Skocz do zawartości

Upgrade silnika forum - informacja dla użytkowników


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

każdy użytkownik musi wykonać, najlepiej nawet 2 razy taką operację:

  • wyczyścić pliki cookies z przeglądarki,
  • wyczyścić pliki tymczasowe z przeglądarki,
  • wejść na forum kliknąć CTRL+R,
  • wejść w jakikolwiek edytor (np. pisanie odpowiedzi w dowolnym temacie) i kliknąć CTRL+R,
  • potem ostatni raz wyczyścić pliki tymczasowe przeglądarki.

Ma to na celu 'załapanie' nowych plików CSS oraz JS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś przeoczyłem, ale czy ta informacja nie powinna pojawić się na pierwszej stronie forum, na samej górze, podświetlona na czerwono? Nie czytam codziennie komunikatów astropolis, od wczoraj dziwię się co się stało że postów nie mogę pisać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy użytkownik musi wykonać, najlepiej nawet 2 razy taką operację
najlepiej stojąc na jednej nodze i wymawiając trzykrotnie słowo enter od tyłu ze wzrokiem skupionym na lewym górnym rogu ekranu... ^_^

 

ale tak naprawde najlepiej to przy tego typu akcjach wprowadzać JS i CSS o zmienionych nazwach, wtedy nie może wystąpić sytuacja że zadziała jakaś przestarzała wersja a użytkownik nie musi robić nic. bo i tak wiadomo że połowa nie zauważy takiego komunikatu, drugiej połowie nie będzie się chciało a trzecia nie będzie wiedziała jak to wykonać.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szuu, dziękuję za porady, ale wiedza o systemie szablonów oraz zawartości w IP.Board jak widać u Ciebie jest praktycznie zerowa. ;)

Te operacje należy zrobić, jeśli chce się korzystać z forum, a nie doświadczać na każdym praktycznie kroku problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weźcie i profesjonalnie odświeżcie te cholerne ciastka i pliki tymczasowe i będzie po sprawie :)

Albo mam inny pomysł: Wyślemy DawPi'ego w delegację do domu każdego z Was. On Wam poodświeża co trzeba, zrobi te 4 kliki. Oczywiście gratis! :)

 

Forum wymagało poważnego upgrade'u. Nad tym upgradem pracowali ludzie. Po to, abyśmy mogli między innymi żyć bez botów i innego syfu. Uszanujcie to. Powoli, ludzie, powoli. W piekarni też narzekacie na kobiecinę za ladą, że świeże bułki będą za godzinę i trzeba postać w kolejce? Że nie macie od razu, teraz, tak jak chcę! Już!

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wimmer, przecież wykonanie tych paru czynności jest proste - O ILE WIESZ, ŻE MASZ TO ZROBIĆ.

 

Szacun dla ciężkiej pracy sztabu ludzi, którzy oczyścili forum z botów. Chyba nie zostałem wcześniej zrozumiany - to o czym piszę, to POWIADOMIENIE użytkowników, które powinno być UMIESZCZONE NA SAMEJ GÓRZE FORUM, a nie jako któryś z kolei czy nawet pierwszy wątek w liście wątków.

 

Moja sugestia, powtórzę ją: wywalcie ten super interesujący news o CS2 i zastąpcie to alertem "UWAGA zmiany na forum, przeczytaj uważnie". Nie będzie trzeba wysyłać nikogo w delegację :P

 

edit:

 

user experience: wchodzę wczoraj na forum, wchodzę w nieczytane wątki które mnie interesuję, chcę coś nasmarować - dupa, nie działa, myślę sobie WTF. Klikam, klikam, restart przeglądarki, nie działa. No co, bana dostałem czy co? No jaki pech, nie dość że chmurwy i focić nie można, to jeszcze na forum gębę mi zamknęli. Sprawdzę jutro na innym kompie.

Jest jutro. Na innym kompie nie działa, WTF?? Szybkie PW do znajomego - "zmienili coś na forum, tu masz linka do wątku". O, jest. Cholerne ;) ciasteczka wyczyszczone - działa. Pierwsza reakcja: to nie mogli wywalić info o procedurze na samej górze? Kumpel bystrzejszy ode mnie ;) to się połapał, ja nie. I jak już widać parę innych osób też nie.

Edytowane przez dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szuu, dziękuję za porady, ale wiedza o systemie szablonów oraz zawartości w IP.Board jak widać u Ciebie jest praktycznie zerowa. ;)
taka jest rola użytkownika - przedstawia swoje oczekiwania (nawet bardzo wygórowane, np. że wchodzę na stronę a ona po prostu działa) a obowiązkiem administratora jest mieć wystarczającą wiedzę o systemie szablonów oraz zawartości żeby spełnić te oczekiwania ^_^

W piekarni też narzekacie na kobiecinę za ladą, że świeże bułki będą za godzinę i trzeba postać w kolejce?
nieeeee, to by było tak, że w sklepie dowiaduję się że dostanę bułkę ale najpierw musszę wykonać dziesięć pompek, pobiec rundkę dookoła sklepu i stanąć na głowie (dwukrotnie!) :D

 

ale do licha przecież ja to pisałem w dobrej wierze by żyło się lepiej ^_^ w końcu to nie jest strona megakorporacji gdzie zgrzyt przy upgradzie okryłby firmę wstydem przezd milionami klientow, jeżeli IPBoard jest jakiś szczególnie upierdliwy i nie opłaca się męczyć żeby zrobić bezbolesny upgrade to nic takiego, cieszmy się że jest lepiej niż było, alleluja i do przodu :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi natomiast wywalało dłuższy czas (kilka godzin), że forum jest w trybie serwisowym, i w tym czasie nie mogłem otworzyć stron'

Pod wieczór, coś się otworzyło ale i tak nie wszystkie linki były aktywne. gdzieś na forum przeczytałem guide o ciasteczkach

Po czyszczeniu, w końcu zaczęło działać.

