Skocz do zawartości

Plebiscyt astrofotografii - uwagi, dyskusje, sugestie, zażalenia...


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Je też myślę że to nie był najlepszy pomysł z tą średnią plusików - ilość plusów zależy od wielu czynników nie koniecznie związanych z jakością zdjęcia. Fatalny też jest pomysł aby wybierać zdjęcie z wątku z największą ilością plusików bo często pierwsze fotki mają więcej plusików niż ich późniejsze poprawione wersje ! Może do plebiscytu użytkownicy sami powinni zgłaszać zdjęcia lub zdjęcie "jedno" aby nie było więcej nieporozumień !

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku jest napisane:

 

 

 

Pięknych zdjęć jest mnóstwo i nie mogłem się zdecydować. Zaznaczyłem siedem i wysłałem swój głos (liczyłem na wiadomość "maksymalnie 5 opcji"). Okazało się, że moje głosy (7) zostały dodane. Więc chyba na razie nie ma limitu nad ilością zdjęć, więc jest sprzeczne z regulaminem konkursu (nie więcej niż 5).

 

Dzięki za uwagę. To jest sugestia, żeby oddawać 5 głosów, a nie wymóg. Przyczyna jest prosta. System nie pozwala nam ograniczyć ilości głosów. Nie ma to wielkiego znaczenia. Paweł pewnie zaraz poprawi ten zapis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je też myślę że to nie był najlepszy pomysł z tą średnią plusików - ilość plusów zależy od wielu czynników nie koniecznie związanych z jakością zdjęcia. Fatalny też jest pomysł aby wybierać zdjęcie z wątku z największą ilością plusików bo często pierwsze fotki mają więcej plusików niż ich późniejsze poprawione wersje ! Może do plebiscytu użytkownicy sami powinni zgłaszać zdjęcia lub zdjęcie "jedno" aby nie było więcej nieporozumień !

Zombi, brałem największą ilość plusów na temat a jak miałem wątpliwość co do zdjęcia to pytałem autora. Więc zasada taka zdjęcie ma tyle plusów ile najwięcej w temacie. (nawet jeśli autor wybrał zdjęcie poprawione, z końca tematu to miał tyle plusów ile pierwsze - czyli najwięcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest akcja, plebiscyt, w której dajemy możliwość wypowiedzenia i wybrania społeczności zdjęć, które uznają za najlepsze.

 

Uważasz, że ilość lajków jest zawsze wprost proporcjonalna do jakości zdjęcia i jego odbioru przez społeczność? Nawet głupi niuans jak dzień czy godzina dodania zdjęcia ma znaczenie ile tych lajków będzie. Taki wybór byłby sprawiedliwy pod warunkiem, że wszystkie zdjęcia pojawiają się w jednym momencie i startują od zera.

Skoro jest taka a nie inna forma (plebiscytu) to są i będą zgrzyty.

 

A tak w ogóle to wszystko chyba przez pośpiech, który uniemożliwił dopieszczenie zasad.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że ilość lajków jest zawsze wprost proporcjonalna do jakości zdjęcia i jego odbioru przez społeczność? Nawet głupi niuans jak dzień czy godzina dodania zdjęcia ma znaczenie ile tych lajków będzie. Taki wybór byłby sprawiedliwy pod warunkiem, że wszystkie zdjęcia pojawiają się w jednym momencie i startują od zera.

Skoro jest taka a nie inna forma (plebiscytu) to są i będą zgrzyty.

 

Dlatego właśnie nie robimy tego automatycznie, a jedynie kwalifikujemy po małym progu zdjęcia do dużej puli, w które starują od zera. Prawda? Nie zauważyłeś tego drobnego szczegółu? Ile zdjęć jest w puli, a ile było wszystkich?

 

Gdyby była taka możliwość techniczna, to ja bym proponował wrzucić wszystkie do wora, tylko pytanie, kto by wtedy się przebijał przez setki zdjęć miesięcznie.

 

W poprzedniej edycji zdjęcia kwalifikowałem osobiście. Wyobrażacie sobie? I praktycznie nie było z tym problemu. Teraz dostaliście sami takie narzędzie (lajki) i macie problem. O ironio :)

 

Obserwujemy dyskusję i w kolejnych miesiącach będziemy ewoluować plebiscyt do formy, jakiej życzy sobie społeczność. Dlatego z radością przyjmujemy wasze zaangażowanie w poprawianie formuły.

 

Mała sugestia - to co proponujecie alternatywnie, to przekształcenie plebiscytu w formę konkursu. Czyli że to autor zgłasza pracę do konkursu (specjalny wątek), a nie społeczność wybiera prace, które lubi najbardziej. Ja nie mam z tym problemu. Jeżeli taka będzie wola po pierwszej edycji, to tak się stanie. Mamy ankiety, więc będzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zombi, brałem największą ilość plusów na temat a jak miałem wątpliwość co do zdjęcia to pytałem autora. Więc zasada taka zdjęcie ma tyle plusów ile najwięcej w temacie. (nawet jeśli autor wybrał zdjęcie poprawione, z końca tematu to miał tyle plusów ile pierwsze - czyli najwięcej)

 

Ale mi tu nie chodziło o to czy zdjęcie się zakwalifikowało czy nie tylko o to która wersja trafiła do plebiscytu - jeżeli Ty wybierałeś wedle swojego gustu no to znaczy że jest luka którą trzeba będzie w przyszłości załatać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, dopiero dzisiaj , w momencie rozpoczęcia plebiscytu okazało się jakie są krytera kwalifikacji. Więc roboty narobiliście sobie sami. Ja nigdy bym nie wrzucił do żadnego konkursu niedokończonej pracy ( trio Woźnicy) a tutaj " z automatu" wylądowała. I to jest bez sensu.

