (lub automat, powinno być do zrobienia) odnotowanie fakt wpłaty i daje zielone światło wysyłającemu (ma wszystko co potrzeba do wysyłki) lub stwierdza, że czas minął i olewa transakcję tak jak olał ją klient.

 

Kurde, pełnoletni się zrobiłem już po upadku komuny, za czasów gdy odpaliły u nas systemy bankowości elektronicznej masowo, i nie pamiętam bym kiedykolwiek miał problem z zakupami np. na allegro czy w sklepach z muzyką mimo braku własnego konta za młodu. Na sto procent są gotowe, komercyjne rozwiązania, które uchronią od moich koślawych podpowiedzi skleconych od strzału.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TabciogarajR3, od czego masz rodziców? Zacznijmy od tego, że mając 13 lat wykupienie samodzielnie prenumeraty będzie niezgodne z prawem, chyba że sam na nią zarobisz.

 

Jeżeli takie prawo istnieje to przy polskim sposobie oceny wagi przestępstw na pewno Tabcio trafi do poprawczaka za prenumeratę AA :icon_twisted: Chyba, że zamówi prenumeratę dla całej swojej gminy....wtedy na pewno nikt nie zwróci uwagi...

 

Swoją drogą płacić można też w siedzibie banku, w którym jest rachunek odbiorcy. Po prostu przychodzisz i wpłacasz mu pieniąde bez żadnych opłat. Oczywiście poczta jest wygodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą płacić można też w siedzibie banku, w którym jest rachunek odbiorcy. Po prostu przychodzisz i wpłacasz mu pieniąde bez żadnych opłat. Oczywiście poczta jest wygodniejsza.

 

Tylko radzę mieć ze sobą jakiś dokument - bo w takim przypadku spisują (jeśli wpłacajacy nie jest znanym im właścicielem). Przynajmniej jak tak mam. Zatem może to być regułą ?!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.