 

Przy następnej przebudowie, proponuję wysłać maila do wszystkich użytkowników forum, z informacją co i jak i kiedy oraz guide co zrobić z przeglądarką aby czytała poprawnie.

Maile każdy czyta, a jak przeglądarka źle pracuje z nową wersją forum, to dostęp do guide będzie utrudniony o ile w ogóle możliwy.

 

Myślę że jeszcze teraz wiele osób ma z tym problem więc może podeślijcie info do użytkowników.

 

Pozdrawiam Astropolis Team!

Edytowane przez piotr_a
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieeeee, to by było tak, że w sklepie dowiaduję się że dostanę bułkę ale najpierw musszę wykonać dziesięć pompek, pobiec rundkę dookoła sklepu i stanąć na głowie (dwukrotnie!) :D

Jeśli dostawałbym te bułki zawsze ciepłe, pyszne i za darmo, to jak najbardziej się opłaca :) Ba! Nawet dołożyłbym do tego 10 przysiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie załatwienie sprawy jak teraz jest nieprofesjonalne.

 

Takie jest w istocie. Astropolis to non profitowe forum utrzymywane dla naszej przyjemności (jako astropasjonatów). Wiele rzeczy kuleje i chciałbym, żeby było inaczej. Robię, co mogę, żeby nie podnosić kosztów upgradu ponad niezbędne minimum (zmieści się w dodatkowym tysiaku). Jeżeli chcemy mieć profesjonalne forum, to nie ma sprawy. Możemy je skomercjalizować.

 

Póki co, wszystko co robimy dla forum w wolnym czasie to robimy dla frajdy. Zapewne sądzicie, że Astromarket i Astropolis to to samo, ale zawiodę Was, nie, nie jest to samo. Dzięki Astromarketowi kosztów AP już nie ponoszę sam. Szkoda, że inne firmy astro nie są zainteresowane inwestowaniem w społeczność.

 

A mówiąc już dokładnie, akcja upgradu była pilna, nie przygotowana, dostosowana do czasu Dawida, który jest najlepszym w Polsce specjalistą od IPB i jestem mu wdzięczny, że znalazł dla nas czas.

 

Jest w tym wszystkim dużo spontaniczności, pierwotnej energii, zabawy. Chciałbym żeby tak było zawsze, bo profesjonalizowanie takich społeczności w dłuższej mierze wcale nie jest takie fajne. Dzięki temu możecie trochę ponarzekać, co oczywiście jest dla mnie uzasadnione. Taka nasza i wasza rola ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest w istocie. Astropolis to non profitowe forum utrzymywane dla naszej przyjemności (jako astropasjonatów). Wiele rzeczy kuleje i chciałbym, żeby było inaczej. Robię, co mogę, żeby nie podnosić kosztów upgradu ponad niezbędne minimum (zmieści się w dodatkowym tysiaku). Jeżeli chcemy mieć profesjonalne forum, to nie ma sprawy. Możemy je skomercjalizować.

 

Póki co, wszystko co robimy dla forum w wolnym czasie to robimy dla frajdy. Zapewne sądzicie, że Astromarket i Astropolis to to samo, ale zawiodę Was, nie, nie jest to samo. Dzięki Astromarketowi kosztów AP już nie ponoszę sam. Szkoda, że inne firmy astro nie są zainteresowane inwestowaniem w społeczność.

 

A mówiąc już dokładnie, akcja upgradu była pilna, nie przygotowana, dostosowana do czasu Dawida, który jest najlepszym w Polsce specjalistą od IPB i jestem mu wdzięczny, że znalazł dla nas czas.

 

Jest w tym wszystkim dużo spontaniczności, pierwotnej energii, zabawy. Chciałbym żeby tak było zawsze, bo profesjonalizowanie takich społeczności w dłuższej mierze wcale nie jest takie fajne. Dzięki temu możecie trochę ponarzekać, co oczywiście jest dla mnie uzasadnione. Taka nasza i wasza rola ;)

Niestety w nowej wersji forum nie umiem cytować, więc odpowiem tak :)

 

Adam uwaga o profesjonaliźmie nie była całkiem serio, to miał być prztyczek w kierunku DawPi, który chcącemu pomóc Szuu wytyka zerową wiedzę - nieładnie. Może sobie żartował, może chłopaki codziennie piją piwo i to było takie przekomarzanie, może niepotrzebnie się wtrącałem. Forum jest cacy, mucha nie siada - piszę to całkiem serio. Nie bierz tego od razu tak do siebie.

 

Napiszę to poraz kolejny, bo nie potrafię zrozumieć dlaczego informacji o możliwej blokadzie wysyłania postów (i jak to "naprawić") nie umieściliście i nadal nie umieszczacie w najbardziej widocznym miejscu forum - na górze. To, że jeszcze coś robicie przecież nie powinno stać na przeszkodzie w komunikacji. Bo tylko o to mi chodzi, o komunikację.

 

No chyba, że jestem jedną z dwóch osób, które nie mogły pisać postów bez wyczyszczenia ciasteczek (kombinuj-licz - dałeś sobie radę?) - jeśli tak to sorry, nie było tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.