Skocz do zawartości

Łańcuch Markariana i M42 raz jeszcze :)


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

A próbowałeś podbijać saturację w DSS? Lub zmienić ustawienia przy stackowaniu na Per Channel background callibration?

 

Tak próbowałem. Z saturacją to daje kiepski efekt bo strasznie podbija się też szum :(

 

Kalibracja "Per channel" - również ten sam efekt. Generalnie gwiazdki są białe. Wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz czy mógłbyś mi przysłać jedną klatkę surową??. Ja też zawsze miałem problem z kolorem w DSS. Może program nie radzi sobie z RAW-ami z tego astro-Canona. Twój Łańcuch Markariana jest faktycznie czarno-biały, a galaktyczki w tej skali powinny z automatu otrzymać ładny kolor. Saturację w DSS (po złożeniu klatek) ustawiaj na max 16-18%.

Możesz pobawić się i przekonwertować surowe RAW-y do TIFF i wtedy jeszcze raz złożyc zdjęcia.

 

robson

 

 

Edytowane przez robson999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz czy mógłbyś mi przysłać jedną klatkę surową??. Ja też zawsze miałem problem z kolorem w DSS. Może program nie radzi sobie z RAW-ami z tego astro-Canona. Twój Łańcuch Markariana jest faktycznie czarno-biały, a galaktyczki w tej skali powinny z automatu otrzymać ładny kolor. Saturację w DSS (po złożeniu klatek) ustawiaj na max 16-18%.

Możesz pobawić się i przekonwertować surowe RAW-y do TIFF i wtedy jeszcze raz złożyc zdjęcia.

 

robson

 

Może rzeczywiście spróbuję z TIFFami.

 

Podaj mi maila to prześlę Ci RAWy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak próbowałem. Z saturacją to daje kiepski efekt bo strasznie podbija się też szum :(

 

Kalibracja "Per channel" - również ten sam efekt. Generalnie gwiazdki są białe. Wszystkie.

Gwiazdki tak jak wskazał kolega Jacek,

 

kolory galaktyk można podobnie, lub - wygenerować w DSS blady i zsaturowany (ok 20% obraz) - chyba lepiej w DSS bo tam pracujesz w sumie na 32bitach.

 

Potem w PS kleić obydwa jako 2 warstwy - dolna blada, górna bardziej kolorowa.

 

dla górnej warstwy zrobić maskę (Layers-Mask-Reveal-all) z luminancji (na bladym crtl+A, ctrl+C) kliknąć na maskę z wciśniętym Alt i potem CTRL+V)

 

Teraz od Twojej inwencji i eksperymentów wyniknie - czy z górnej warstwy uczynisz "Color" czy nie... i jak barrdzo zblurujesz ewentualny kolor lub samą maskę..

 

 

Co do M42, spróbuj bardziej opanować przepalony środek - postęp znaczny :) Klimatyczna fotka :)

 

pozdr

 

iro

 

p.s. Panna w szerokim polu to jest to...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też wzmocnić kolor:

Warstwa -> Blending "Color" -> Image/Adjustments/Match Color -> Color Intensity na max -> Maska na warstwie -> zdjęcie CTRL+A -> Alt + LPM na masce -> CTRL+V -> łączenie warstw (ew. poprawki przeźroczystością)...

 

nie wybija to kolorowego szumu....

 

Ostatnio sam robiłem ten łańcuszek i jak nie jestem zwolennikiem galaktyk to kadr mi się podoba :-)

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady.

Na pewno spróbuję je wykorzystać. Skapnąłem się, że z tego materiału już raczej wiele nie wykręcę. Kolor jest całkowicie "stłamszony" przez ogromną czerwoną aberrację :(

 

Ale w przyszłości na pewno skorzystam z sugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.