Skocz do zawartości

PANORAMY


Rekomendowane odpowiedzi

Osłona to podstawa bo blokuje doświetlenie z boków, a UV to badziewie. Kupiłem, założyłem, coś mi po jakimś czasie nie pasowało w zdjęciach, przysiadłem raz i porządnie stestowałem. Efekt- filtr wylądował w swoim domku i niech tam siedzi, bo tyle zła co zrobił to nigdy mu nie przebaczę :) Za to szary połówkowy to mój dobry przyjaciel. Dodatkowo za jakiś czas dołączy nowy- polar :) I z takim duetem będzie można żyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto było robione 3 września po południu, bez inwersji :)  Prawdopodobnie majaczy tam śnieżnik, ale nie jestem pewny :szczerbaty:

No to jeszcze proszę powiedz, gdzie jest góra Żyznów... Wstyd się przyznać - usiłuję ją sobie zlokalizować, ale nic mi z tego nie wychodzi. Klimaty na bliższych planach przypominają mi Góry Złote, ale na takich skojarzeniach można się nieźle naciąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest góra Żyznów...

 

Sory, że podaję to na raty, ale tak mi wychodzi w mapy.cz. Musisz jechać od Dusznik Zdrój na północ przez miejscowość Łężyce w kierunku strzelinca wielkiego i na wysokości Łężyc po lewej stronie drogi leży góra Żyznów:) Panorama była robiona z połowy wysokości tej górki.

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak mi wychodzi w mapy.cz. Musisz jechać od Dusznik Zdrój na północ przez miejscowość Łężyce w kierunku strzelinca wielkiego i na wysokości Łężyc po lewej stronie drogi leży góra Żyznów:) Panorama była robiona z połowy wysokości tej górki.

No to mamy go. Żyznów jest nazwą wioski/przysiółka znajdującego się obok, natomiast góra... no cóż, nie ma nazwy nawet na porządnej, papierowej mapie. Jeśli dobrze mi się wydaje, to jadąc od prawej strony masz bliską, "dużą" górę Grodczyn, potem odleglejszą Jagodną, a potem najodleglejsze na tym zdjęciu szczyty Masywu Śnieżnika. Z kształtów wyglądają mi na grzbiet wychodzący od Trójmorskiego Wierchu, przez Puchacz, potem wyższe Goworek i Mały Śnieżnik i na końcu Śnieżnik. Reszta Masywu zasłonięta jest przez bliższe góry, chyba grupę Łomnickiej Równi. Tyle że to takie palcem po mapie i wspomnieniach, symulacji nie robiłem.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lewo od Błędnych Skał jest chyba Góra Parkowa w Kudowej-Zdroju (ta górka z przekaźnikiem). Kształt w każdym razie pasuje.

Pamiętam jak byłem w Kudowej-Zdroju w roku 1997 i widziałem stamtąd Karkonosze. Myślałem że wtedy taki widok zdarza się niezmiernie rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Krzysiek_S  - To ja już chyba przestane opisywać te fotki , jak już trafię z górą to z bykiem   :szczerbaty:   :Boink: Jak się przypatrzysz pod Szczelincem widać kościółek i na lewo od niego jest polana , to z połowy jej wysokości robiłem ta wcześniejszą panoramę.

 

@Robert J - Dzięki za info, te wzgórza wyglądają na wysokie a teraz widzę że to niecałe 400m. i jakieś 65km.

 

Kilka panoram z Błędnych Skał ,dla odwrócenia uwagi od tych byków: Panorama 22asmall.JPG Panorama 23asmall.JPG Panorama 26asmall2.JPG Panorama 27asmall.JPG Panorama 28fsmall.JPG Panorama 31asmall.JPG Panorama 35small2.JPG Panorama 36asmall.JPG

 

  

 

 

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benji, najlepsze zostawiłeś na koniec. Co to właściwie jest? Kształt góry jest zupełnie "niejestedowy", zupełnie jakby wieża na Jestedzie wystawała zza innego wzniesienia. Niby ten Szczeliniec taki niezbyt wysoki, dookoła prawie wszystko wyższe lub o podobnej wysokości, a tu proszę, kolejna niespodzianka.

UPDATE: moi drodzy, a czy to przypadkiem nie jest Cerna hora w Karkonoszach, a nie żaden Jested?

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benji, najlepsze zostawiłeś na koniec. Co to właściwie jest? Kształt góry jest zupełnie "niejestedowy", zupełnie jakby wieża na Jestedzie wystawała zza innego wzniesienia. Niby ten Szczeliniec taki niezbyt wysoki, dookoła prawie wszystko wyższe lub o podobnej wysokości, a tu proszę, kolejna niespodzianka.

 

To może być Cerna Hora 1299m i 46km. A do Jestedu 1012m jest 99km. Tak jak wcześniej pisałem wszystkie te panoramki są zrobione z tarasu widokowego gdzie schronisko i są doskonale widoczne na pierwszych dwóch panoramach z kita.

 

Jested jest bardziej na lewo :Salut:

 

 

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było dziś o tatrach z Bielska, to też zamieszczę Panoramę Beskidu Śląskiego widzianego z Bielska Komorowic.

:Salut:

 

P.S.

Wolwi - rewelacja, te kolory! Jaki filtr? :)

 

TwMichal - aż miło ogląda się taką panorelację z wyprawy! Coś wspaniałego. Zazdroszczę zdjęć i przygody!

finał-HDR kopia small.jpg

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.