Skocz do zawartości

PANORAMY


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Tak , na ostatniej panoramie to jest Śnieżnik. Czas naświetlania 15 sekund, ISO 200, f3,5. Chmury przemieszczały się bardzo szybko i dlatego wyszedł taki efekt. Hruby Jesionik stanowi taka naturalną barierę i jak idą niskie chmury z południa to się na nich zatrzymują do momentu aż zaczną się przez nie "przelewać"

Na ostatniej panoramie widać oprócz Śnieżnika także Karkonosze, G.Wałbrzyskie, G.Sowie po Ślężę.

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Fakt, warunki bez rewelacji. Powiedziałbym nawet, że w sobotę były lepsze. Wczoraj w ciągu godziny Karkonosze utonęły w smogu, który bardzo szybko podniósł się do góry :(

 

A więc nie ruszałeś się z Wrocławia przez weekend ? A ja zastanawiałem się czy przypadkiem nie ma Ciebie na Śnieżniku :)

 

A turystów to tam było bardzo wielu :D

13,5 km

 

Śnieżnik ze Smrka.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A więc nie ruszałeś się z Wrocławia przez weekend ? A ja zastanawiałem się czy przypadkiem nie ma Ciebie na Śnieżniku :)

Oczywiście chciałem pojechać, ale człowiek nie zawsze może zrobić to, co by chciał. Na razie pozostaje czekać na bardziej suchy wyż. Przejrzałem kilka dni temu, na prośbę Lukiego, historię pomiarów z Prostejova i już wiem, czego nam trzeba ;). W chyba najlepszych w ostatnich latach dniach obserwacyjnych (1-2.II.2006) w warstwie od 700 m npm wzwyż wilgotność względna wynosiła poniżej 20%, a połączone to było z podwójną inwersją - pierwszą na 600 m, drugą na około 1350. Niestety, ostatnimi czasy podobne warunki nie chcą się coś powtórzyć.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przeglądałem GE, zauważyłem foty MMateusiaka przy GSD i na PO Oberża w Czeladzi. Wrzuciłem więc na Panoramio kilka starych klamotów z lepszą obróbką. Jak się człowiek uczy to i efekty lepsze ;)

Wierchy z pamiętnego dnia, Katowice pod Morawskim, Jesenik.

Maciek wrzucił panoramę 180 stopni w hardcorowej obróbce, więc ja do kompletu wrzuciłem nieco przyjemniejszą z opisem, za to obejmującą prawie 270 stopni ;)

Klikajcie, klikajcie, zauważyłem że dzięki temu szybciej dodają te foty do GE ;)

 

 

Wyzwanie na ten rok - poprawić to wszystko nowym sprzętem! Ahoy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa strona do opisów widoków jest rewelacyjna! Zarzuciłem tworzenie bazy szczytów w Alpach do Kashmira, bo przy użyciu strony dr Urlicha Deuschle w godzinę zabawy wygenerowałem poniższy opis.

Niestety baza szczytów w Beskidach jest w tym programie uboga. Ponieważ dane brane są z http://www.geonames.org/ pozostaje wspólnymi siłami wesprzeć ten projekt w tym zakresie.

post-18139-0-75288100-1299078056_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dane brane są z http://www.geonames.org/ pozostaje wspólnymi siłami wesprzeć ten projekt w tym zakresie.

 

Właśnie o to chodzi!!! Nie trzeba zawalać dysku mapami, panoramę można wygenerować z dowolnego miejsca ;-) Świetna.

 

P.S. Kto zostanie Polskim Ambasadorem i wyśle do nich KML ze szczytami ? Robert ?

http://www.geonames.org/team.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, o ile Beskid Żywiecki i Mały są w miarę dobrze opisane, o tyle Beskid Śląski jest białą plamą na symulacjach. Zarejestrowałem się więc natychmiast na geonames.org i na próbę zaktualizowałem Skrzyczne i dopisałem Skalite. Pomimo to, że minęły 2 dni to na symulacjach opisy wciąż się nie pojawiają. Wydaje mi się, że aktualizacja nie następuje na bieżąco, po prostu co jakiś czas aktualizują pliki z opisami na serwerze.

 

Rafał, popieram - z tą różnicą, że chyba lepiej napisać od razu do Ulricha Deuschle (ulrich.deuschle@lau-net.de) oraz podesłać plik z polskimi szczytami w dogodnym formacie, żeby wstawił go zamiast pobierać nazwy z geonames. Wtedy dopisaliby Polskę do tego grona :):

 

Gipfeldaten:

.

elcho.jpg

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko że u mnie jest pewna bariera językowa i raczej nie skuszę się na napisanie jakiegokolwiek maila w języku innym niż ojczysty ;)

 

 

Jakby ktoś był tak uprzejmy i wrzucił/wysłał gdzie trzeba byłbym rad :)

 

http://wyslijto.pl/files/download/7z71lrk9em

 

W pliku jest tylko terytorium Polski. W chwili obecnej szczytów jest znacznie więcej jak w pliku, który został prze-konwertowany do .ndb. Tak na dobrą sprawę to do pełni szczęścia brakuje tylko Jury oraz Świętokrzyskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko że u mnie jest pewna bariera językowa i raczej nie skuszę się na napisanie jakiegokolwiek maila w języku innym niż ojczysty ;)

 

 

Jakby ktoś był tak uprzejmy i wrzucił/wysłał gdzie trzeba byłbym rad :)

 

http://wyslijto.pl/files/download/7z71lrk9em

 

W pliku jest tylko terytorium Polski. W chwili obecnej szczytów jest znacznie więcej jak w pliku, który został prze-konwertowany do .ndb. Tak na dobrą sprawę to do pełni szczęścia brakuje tylko Jury oraz Świętokrzyskich.

 

Dzięki, jestem w kontakcie z Ulrichem, podeśle mu ten plik. Jak będzie jakiś odzew to poinformuje na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.