 

Widzisz tu jakiś konkurs? Ja nie.

http://pl.wiktionary.org/wiki/plebiscyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi tu nie chodziło o to czy zdjęcie się zakwalifikowało czy nie tylko o to która wersja trafiła do plebiscytu - jeżeli Ty wybierałeś wedle swojego gustu no to znaczy że jest luka którą trzeba będzie w przyszłości załatać ;)

Do plebiscytu trafiła wersja, którą wybrał autor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to wszystko chyba przez pośpiech, który uniemożliwił dopieszczenie zasad.

 

Zasady zostały przeniesione z popularnych plebiscytów w poprzednich latach. Zaczynam tam, gdzie skończyliśmy ostatnio. Z radością poprawimy je do formy, która będzie odpowiadać większości (bo na pewno nigdy nie będzie odpowiadać wszystkim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała sugestia - to co proponujecie alternatywnie, to przekształcenie plebiscytu w formę konkursu.

 

To co ja napisałem wyżej to raczej dodanie do plebiscytu małego elementu konkursowego w celu uniknięcia historii jak ta. Zasady jak do tej pory tylko mała możliwość zamiany przez autora zdjęcia, na jego zdaniem lepsze. Tylko tyle i aż tyle.

Nie wiem dlaczego upierasz się tak twardo na ten PLEBISCYT, nie lepiej tak to dostosować, nie wiem zrobić hybrydę w imię jakości takiej akcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, zamydlasz. Nie czepiaj się słow, przeczytaj treść.

 

Czytam i rozumiem. W tym akurat poście zwróciłem tylko uwagę na samą różnicę konkurs vs plebiscyt (gdzie to ludzie sobie sami wybierają na co głosują, a nie autorzy). Co przecież nie znaczy, że plebiscyt nie może ewoluować w konkurs, gdzie każdego miesiąca autorzy zgłaszają swoje prace w specjalnym wątku.

 

Dajcie Pawłowi trochę odsapnąć. Zrobił kawał dobrej roboty, temat ruszył. Teraz już będzie z górki i da się to poukładać z czasem do idealnej formy (prawie).

 

Po to założyliśmy ten wątek, żeby zbierać opinie wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja napisałem wyżej to raczej dodanie do plebiscytu małego elementu konkursowego w celu uniknięcia historii jak ta. Zasady jak do tej pory tylko mała możliwość zamiany przez autora zdjęcia, na jego zdaniem lepsze. Tylko tyle i aż tyle.

Nie wiem dlaczego upierasz się tak twardo na ten PLEBISCYT, nie lepiej tak to dostosować, nie wiem zrobić hybrydę w imię jakości takiej akcji ?

Czy takie wyjście będzie dla Was lepsze - taka paetherowska hybryda

1. ok 3-4 dnia po zakończeniu miesiąca będę publikował listę zdjęć i autorów, którzy zakwalifikowali się do plebiscytu systemem lajków

2. przez dwa-trzy dni autorzy, którzy się zakwalifikowali (czyli muszą mieć przynajmniej jedno zdjęcie powyżej średniej lajków) będą mogli zadecydować o zmianie zdjęcia na inne (dotyczy to wszystkich zakwalifikowany zdjęć autora)

3. Plebiscyt będzie dotyczył nowych zdjęć (wybranych przez autora).

 

Z jednej strony nie zaburzy to bezstronnego systemu lajków a z drugiej doda możliwość autorowi zdjęcia, jeśli uważa, że inna jego fotografia z okresu jest lepsza.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała dyskusja nie dotyczy nikogo personalnie, tylko zasad które eliminują prace osób które nie są członkami kółka różańcowego skupionego wokół tego czy tamtego forum, miasta, grupy itp itd. I mam autentyczny żal że w ten sposób wyeliminowaliście mnie jako outsidera. Ale ja się nie zmienię...nie będę wyznawcą tego czy tamtego Astroguru żeby dostać parę lajków więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem tu stosunkowo nowy na forum i (przynajmniej tak mi się wydaje) nie jestem członki0em żadnego kółka ;) Pytanie czy jest pomysł na inne bardziej sprawiedliwe rozwiązanie kwestii ograniczenia ilości zdjęć do plebiscytu (jak rozumiem ograniczenie 60 zdjęć wynika z kwestii silnika forum) - takie rozwiązanie które nie wyeliminuje Pawła z możliwości brania w nim udziału?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV4 przekazało mi informację, że 5 października jest emisja nowego odcinka (nagrany kilka miesięcy temu). Najwyraźniej gdzieś nastąpiła pomyłka. Z tego co widzę teraz w rozkładzie, nowy odcinek jest jutro :/ Będę wyjaśniał sprawę. Albinos była fajny, ale to chyba nie o to chodziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.